Peelingi

Sortuj

Kategorie

Filtry

Cena
Producenci

PEELING DO DŁONI I STÓP

Zadbane dłonie, a nawet stopy są wizytówką każdej kobiety, ale również i mężczyzn. Gładka skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a jednym z często pomijanych etapów jest peeling dłoni i stóp równie istotne jest również stosowanie produktów regenerujących i nawilżających. Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele produktów, które pomagają w odpowiedniej pielęgnacji skóry dłoni. Jak należy zadbać i zabezpieczyć naskórek przed warunkami atmosferycznymi w tym wiatrem i niskimi temperaturami oraz czynnikami zewnętrznymi takimi jak detergenty? Kluczowym elementem jest zapewnienie odpowiedniej pielęgnacji w postaci doboru dedykowanych kosmetyków do dłoni i stóp oraz zachowanie systematyczności.

Peeling do dłoni

Jednym z najważniejszych zabiegów w kosmetyce pielęgnacyjnej jest peeling, którego zadaniem jest złuszczanie martwego naskórka. To właśnie on eliminuje zanieczyszczenia naszego naskórka, dzięki temu skóra jest pobudzona do wytwarzania nowych komórek, odżywiona, a jej naturalny koloryt wyrównany i wygładzony. Jest to zabieg niezbędny i konieczny w dalszej pielęgnacji, by dawała ona jak najlepsze efekty. Przed użyciem samoopalacza, szczególnie poleca się użycie peelingu. To niezbędny krok, dzięki niemu uzyskamy idealny efekt opalenizny bez smug i przebarwień.

Peeling dłoni krok po kroku

Na początku, przemywamy dłonie wodą, następnie nakładamy na dłonie peeling i okrężnymi ruchami delikatnie masujemy skórę dłoni. Istotne by preparat znalazł się również między palcami, ponieważ, mimo że są to trudno dostępne miejsca, to równie bardzo narażone na odmrożenia, wysuszenia i otarcia, jak całe dłonie. Następnie zmywamy peeling z dłoni letnią wodą. Osuszamy dłonie ręcznikiem. Bardzo istotne, by po zaaplikować na skórę krem do rąk lub inny kosmetyk nawilżający. Nasze dłonie po zabiegu stają się delikatne, a krem wtedy wchłonie się perfekcyjnie, czyniąc nasz naskórek idealnie zregenerowanym i nawilżonym.

Peeling do stóp

To istotny kosmetyk w pielęgnacji, który jest wykorzystywany w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i podologicznych. Systematyczne złuszczanie naskórka warto wprowadzić również w pielęgnacji domowej, to pomoże zachować efekt po pedicure na dłużej, oraz zapewni komfort, eliminując uczucie wysuszenia skóry. Warto pamiętać również o kwestiach zdrowotnych, wiele osób boryka się z pękającymi stopami, a wdrożenie odpowiednich kosmetyków oraz zachowanie systematyczności może wyeliminować problem.

Co daje złuszczanie naskórka?

To właśnie peeling wpływa pozytywnie na nasze krążenie krwi. Wygładza naskórek, opóźnia proces starzenia się skóry, dzięki czemu nasze dłonie wyglądają młodziej. Dzięki peelingom składniki pielęgnacyjne i regeneracyjne z kremów skuteczniej wchłaniają się przez naskórek. Ponadto zapobiega on wysuszeniu się skóry, marszczeniu i pękaniu naskórka podczas niskich temperatur, jakie czekają na nas w okresie jesienno-zimowym. Po zabiegach złuszczania naskórka ważne jest, aby regularnie o nią dbać. Jedną z podstawowych rzeczy, jakie powinniśmy robić to codziennie aplikować nawilżające kosmetyki do pielęgnacji dłoni i stóp, dzięki któremu, skóra będzie odpowiednio nawilżona i zadbana. Unikniemy wtedy wysuszenia i pękania naskórka, co jest jednym z najbardziej nieprzyjemnych schorzeń naszych dłoni. Wygląd dłoni zmieni się nie do poznania.

Loading...