Peelingi

Kategorie

Peeling do twarzy

Peeling to niezbędny produkt kosmetyczny, który złuszcza i oczyszcza skórę. Wiele osób lubi stosować peelingi do twarzy w ramach codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeszcze jakiś czas temu, kobiety nie były wielkimi fankami większości peelingów z jednego ważnego powodu: większość z nich była zbyt szorstka dla skóry. Na szczęście to się zmieniło. Istnieje aktualnie wiele rodzajów i technik używania peelingów, więc każdy znajdzie dla siebie idealny. Stosowanie ich jest świetną opcją jako dodatkowy etap oczyszczania dla wszystkich rodzajów skóry.

Dlaczego używać peelingu do twarzy?

W przeciwieństwie do zwykłego mydła lub środka czyszczącego, peeling do twarzy wykorzystuje małe cząsteczki, koraliki lub substancje chemiczne, aby pozbyć się starych komórek skóry i zrobić miejsce dla nowych w procesie znanym jako złuszczanie. Używanie peelingu twarzy może sprawić, że skóra będzie piękna, miękka i świecąca, a także miała młodzieńczy wygląd. 

Jakie są zalety używania peelingu do twarzy?

Peeling twarzy jest niezbędnym prodyktem z wielu powodów. Po pierwsze, głęboko oczyszcza skórę usuwając tłustość i bród z porów. Z dnia na dzień martwe komórki naskórka, brud i olej mogą gromadzić się na powierzchni skóry - a to nagromadzenie może sprawić, że cera będzie brudna, a nawet łuszcząca się. Złuszczanie za pomocą peelingu twarzy może usunąć wszelkie zanieczyszczenia, pozostawiając skórę czystą i gładką oraz wyglądająca zdrowo i promiennie.

Peeling wygładza i poprawia teksturę skóry, nadając jej jędrny, miękki wygląd, a na koniec usuwa martwe komórki naskórka z powierzchni skóry i poprawia ukrwienie twarzy, zachęcając komórki do szybszej regeneracji, dając wygląd świeżo świecącej skóry. Złuszczanie podczas używania peelingów do twarzy pomaga także w zmniejszaniu i usuwaniu blizn potrądzikowych.

Jak określić czy dany peeling do twarzy jest delikatny?

Należy spróbować przetestować peeling z tyłu dłoni - jeśli wydaje się, że jest on troszkę chropowaty lub drażniący NIE należy używać go na twarzy (ani na ciele). Czytanie samych etykiet składników nie jest najbardziej niezawodnym sposobem na określenie delikatności peelingu. Nawet jeśli składniki brzmią łagodnie, wielkość cząstek, kształt, jakość cięcia lub stopień jego zmielenia, to czy peeling jest enzymatyczny czy nie, mają największe znaczenie

Jak wybrać peeling do twarzy?

Większość komercyjnych peelingów do twarzy określa, czy są odpowiednie dla skóry suchej, mieszanej, tłustej, normalnej lub wrażliwej. Niektóre peelingi na twarz będą również odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry. Istnieją jednak ogólne wytyczne dotyczące dopasowania peelingu twarzy do rodzaju skóry:

Peelingi do twarzy wykonane z pestek moreli, migdałów, łupin orzecha włoskiego lub tlenku glinu są zwykle lepsze dla skóry tłustej i niewrażliwej. Peelingi do twarzy wykonane z plastikowych koralików, alfa-hydroksy lub beta-hydroksy wydają się być lepsze dla skóry suchej lub wrażliwej.

Co za tym idzie? Należy określić swój typ skóry.

Różne rodzaje skóry będą różnie reagować na peelingi twarzy i inne produkty, a niektóre peelingi przeznaczone są do konkretnego rodzaju skóry. Być może już wiesz, czy masz normalną, suchą, tłustą lub mieszaną skórę. Jeśli nie, możesz określić typ skóry za pomocą testu tkankowego.

Należy umyć twarz, aby upewnić się, że na skórze nie pozostały żadne produkty ani kosmetyki.

Należy pozostawić twarz do wyschnięcia na powietrzu i poczekać co najmniej godzinę.

Następnie należy potrzeć chusteczką na czole, nosie, brodzie, policzkach i skroniach.

Jeśli tkanka przywiera, oznacza to, że skóra jest tłusta. Jeśli tkanka się nie klei, oznacza to, że skóra jest sucha. Jeśli strefa T (czoło, nos i podbródek) są tłuste, ale reszta twarzy jest sucha, jest to wskaźnik skóry mieszanej.

Skóra może być mniej lub bardziej wrażliwa na produkty do pielęgnacji skóry.

Jeśli twarz źle zareagowała na kosmetyki lub produkty do twarzy, może być to oznaka posiadania skóry wrażliwej. Oznaki wrażliwości skóry obejmują zaczerwienienie, nietypowe wypryski, guzy, łuszczenie, swędzenie lub ból.  Zwykle osoby o wrażliwej skórze mają suchą lub mieszaną skórę, ale nie zawsze tak jest. Mogłeś nas znaleźć szukając: martwy naskórek, peeling enzymatyczny, twarzy peelingi, skóry twarzy cery tłustej.

 

Loading...