Pudry tytanowe

Pudry tytanowe

Puder tytanowy to nowa coraz bardziej powszechna metoda manicure. Pudry tytanowe zostały wprowadzone na rynek jako bezpieczniejsza alternatywa dla kobiecego manicure, który nie wymaga użycia lampy UV. Jego nowoczesna aplikacja oraz skład oparty na składnikach naturalnych, które są bezpieczne nie tylko dla paznokci ale i dla środowiska czyni puder tytanowy innowacyjną metoda na manicure.

Puder tytanowy

Pudry tytanowe znane są już od 20 lat na świecie a sam manicure pochodzi z USA, to właśnie tam się narodził. W Polsce pierwszą kobietą, która zajęła się i stworzyła pudry tytanowe jest Violetta Mrowiec, to właśnie ona jako pierwsza wprowadziła i stworzyła nazwę manicure tytanowy. Głównym składnikiem pudrów tytanowych jest dwutlenek tytanu, który w głównej mierze służy do wyrobu kosmetyków mineralnych. Dwutlenek zostaje starty na proszek a następnie zostaje wymieszany z odpowiednim pigmentem. To innowacyjne rozwiązanie jest bardzo popularne wśród osób mających AZS, posiadających wrażliwą skórę, a na dodatek osoby, które borykają się z różnymi alergiami. Puder nie podrażnia, nie uczulają i nie zatykają porów, dodatkowo posiadają one filtr przeciwsłoneczny. Pudry tytanowe są więc dobrym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet które nie mogą ze względów zdrowotnych pozwolić sobie na tradycyjny manicure lub też hybrydę.

Tytanowe Pudry rodzaje

Do głównych rodzajów pudrów tytanowych stosowanych zarówno w salonach kosmetycznych jak i we własnym domu należą:

 • pudry french manicure, są pudrami przeźroczystymi lub tez występującymi w kolorach, dzięki którym uzyskamy manicure french, których odcień będzie od bardzo jasnego różowego po mleczny biały. Możesz być pewna, że pudry frencz manicure będą pasowały do wszystkich stylizacji zarówno tych wieczorowych, jak i tych do pracy i na spotkanie z przyjaciółmi
 • pudry kolorowe klasyczne, są szeroką bazą najróżniejszych kolorowych pudrów, wśród których każda kobieta znajdzie cos odpowiedniego dla siebie. Pudry kolorowe klasyczne zaczynają się od naturalnych i bardzo stonowanych odcieni beżu, idąc dalej w stronę klasycznych odcieni różu i czerwieni a kończąc na nieco mniej klasycznych odcieniach z brokatem. Dzięki nasyceniu dużą ilością pigmentu możesz być pewna, że uzyskasz odpowiednią trwałość a co za tym idzie również jakość, 
 • pudry Thermo collection, są pudrami reagującymi na ciepło, zmiana temperatury ma tutaj zasadniczy wpływ na odcień pokazującego się koloru. Jeśli posiadasz długie paznokcie dodatkowo masz możliwość obserwowania efektu ombre na swoich paznokciach. Końcówki paznokci przybierają barwę zimną, natomiast u nasady paznokcie mają kolor cieplejszy, dzięki takiemu rozwiązaniu Twoje paznokcie co chwile mogą wyglądać zupełnie inaczej,
 • pudry Day&night collection, to zupełnie innowacyjny motyw w manicure tytanowym, wszystko poprzez wprowadzenie pigmentów, które reagują na światło słoneczne, im bardziej słońce pada na puder tym bardziej staję się on ciemny, jeśli jednak schowamy dłonie, a paznokcie będą mieć mniej światła wówczas staną się bardziej jaśnieją. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy co chwilę inny kolor na paznokciach i możemy cieszyć się nowym kolorem bez konieczności pozbywania się dotychczasowego.

Pudry tytanowe zalety

Do głównych zalet stosowania pudrów tytanowych zaliczamy:

 • brak wykorzystywania lampy UV/LED,
 • właściwości odżywcze i regenerujące paznokcie,
 • wzmocnienie płytki paznokciowej,
 • szybka aplikacja
 • trwałość,
 • bezpieczeństwo,
 • brak odprysków i zarysowań,
 • możliwość przedłużenia paznokci na szablonie bez zastosowania lampy UV
 • pudry są produktem wegańskim, który nie zawiera składników pochodzących od zwierząt,
 • produkt nie testowany na zwierzętach,
 • duży wybór kolorów,
 • są bezpieczne dla paznokci dzięki zawartej witaminie E i wapniowi
 • odżywiają i dodatkowo nawilżają paznokcie
 • naturalny wygląd,
 • neutralny i przyjemny zapach,
 • wydajność,
 • odpowiednia pigmentacja kolorów,
 • odpowiednia konsystencja,

Puder tytanowy – jak odróżnić produkt oryginalny od podróbki?

Najważniejszą kwestią jest sprawdzenie na etykiecie czy w składzie, główne miejsce zajmuje dwutlenek tytanu, następnie warto sprawdzić jego zawartość. Jeżeli jest go mało wówczas wpis o nim znajduje się na niższych szczeblach wypunktowanych składników, a to z kolei może być równoznaczne z tym, ze produkt zawiera tylko domieszkę dwutlenku tytanu, który niestety nie będzie spełniał swojej głównej funkcji. Oryginalny puder tytanowy będzie miał dwutlenek tytanu umieszczony na pierwszym miejscu wśród składników. Proszki, które są podróbką mają w swoim składzie składniki bardzo zbliżone do proszków akrylowych, w związku z czym zawartość dwutlenku węgla jest minimalna.

Manicure tytanowy sklep

Podróbkę proszku można odróżnić również po zapachu i konsystencji, która będzie taka sama jak proszku stosowanego do manicure akrylowego, którego zapach jest bardzo drażniący. Kolejną sprawą jest proces oczyszczania, któremu wszystkie oryginalne proszki tytanowe są poddawane, w celu zupełnego usunięcia z nich substancji szkodliwych, tak aby w pełni były substancjami naturalnymi, dzięki czemu będą bezpieczne zarówno dla osób je stosujących jak i dla samego środowiska naturalnego. Oryginalne produkty tytanowe mają swoje specjalne oznaczenie na opakowaniu, dzięki czemu łatwiej rozpoznać taki produkt. Tytanowe pudry  te oryginalne i najlepszej jakości nie zawierają w swoim składzie kwasu metakrylowego.

Proszek tytanowy

Jeśli czytając skład na opakowaniu pojawią się takie substancje jak Methyl methacrylate, 2-Propenoic Acid, 2-Methyl, Methyl Ester, należy pamiętać o tym, że są to bardzo drażniące i uczulające substancje, które najczęściej są dodawane do podróbek proszków tytanowych. Takich proszków należy nie nakładać na paznokcie, ponieważ może dojść do powstania bardzo silnych reakcji alergicznych, a w konsekwencji nawet poparzeń skóry. Zanim kupimy puder tytanowy warto poczytać jego skład, ponieważ tylko oryginalne pudry dadzą nam najwyższą jakość i brak reakcji alergicznych.
Posted on 2019-06-19 Manicure 278

Latest Comments

No comments

Blog search

Menu