Pędzelki do manicure i pedicure

Pędzelki do manicure i pedicure

Pędzelki do manicure, pedicure to obowiązkowe wyposażenie zarówno dla manicurzystki jak i dla swojego domowego salonu kosmetycznego. Pędzelki do manicure i pedicure są sprzętem dzięki któremu można odtworzyć zarówno swoje wizje, jak i wizje klientek w ozdabianiu paznokci. Dodatkowo umożliwiają pracę ze wszystkimi lakierami, a także z łatwością poradzą sobie w pracach z żelem lub akrylem. W związku z tym, że do różnych typów zdobień, oraz różnych rodzajów lakieru czy tez żelu potrzeba innych pędzelków, na rynku dostępna jest ich szeroka gama, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.  

Pędzelki do manicure, pedicure dostępne są na rynku w wielu gamach kolorystycznych, jak również w wielu zestawach. Każdy taki zestaw zawiera praktycznie wszystkie szerokości pędzelków, które będą niezbędne w pracy z lakierami oraz żelami, czy też ze zdobieniem paznokci. Wybór oczywiście należy do nas, ale zanim do niego przystąpimy warto poznać parę pomocnych informacji, dzięki którym unikniemy złych wyborów w zakupie odpowiednich pędzelków.

Pędzelki do manicure, pedicure na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając pędzelki do manicure, pedicure warto zwrócić uwagę na kilka decydujących kwestii:

 • rodzaj pędzelka,
 • włosie z jakiego jest on zrobiony,
 • kształt włosia,
 • długość włosia,
 • trwałość,
 • wytrzymałość,
 • sposób i łatwość czyszczenia,
 • grubość włosia,
 • odpowiedni kształt, dzięki któremu będzie się go łatwo trzymało w ręce,
 • łatwość pracy,
 • odpowiednie rozprowadzenie żelu lub lakieru,
 • brak powstawania smug,
 • cena,
 • możliwość zakupu pojedynczych sztuk lub całego zestawu,
 • zabezpieczenie włosia,

Pędzelki do manicure, pedicure rodzaje

Zastanawiając się nad wyborem pędzelka trzeba zwrócić uwagę na trzy podstawowe rodzaje, do których zaliczamy:

 • pędzelek do akrylu, jest rodzajem pędzelka, który ze względu na właściwości akrylu powinien być bardzo dobrze dobrany, a dzięki temu będzie mógł skrócić czas pracy z akrylem. Pędzelek do akrylu powinien być sprężysty, ze ściętym włosiem w szpic, co z kolei umożliwia wykonanie podstawowego przedłużenia paznokci oraz zrobienie dużo bardziej skomplikowanych zdobień, które mogą zostać wykonane w przestrzeni. Takie pędzelki umożliwiają szybszy i łatwiejszy czas pracy, co z kolei jest niezwykle ważne w tej metodzie. Pędzelki do akrylu bardzo często maja swoje zastosowanie przy ściąganiu nadmiaru lakieru ze skórek przy pracy z lakierami hybrydowymi. Zaleta ich jest również ścięty szpic, który pozwala na odpowiednie dojechanie akrylem do krawędzi skórki, a co również ważne umożliwia perfekcyjne wykonanie tych drobniejszych zdobień,
 • pędzelek do żelu, w tym przypadku ważna jest elastyczność, dzięki której żel zostanie rozprowadzony w sposób równomierny po całej płytce paznokci, a dodatkowo powinien on być ścięty na płasko, co daje szybszy czas pracy. W przypadku pierwszych kroków z żelem warto sięgnąć po te trójfazowe albo budujące, które są łatwiejsze w pracy,
 • pędzelki do zdobień, to już bardzo szeroka gama różnych kształtów i rozmiarów, których celem jest zrobienie najróżniejszych zdobień na paznokciach. Pędzelki te są znacznie mniejsze od innych pędzelków, dzięki czemu nadają się do wykonania zarówno drobnych jak i precyzyjnych wzorów, z możliwością cieniowania.

Pędzelki do manicure, pedicure jak używać?

Pędzelki do manicure i pedicure są ważnym elementem głównie przy zdobieniu oraz malowaniu na płytce paznokciowej, gdzie liczy się nie tylko cierpliwość i praktyka ale też perfekcja i odpowiednie akcesoria. Akcesoria, a właściwie pędzelki powinny być o różnych grubościach, dzięki czemu możliwe będą do wykonania różnorodne wzory oraz bardzo perfekcyjne szkice. Przed zakupem pędzli do manicure i pedicure warto zajrzeć do specjalnych sklepów, których jest teraz duża ilość i tam poprosić o poradę w kwestii wyboru.

Jeśli jesteśmy początkujący w tej dziedzinie warto sięgnąć zarówno po te cieńsze jak i te grubsze pędzle, dzięki którym będziemy mogli szlifować i uczyć się zdobień. Warto tutaj sięgnąć po pędzelki do kresek, które są zaostrzone i mają około 6 mm szerokości, sprawdzą się przy malowaniu cienkich i długich konturów. Kolejnym pędzelkiem wartym uwagi jest sonda, której główne zastosowanie to perfekcja w robieniu kropek, ma ona dwie końcówki małą i dużą. Pędzelek typu ombre jest niezwykle pomocny przy robieniu zdobień o różnej intensywności kolorów, jest to pędzelek o charakterystycznym kształcie, przy jego stosowaniu osiągniemy perfekcyjny efekt cieniowania.

Pędzelki do manicure, pedicure czyszczenie

Wybór pędzelka to jedno, ale jest jeszcze kwestia dbania o jego czystość tak żeby służył nam jak najdłużej. Czyszczenie pędzelków zależy od tego do jakiego typu manicure były wykorzystywane. Przy stosowaniu akryli, najlepiej jest użyć liquidu, co jest niezwykle szybkie i skuteczne, jeśli mamy pędzelki po stosowaniu żelu, wystarczy zwykły top do hybryd i pędzelek będzie czysty. Warto również wspomnieć, że sięgnąć po cleaner niestety możemy w znaczny sposób uszkodzić pędzelki, a nawet po jego zastosowaniu trzeba je będzie wyrzucić ponieważ nie będą się do niczego nadawać. Pamiętajmy także o tym, aby nie dopuścić do zastygnięcia akrylu albo żelu na pędzelkach, ponieważ jego usunięcie niestety może okazać się nie możliwe.

Najlepsza metodą jaka jest używana do czyszczenia pędzelków, jest zamoczenie ich w paru dosłownie kroplach topu lub żelu, pomieszaniu oraz wytarciu wacikiem. Tą czynność jednak trzeba powtarzać parę razy, aż do całkowitego pozbycia się zanieczyszczeń i to zależy od nas czy mamy wystarczająco dużo czasu na takie zabiegi czyszczące. Nie należy także natłuszczać pędzelków, ponieważ włosie nie ulega regeneracji, a jedynie pozostawia tłuste, mało eleganckie ślady w trakcie zdobienia paznokci.

Posted on 2019-08-12 Manicure 0 173

Leave a CommentLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Latest Comments

No comments

Blog search

Menu