Akcesoria do manicure, pedicure metodą akrylową

Akcesoria do manicure, pedicure metodą akrylową

Decydując się na wykonywanie zabiegu stylizacji paznokci metodą akrylową, musimy pamiętać aby zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia i akcesoria. Ceny danych przedmiotów różnią się między sobą w zależności od zastosowania i stopnia naszego zaawansowania w zawodzie. Wiadomo przecież, że jeśli wykonujemy paznokcie akrylowe już nie od dziś to powinnyśmy zakupić sobie droższy pędzelek jednak na pewno będzie nam się wygodniej na nim pracowalo i dużo szybciej. Przyjrzyjmy się zatem co jest nam koniecznie niezbędne do wykonania stylizacji paznokci metodą arylu.

Akcesoria do stylizacji paznokci metodą akrylową

Jednym z podstawowych akcesoriów do manicure jest proszek akrylowy, który możemy zakupić w wielu dostępnych kolorach. Do przedłużania paznokci służy biały proszek akrylowy lub pink - różowy. Jeśli zdecydujemy się na nałożenie bezprośrednio na akryl koloru możemy do tego użyć kolorowych proszków, które w sklepie dostępne mamy w wielu odsłonach od żółtego przez pomarańczowy i różowy i wiele wiele innych. W przypadku zakupu proszków akrylowych nie musimy zastanawiać się nad ilością klientek, a ilością proszków ponieważ w przeciwieństwie do lakierów hybrydowych proszek akrylowy nie posiada daty ważności. Nie będziemy mieć problemu z jego gęstością czy kryciem koloru po jakimś czasie, co niestety zdarza się bardzo często w przypadku lakierów hybrydowych czy zwykłych lakierów.

Metoda akrylowa - manicure i pedicure

Niestety nie udał by nam się zabieg z samym proszkiem. Dodatkowo zakupić musimy liquid, który tutaj już musimy wybrać odpowiednio do naszych umiejętności. Jeśli czujemy się pewnie w wykonywaniu stylizacji akrylem możemy z pewnością zakupić liquid szybkoschnący, dzięki któremu praca jest o wiele sprawniejsza i szybsza. Musimy jednak pamiętać by obiektywnie ocenić samych siebie i swoje doświadczenie w pracy, ponieważ decydując się na ten płyn i nie potrafiąc sprawnie "obsługiwać" się z akrylem możemy zrobić sobie większą krzywdę i utrudnić pracę.

Liquidy które schną dużo wolniej pozwalają na bardziej precyzyjne wykonanie stylizacji przedłużania, jednak wymagają od nas dużo więcej pracy, czasu i cierpliwości. Co najważniejsze nie potrzebujemy lampy UV ani LED, ponieważ akryl schnie samoistnie. Musimy tutaj przypilnować, aby płytka paznokcia była odpowiednio odtłuszczona i przygotowana oraz aby podczas schnięcia preparat nie zalał nam skórek w skutek czego z czasem możliwe było zapowietrzenie akrylu i następnie jego odpryśnięcie lub złamanie.

Kosmetyki do paznokci w sklepie kosmetycznym

Mając już w swoim zanadrzu liquid, potrzebujemy posiadać również coś w czym będziemy go przetrzymywać w czasie pracy. Aby ułatwić sobie pracę możemy zakupić kieliszek. Jest to specjalny pojemniczek z grubego szkła, z którym na pewno będzie nam się dużo przyjemniej pracowało. Jest on małych rozmiarów dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca na biurko podczas pracy, a i pędzelek idealnie się w nim mieści. Bardzo łatwo się go myje i suszy przez co służy nam bardzo długi czas. Z doświadczenia wiem, iż taki kieliszek można mieć wiele lat, pod warunkiem że bezpiecznie go przetrzymujemy. Pamiętajmy bowiem, że szkło jest bardzo kruche.

Gdy mamy już proszek wraz z liquidem, zaopatrzmy się również w pędzelek bez któremu nasza praca nie drgnie. I tutaj również mamy dużo możliwości. Wybór jaki dokonamy zależny jest również od naszych umiejętności jak i po prostu upodobań. Wyróżniamy kilka różnych rozmiarów: #2,4,6,8,10,12. Warto spróbować na początku takim standardowym rozmiarem #4 lub #6 i wtedy zdecydować jaki preferujemy bardziej. Czy może jeszcze mniejszy, a może zdecydujemy się jednak na dużo większy? Dodatkowo producent by wcale nie ułatwić nam wyboru, dał nam też propozycję pędzelków składanych, drewnianych i tych ze zdobioną rączką by rozweseliły nas w ponure dni. Warto zdecydować się jednak na te składane, ponieważ w momencie gdy nie używamy pędzelków ich włosie jest chronione i dzięki temu może nam służyć przez wiele lat.

Dodatki do stylizacji paznokci

Warto pamiętać by w swoim zaopatrzeniu mieć podstawy potrzebne do zrobienia zabiegu manicure/pedicure. Na pewno nie możemy pominąć pilników o odpowiednich gradacjach, polerki do zmatowienia płytki i wyrównania akrylu, patyczków drewnianych do odsunięcia skórek lub  minimalnej korekty gdy spłynie nam akryl zalewając skórkę, szablony do przedłużania paznokci, primer do wyrównania pH płytki, cleaner do odtłuszczania płytki i oczywiście rękawiczki i płyn do dezynfekcji skóry rąk/stóp i narzędzi kosmetycznych.

Jak dbać o akcesoria do manicure/pedicure

Akcesoria, które używamy do manicure/pedicure akrylowego, mają jedną zasadniczą wadę. Jeśli od razu po zabiegu nie oczyścimy i nie wysuszymy odpowiednio naszego pędzelka jak i kieliszka, możemy się od razu z nimi pożegnać. Akryl na pędzelku po skończonym zabiegu zaschnie tak samo mocno jak i na paznokciu. Pamiętajmy więc, by po skończonej pracy delikatnie oczyścić/wypłukać pędzelek cleanerem, dzięki temu delikatne włosie będzie dalej służyło nam do pracy. Kieliszek w tym przypadku wystarczy opłukać wodą i przetrzeć nasączonym cleanerem wacikiem. Tak po skończonej pracy i odpowiednim zabezpieczeniu naszych narzędzi, możemy cieszyć się pięknym wyglądem naszych paznokci.

Najlepsze akcesoria do manicure, pediucure metodą akrylową: https://ladiosa.pl/102-metoda-akrylowa

Posted on 2019-06-18 Manicure 0 73

Leave a CommentLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Latest Comments

No comments

Blog search

Menu