Parafiny

Sortuj

Filtry

Cena
Producenci

PARAFINA NA DŁONIE I STOPY

Wśród szeregu przeróżnych zabiegów kosmetycznych wyróżnić można popularne zabiegi parafinowe, wykazujące się intensywnym działaniem regenerującym i nawilżającym, a przede wszystkim służące zdrowiu naszej skóry.

Parafina kosmetyczna - właściwości i zastosowanie

Parafina na dłonie to pochodna ropy naftowej, nie rozpuszcza się w wodzie i doskonale utrzymuje ciepło.  Ponieważ ma właściwości rozgrzewające, wykorzystywana jest w medycynie, wspomaga leczenie chorób dróg oddechowych, układu ruchu, usprawnia też krążenie, a dodatkowo ma właściwości oczyszczające. Zapewniając nawilżenie i regeneracje szczególnie dla wysuszonej skóry różnych partii ciała, od jakiegoś czasu znajduje swoje zastosowanie podczas wykonywania przy jej użyciu zabiegów kosmetycznych.

Kąpiele kosmetyczne rąk oraz stóp są najbardziej popularnymi zabiegami z użyciem parafiny. Można wykonać je samodzielnie w domu, używając do tego celu wysokiej klasy kosmetyków oraz urządzenia kosmetyczne do podgrzewania parafiny - parafiniarki albo też udać się w tym celu do salonu kosmetycznego.

Przed zabiegiem tak rąk, jak i stóp, skórę ich należy odpowiednio przygotować, zaś przed użyciem, parafinę kosmetyczną należy podgrzać w służącym do tego celu podgrzewaczu. Do przygotowania skóry niezbędny będzie peeling do dłoni lub stóp- w celu złuszczenia zrogowaciałego, martwego naskórka. Następnie stosuje się preparat odżywczy - regenerujący krem, który dzięki ciepłu generowanemu przez parafinę dobrze się wchłonie.

Stopy lub dłonie moczy się w parafinie do czasu powstania powłoki i zawija w specjalne ocieplacze frotte, w przypadku stóp skarpetki, a w przypadku dłoni, rękawice. Powstałą w ten sposób, zaschniętą warstwę należy usunąć po upływie 15 - 30 minut i po osuszeniu wmasować odpowiedni krem nawilżający. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że kosmetyki stosowane do zabiegów powinny być produktami dobrej jakości.

Zabieg parafinowy na dłonie

To doskonała opcja dla osób, które chcą zadbać o swoją skórę i paznokcie w sposób skuteczny i relaksujący. Parafina ma wiele właściwości, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry i jej wyglądu. Zabieg parafinowy na dłonie działa rozgrzewająco i nawilża, co sprawia, że skóra staje się miękka i gładka. Tego typu pielęgnacja szczególnie polecana jest dla osób, które często narażone są na działanie czynników zewnętrznych, takich jak chemiczne środki czyszczące, suche powietrze w okresie grzewczym czy niekorzystne warunki atmosferyczne. Parafina działa także prewencyjnie, opóźniając procesy starzenia się skóry. Zabieg parafinowy na dłonie przyczynia się również do rozszerzenia porów skóry, co pomaga w głębokim nawilżeniu i detoksykacji skóry. Parafina utrzymuje ciepło, które oddaje skórze w momencie zastygania na niej, co dodatkowo wzmacnia efekty zabiegu.

Efekty zabiegu parafinowego można zauważyć już po pierwszej sesji. Skóra staje się wyraźnie miększa, bardziej gładka i nawilżona. Zabieg ten nie jest jednak zalecany dla osób cierpiących na alergię na parafinę, grzybicę skóry i paznokci, egzemę, osteoporozę oraz niewydolność krążenia. W sumie zabieg parafinowy na dłonie to doskonała opcja dla osób, które chcą zadbać o swoją skórę i paznokcie w sposób skuteczny i przyjemny. Zabieg ten przynosi wiele korzyści dla skóry.

Loading...