Kosmetyki

Kosmetyczna parafina na dłonie - poznaj salonowy zabieg, który możesz wykonać w domu

Zabiegi parafinowe, są polecane w zimie i jesieni, kiedy skóra dłoni i stóp jest sucha i popękana. Dobrze sprawdzi się taki zabieg również u osób, które pracują z różnego typu detergentami, a ich dłonie narażone są na niekorzystne działanie preparatów. Zabiegi parafinowe mają szereg zdrowotnych właściwości, takich jak: poprawa krążenia, uelastycznienie skóry, a nawet jej rozluźnienie.

Zabiegi parafinowe zalety ich stosowania

Zabiegi parafinowe na dłonie to skuteczna metoda poprawy kondycji skóry, ale również wykazują się one działaniem prozdrowotnym. Do głównych zalet stosowania zabiegów parafinowych należą: wygładzenie, rozluźnienie mięśni, nawilżenie, zniwelowanie bólu, uelastycznienie, rozgrzewanie, usuwanie przesuszeń na skórze, usuwanie przebarwień, poprawa kondycji skóry, pobudzenie krążenia, szybsze wchłanianie kosmetyków, poprawa stanu paznokci, poprawa bariery ochronnej, odmładza skórę, działa kojąco na stawy, przyśpiesza gojenie ran, są pomocne w porażeniu mięśni obwodowych, poleca się je przy różnego rodzaju przykurczach, zaleca się ich stosowanie w bliznach i różnych zrostach.

Zabiegi parafinowe - rodzaje

Zabiegi parafinowe występują w trzech postaciach:

  • okłady, wykonuje się za pomocą pędzla, przy jego użyciu na leczona powierzchnię nanosi kilka grubych warstw parafiny, mającej temperaturę 60 stopni C, w następnej kolejności na parafinę nakłada się nawoskowany papier, folię, a na sam koniec koc, tak ułożony opatrunek zostawia się na 30 minut,
  • zawijania, jest polecane przy leczeniu miejscowym, dane miejsce zostaje owinięte paroma warstwami gazy, która w pierwszej kolejności zostaje namoczona w ciepłej parafinie, następnie nakłada się nasączony papier, folię i koc, tak zawinięte miejsce zostawia się na około 30 minut,
  • skarpetki parafinowe, są to specjalne skarpetki, które zanurza się w ciepłej parafinie, nakłada na stopy, następnie co jakiś czas zanurza się stopy w ciepłej parafinie, następnie na skarpetki nakłada się folię, koc i pozostawia się tak około 20 minut.

Przeciwskazania do zabiegu z użyciem parafiny kosmetycznej

W przypadku zabiegów parafinowych istnieje szereg przeciwwskazań, które wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu. Do tych przeciwwskazań należą: grzybica, zanokcica, drożdżyca, brodawki skórne, przewlekłe choroby skóry, egzema, alergia na parafinę, przerwanie ciągłości skóry, niedawno przebyte urazy, stany zapalne skóry, wczesne gojenie blizn, uszkodzony układ żylny lub chłonny, osteoporoza, owrzodzenia skóry, braki w strukturze skóry, krwawienie skóry, łuszczyca skóry, gruźlica, cukrzyca, żylaki, miażdżyca, nowotwory, otwarte rany, nadciśnienie tętnicze.

kosmetyczna parafina

Zabiegi parafinowe – przebieg zabiegu

Jeśli wykonujemy zabieg w gabinecie kosmetycznym, w pierwszej kolejności zaczyna się od dezynfekcji skóry dłoni lub stóp, następnie kosmetyczka wykona delikatny peeling, dzięki któremu pozbędziemy się martwego naskórka, nałoży na skórę dłoni i paznokcie serum rozświetlające z odżywczymi kwasami, a później krem z witaminami i proteinami. Dopiero tak przygotowaną skórę dłoni i stóp będzie można zanurzać w przygotowanej i podgrzanej parafinie, do momentu uzyskania grubej powłoki na skórze.

Następnie na dłonie nałożone zostają rękawiczki, a na stopy skarpetki, których zadaniem jest utrzymanie ciepła. Rękawiczki i skarpetki trzyma się na skórze około 20 do 30 minut. Ostatnim krokiem jest usunięcie parafiny i wmasowanie w skórę pozostałej części produktu. Ilość zabiegów zależy od kondycji skóry i powinna ona zostać indywidualnie dopasowana. Jeśli skóra jest naprawdę mocno zniszczona i wysuszona zalecany jest jeden zabieg, przeprowadzony raz w tygodniu., w późniejszym czasie raz w miesiącu, aby utrzymać efekty. Pamiętać należy, że po przeprowadzonym zabiegu nie należy myć rąk przez około trzy godziny, ponieważ w tym czasie substancje odżywcze jeszcze się wchłaniają w naszą skórę.

Jak wykonać zabieg z użyciem parafiny w domu?

Wykonanie zabiegu parafinowego w domu jest możliwe, tylko pamiętaj że będą Ci do niego potrzebne takie elementy jak:

  • parafina kosmetyczna,
  • woreczki foliowe lub rękawiczki foliowe,
  • rękawiczki z ciepłego materiału,
  • peeling i krem nawilżający,
  • rondelek i jakaś miska.

Tak jak w gabinetach kosmetycznych zabieg zaczynamy od dezynfekcji skóry, następnie wykonujemy peeling, w celu usunięcia martwego naskórka i wmasowujemy w skórę krem. W rondelku podgrzewamy parafinę kosmetyczną, do uzyskania płynnej konsystencji, zostawiamy ją do wystygnięcia, a następnie przelewamy ją do miseczki. Do miseczki z parafiną zanurzamy dłonie lub stopy, w zależności na jaka partię ciała wykonujemy zabieg, zanurzamy kilka razy tak aby uzyskać dość grubą warstwę parafiny na skórze.

Następnie zakładamy woreczki foliowe lub rękawiczki foliowe, na to skarpetki lub ciepłe rękawiczki. I tak przygotowane dłonie lub stopy zostawiamy na około 20 minut do zastygnięcia parafiny.  Po upływie tego czasu zdejmij rękawiczki lub skarpetki razem z parafiną, jeśli nie zeszła cała to musisz spróbować ją zdrapać, wszystko oczywiście jest bezbolesne. Ostatnim etapem jest wmasowanie w dłonie i stopy kremu nawilżającego. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się na skórze kilka tygodni.

Udostępnij:
Loading...