Lampy kosmetyczne do manicure

Lampy kosmetyczne do manicure

Podczas pracy kosmetyczki jedną z głównych najważniejszych rzeczy jest odpowiednie stanowisko pracy. Jak wiadomo aby praca była efektowna trzeba stworzyć sobie odpowiednie warunki pracy. Istotne jest bardzo w jakim miejscu pracujemy i z kim. Ale oprócz tego dla kosmetyczki bardzo ważne jest również idealne oświetlenie. Dlatego lampy kosmetyczne odgrywają bardzo ważną rolę podczas codziennej pracy. Co istotne jest to ważne ze względu na oczy, aby w przyszłości zapobiec noszeniu okularów, ale także aby sprawnie posuwała nam się praca do przodu, z której będziemy usatysfakcjonowani. Dużo szybciej i przyjemniej pracuje się przy odpowiednim do tego oświetleniu.

Bez tego możemy niepoprawnie wykonać swoją pracę, ponieważ nawet nie będziemy w stanie zweryfikować czy np. podkład jest odpowiednio rozprowadzony, jeśli nie będziemy mieć idealnie oświetlonej twarzy naszej klientki. Wyróżniamy wiele dostępnych lamp na biurko kosmetyczne. Ważne jest aby przed zakupem utwierdzić się w przekonaniu do jakiego pomieszczenia i do jakich zabiegów potrzebujemy lampy. Inną żarówkę i lampę wybierzemy do zabiegów stylizacji paznokci, a zupełnie inną do wykonywania makijażu. Istotne jest również miejsce, byśmy mieli gdzie ulokować lampę czy to na stole kosmetycznym czy tuż obok łóżka do zabiegów kosmetologicznych.

Lampy kosmetyczne - rodzaje

Lamp kosmetycznych jest coraz więcej w ofercie. Wszystko zależne jest od producentów i naszych upodobań i wymagań. Czy decydujemy się na małą, stojącą na biurku, czy preferujemy oszczędność miejsca i wolimy zakupić lampę dopinaną na biurku. Istotny jest również kierunek światła, czyli to gdzie będzie ono padać. Czy chcemy by padało płasko na stół, czy pod kątem a może całkiem pionowo w ścianę. Lampy kosmetyczne posiadają tą zdolność, gdzie możemy ukierunkować strumień światła. Jednak należy pamiętać aby wybierać lampy zgodnie z jej przeznaczeniem tzn. aby do paznokci wybierać lampę z przeznaczeniem do paznokci, a do makijażu z przeznaczeniem do makijażu. Lampa lupa do zabiegów na twarz na pewno nie przyda nam się podczas zabiegów stylizacji paznokci.

Lampa bezcieniowa

Jest to lampa, która idealnie sprawdzi się na biurku kosmetyczki podczas pracy przy manicurze. Lampa ta eliminuje rzucanie cienia oraz zapobiega jego odbijaniu. Dzięki temu stwarza nam idealne warunki do pracy. Warto również zdecydować się na zakup takiej lampy, która pod względem wyglądu pasować będzie do wystroju w naszym salonie kosmetycznym.

Lampa dotykowa

Lampa ta, jest już bardziej nowoczesna od pozostałych. Dzięki możliwości ustawiania światła dotykiem, możemy także kontrolować intensywność padającego światła. Również wykonamy to dotykiem palca. Jest to bardzo wygodny sprzęt, który na pewno ułatwi nam życie i pracę. Do prądu możemy tradycyjnie podpiąć lampę do gniazdka lub jeśli preferujemy możemy to wykonać poprzez port USB. W większości te lampy posiadają 3 poziomy światła, które możemy regulować również kątem padania poprzez ruchome ramię lampy. Oprócz tego jest to lampa, w której nie musimy już wymieniać żarówek, więc zaoszczędzimy na pewno więcej energii. Jest to jedna z najładniejszych lamp dostępnych na rynku. Swoim designem zachwyci na pewno wielu z nas.

Lampa Lupa

Trochę już inną lampą, jest lampa lupa. Lampa ta jest mobilna. W swoim wyposażeniu posiada ona lupę, czyli szkło powiększające do bardziej precyzyjnego widoku. Ponadto posiada ona również świetlówkę, która oświetla na ogół naturalnym światłem tak by nie szkodzić oczom. Jest ona bardzo łatwa w przestawieniu czy ustawieniu odpowiednio do klientki, ponieważ posiada ruchome ramię, dzięki któremu możemy ustawić lampę dokładnie tak jak chcemy. Posiada ona wiele zastosowań, jednak największe w kosmetyce.

Lampa mocowana do biurka

Istnieje również model lampy, dzięki której możemy zaoszczędzić na przestrzeni do pracy i zamontować ja przy kancie naszego biurka, a światło padające ustawić tam gdzie chcemy, czyli najczęściej na środek biurka. Światło jakie będzie padać zależy od wyboru przez nas żarówki lub rodzaju lampy (jeśli będzie ona już w zestawie z żarówką).

Ważne, aby przy kupnie lampy kierować się jakie ona światło daje oraz to czy jest mobilna i czy nie będziemy mieć z nią większego problemu niż bez niej. Istotne bowiem jest to czy same poradzimy sobie, aby lampę przenieść w inne miejsce lub po prostu zmienić żarówkę na inną. Nie można zapomnieć również o tym, że podczas wyboru takiej lampy warto także dopasować ją pod obowiązujący wystrój salonu. Nie wypada by psuć całość białego wystroju gabinetu kosmetycznego np. różową lampą. Bo to całkowicie zepsuje nam charakterystykę miejsca. Zakupy powinniśmy robić rozważnie, aby później decyzji nie żałować i pracować na sprzętach najwyższej jakości tak aby praca sprawiała nam więcej radości niżeli poczucia nieprzyjemnego obowiązku. Wszystkie lampy posiadają wiele zalet, ale każdy z nas indywidualnie podchodzi do swojej pracy i tak naprawdę każdy z osobna powinien zdecydować, która będzie najlepsza do codziennej pracy z nią.

Posted on 2019-08-13 Manicure 0 78

Leave a CommentLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Latest Comments

No comments

Blog search

Menu