Kosmetyki do pielęgnacji stóp

Kosmetyki do pielęgnacji stóp

Pielęgnacja stóp

Brzydkie, zniszczone stopy, to częsty problem nie tylko mężczyzn. Zdarza się, że kobiety również zasłaniają stopy właśnie z powodów estetycznych. Brak odpowiedniej pielęgnacji sprawia, że skóra szczególnie na piętach staje się twarda i nieestetyczna. Aby zachować zdrowe zadbane stopy, należy poddawać je regularnej a także odpowiedniej pielęgnacji. Ważne jest aby zwracać uwagę na stan stóp nie tylko latem gdy są one widoczne dla innych a przez cały rok. 

Brak regularnej pielęgnacji może doprowadzić do powstania szorstkości stóp a także często zdarza się, że stopy bolą, a skóra na piętach ulega popękaniu. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że skóra stóp potrzebuje niewiele aby utrzymać się w dobrej kondycji. Ponadto większość zabiegów można wykonać w domowych zaciszu. Takie zabiegi posiadają wiele zalet, po pierwsze wpływają na wygląd stóp, po drugie relaksują, po trzecie wcale nie muszą być drogie. Jednakże, aby rozpocząć ich stosowanie należałoby zaczerpnąć minimalnej wiedzy z zakresu pielęgnacji stóp aby efekt ich był zadowalający a także widoczny.

Kosmetyki do stóp o właściwościach zmiękczających

Najprostszy sposób pielęgnacji stóp. Używanie kosmetyków zmiękczających stosowane jest najczęściej ponieważ wymaga najmniejszego wkładu czasowego. Wśród kosmetyków o takich właściwościach wyróżnia się zarówno kremy jak i żele. Wszystkie te produkty wzbogacone są w mocznik, który ma właściwości zmiękczające.  Ponadto używanie takiego produktu chroni stopy przed wysuszaniem, pozwala im utrzymywać właściwy poziom nawilżenia. Dodatkowo mają one działania przeciwbakteryjne. Zaleca się stosowanie ich w sposób regularny.

Peeling do stóp

Celem zastosowania peelingu jest pozbycie się zrogowaciałej warstwy wytworzonej przez naskórek. Ta forma zabiegu przygotowuje do kolejnych, oznacza to, że po zastosowaniu peelingu należy skórę nawilżyć np. za pomocą kremów. Dobrze dobrany peeling sprawi, że stopy poczują się lżejsze, stosuje się go po to aby przyśpieszyć regenerację naskórka.

Sole do kąpieli

Jedna z najmilszych form dbania o skórę stóp. Najczęściej stosuje się sól przed dalszymi zabiegami. Jest to doskonałe przygotowanie skóry do zabiegów a także sprawi, że dane miejsce szybciej przyswoi aktywne składniki. Posiada funkcje łagodzące a także odświeżające.

Sprzęty pomocnicze do pielęgnacji stóp

Samo stosowanie preparatów przeznaczonych do stóp nie zdziała cudów. W sytuacji w której już istnieje zrogowacenie naskórka, popękanie pięt bądź szorstkość skóry konieczne będzie skorzystanie z urządzeń pomocniczych. Są nimi takie sprzęty jak: tarka, frezarka bądź omega do pięt. Zastosowanie każdego z nich zależne jest od stanu zaniedbania stóp. W przypadkach lekkich, zaleca się użycie jedynie tarki. Jej gradację można dostosować do poziomu zaniedbania.

Zaleca się korzystanie z mniejszych gradacji w sposób częstszy. Dla osób bardziej zaawansowanych zaleca się skorzystanie z frezarek, tu również można dostosować gradacje frezów. Usunięcie naskórka za pomocą frezarki jest szybsze i i dokładniejsze niżeli w przypadku tarki, jednakże aby zastosować tą metodę należy mieć obeznanie z tym urządzeniem.  W sytuacjach bardzo zaawansowanego zaniedbania konieczne jest użycie omegi do pięt. Łatwymi ruchami pozbywamy się niechcianego zrogowacenia.

Omega zalecana jest przede wszystkim u osób które mają problem z pękaniem skóry stóp. Na zakończenie pamiętajmy, że warto skorzystać z kremów do stóp z mocznikiem bądź z maski regeneracyjnej. Będzie to doskonale zakończenie kuracji, ponadto przyniesie ulgę dla stóp, które podjęte zostały zabiegowi usuwania zrogowaciałego naskórka za pomocą wyżej wymienionych sprzętów.

Kremy i maski do stóp

Najczęściej stosuje się je po zakończonym zabiegu peelingu bądź starcia zrogowaciałego naskórka w inny sposób np. frezarkę. Wszystkie te formy ingerują w skórę, która staje się zaczerwieniona i wrażliwa. Dlatego prezentowane maski a także kremy mają działanie łagodzące. Dane produkty mają właściwości pozostawiające uczucie lekkich stóp, ponadto zastosowanie ich po zabiegu sprawi, że stopy odczują chłód a także odświeżenie.

Popełniane błędy – wpływ na stopy

Największymi błędami popełnianymi w dbaniu o wygląd stóp jest przede wszystkim brak regularności w wykonywaniu zabiegów. Ponadto stopy oddziaływają na inne czynniki zewnętrzne, tj. chodzenie boso bądź w nieodpowiednim obuwiu.  A także, codzienne mycie nieodpowiednimi preparatami, które doprowadzają do nadmiernego wysuszania się skóry na stopach. Nie zawsze jesteśmy świadomi tego jaką krzywdę wyrządzamy sobie samodzielnie. Aby zyskać zdrowe i piękne stopy powinniśmy zaczerpnąć większej ilości wiedzy bądź po prostu poczytać opinie i przeznaczenie niektórych kosmetyków a także dostosować je do naszych potrzeb. 

Stopy są ważne zwłaszcza latem, jednakże wymagają całorocznej pracy. Łatwiej jest poradzić sobie ze stopami, które poddawane są regularnej pielęgnacji za pomocą choćby kremów, peelingów niżeli poradzić sobie ze stopami z którymi przez dłuższy czas nikt nic nie robił. Zwłaszcza w letnich miesiącach świadczą one o człowieku, dlatego warto jest poświęcić im choćby 30 minut w tygodniu. (Dobre kosmetyki do pielęgnacji stóp znajdziesz tuta: https://ladiosa.pl/208-pielegnacja-stop).

Posted on 2019-09-10 Kosmetyki 0 16

Leave a CommentLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Latest Comments

No comments

Blog search

Menu