Kosmetyki do manicure, Akcesoria do manicure i pedicure

Kosmetyki do manicure, Akcesoria do manicure i pedicure

Wykonując prawidłową stylizację paznokci, która będzie cieszyć oczy swoim wykonaniem musimy w pierwszej kolejności zadbać o akcesoria, które ułatwią nam pracę i  na pewno sprawią więcej przyjemności, ułatwiając nam wiele czynności.

Narzędzia niezbędne do zabiegu manicure/pedicure

Najważniejszymi elementami do stylizacji paznokci są narzędzia, które stylistka paznokci ma obowiązek sterylizować w autoklawie ze względu na swoje bezpieczeństwo jak i bezpieczeństwo klientek. Musimy zaopatrzyć się w cążki (rozmiar ostrza zależy już od naszych preferencji. Najlepiej sprawdzają się te o najmniejszych ostrzach m.in. 3 mm ponieważ są bardzo precyzyjne, jednak zalecane są dla zaawansowanych stylistek paznokci, które mają już spore doświadczenie w wycinaniu skórek), dłutko (najlepiej ze stali nierdzewnej i również w tym przypadku rodzaj, kształt i rozmiar należy dopasować pod siebie), radełka, nożyczki, obcinacze oraz frezy-nakładki do frezarki. Kupując frezy powinniśmy zastanowić się jaki manicure/pedicure będziemy wykonywać. Do każdego zabiegu należy użyć innej nakładki np. do usunięcia masy żelowej lub hybrydy czy do odsuwania skórek. Wyróżniamy bowiem wiele rodzajów frezów m.in. kamienne, karbidowe, diamentowe, polerskie i wiele innych.

Akcesoria do manicure/pedicure

Kolejnym ważnym elementem są pilniki do modelowania kształtu paznokcia najlepiej wybrać tutaj te papierowe, ponieważ nie będą one sprzyjać w przyszłości rozdwajaniu płytki. Pilniki metalowe są dostępne na rynku od wielu lat, jednak podczas piłowania paznokci powodują mikro urazy na płytce powstałe w skutek szarpnięć. Najbardziej bezpiecznym pilnikiem jest pilnik szklany-jest to pilnik wielorazowego użytku ale ze względów higienicznych powinnyśmy używać go tylko dla siebie, polerki/bloczki do matowienia płytki lub żelu - gradacja do wyboru w zależności od zastosowania. Do naturalnej płytki zalecane są te o wyższej gradacji. Im niższa gradacja tym polerka jest bardziej ostra. Używamy ją wtedy tylko i wyłącznie do żelu i akrylu. Odpowiednia gradacji do naturalnej płytki paznokcia to np. 240. Nie zrobimy sobie nią krzywdy, a płytka będzie idealnie przygotowana do pokrycia lakierem.

Profesjonalne akcesoria do manicure

Warto pamiętać także, by zaopatrzyć się w konieczne formy do przedłużania paznokci (jeśli chcemy wykonywać stylizację z przedłużaniem płytki paznokcia), tipsy (jeśli decydujemy się na pracę bez form. Jednak stylizacja żelu na tipsie nie jest już tak popularna jak kiedyś. Klientki salonów kosmetycznych głównie decydują się na przedłużanie paznokci żelem na formie), pędzelki do żelu/akrylu (i tak jak wcześniej tutaj także mamy rozmiary włosia. Początkujące stylistki polecam by zaczęły swoją przygodę z pędzelkami o mniejszych rozmiarach, ponieważ są one bardziej precyzyjne), pędzelki do pyłu i zdobień są to m.in. pędzelki z cienkim włosiem służące do narysowania najmniejszych elementów na płytce paznokcia. Warto także zakupić w sondę, która służy do malowania równej wielkości kropek na paznokciach i aplikator do zdobień, który na pewno ułatwi nam pracę przy nakładaniu drobnych ozdób na lakier.  

Sprzęt potrzebny do zabiegu

Podczas pracy pomocny na pewno będzie pochłaniacz pyłu. Dzięki niemu pył z paznokci zostanie wciągnięty do specjalnego pojemniczka/woreczka umieszczonego wewnątrz pochłaniacza. Zaoszczędzimy przez to czas, który musielibyśmy poświęcić na sprzątanie. Woreczki te są wielorazowe, można je wymieniać na nowe lub po prostu opróżnić i założyć z powrotem. Frezarka to również bardzo potrzebny sprzęt, choć do tej pory zaskakują mnie dziewczyny które potrafią żyć bez tej jakże magicznej maszyny. Dzięki niej o wiele szybciej usuniemy żel z paznokcia czy lakier hybrydowy. Jednak by zacząć na niej pracować warto trochę poćwiczyć, tak by nie uszkodzić sobie płytki zbyt mocnymi obrotami frezu. I najbardziej istotnymi elementami zabiegu manicure jest lampa UV/LED. Dzięki niej możemy w kilkanaście sekund utwardzić żel i lakier hybrydowy tak by cieszyć się nowymi paznokciami od razu, nie musząc czekać aż lakier zastygnie i nie budząc się rano z odbitą poduszką na lakierze co zapewne każda z nas kiedyś w życiu przeszła.

Kosmetyki do pielęgnacji po zabiegu manicure/pedicure

Podczas całego zabiegu manicure i pedicure nie możemy zapomnieć o pielęgnacji skóry dłoni i stóp. Tutaj warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w odpowiednie kosmetyki, które dodadzą naszej skórze blasku i witalności. Bo nawet najpiękniejsze paznokcie przy suchej skórze nie będą fajnie wyglądać. Najważniejszym elementem zabiegu pielęgnacyjnego manicure do paznokci jest oliwka i serum. Po manicurze i pedicurze w pierwszej kolejności należy nawilżyć nasze skorki, które dzięki oliwce będą łagodniejsze. Warto podkreślić, że przy dłuższym stosowaniu oliwki na wały okołopaznokciowe przyczynimy się do ich zmniejszenia lub całkowitego wyeliminowania wzrostu skórek.

Hurtownia kosmetyczna zaprasza

Następnie zajmiemy się skórą i tutaj podstawą zabiegów są kremy nawilżające, peelingi, maski, balsamy i także oliwki. Dobór tych kosmetyków zależy od stanu skóry. Niemniej jednak każda z nas potrzebuje kremu nawilżającego, często z potrzebą wyrównania kolorytu skóry.

Pamiętajmy jednak, żeby podczas pracy szczególną uwagę zwracać na higienę. Warto także zaopatrzyć się w płyn do dezynfekcji sprzętu jak i skóry dłoni i stóp. Cieszmy się pięknymi paznokciami, równocześnie dbając o nasze wzajemne bezpieczeństwo.

Więcej znajdziesz tutaj: Dobre kosmetyki do pedicure i manicure -  https://ladiosa.pl/425-manicure-pedicure

Posted on 2019-06-19 Manicure 0 132

Leave a CommentLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Latest Comments

No comments

Blog search

Menu