Hydrolaty

Sortuj

Brak dostępnych produktów

Obserwuj nas! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.

Hydrolaty do twarzy

Hydrolaty to kosmetyki, które świetnie odżywiają skórę zmęczoną i suchą. Sprawdzą się również jako produkt łagodzący podrażnienia, również te powstałe na skórze po zgoleniu włosków. Cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak, głównie ze względu na to, że zakres ich zastosowania jest naprawdę szeroki. Można używać go jako  jako dodatku do maseczek, kremów czy glinek, nawilżającego toniku, albo odświeżającej mgiełki do twarzy lub ciała. 

Jak powstaje hydrolat? 

Hydrolaty to produkty całkowicie naturalne. Nie zawierają parabenów, ulepszaczy ani żadnych innych konserwantów. Konsekwencją ich naturalności jest jednak krótki okres trwałości. Najlepiej trzymać je w lodówce.  Hydrolat to inaczej po prostu woda kwiatowa bądź roślinna powstająca jako efekt uboczny produkcji olejków eterycznych. Podczas destylacji para wodna uwalnia molekuły znajdujące się w roślinach. Wychwytuje cząsteczki oleiste i odziela je od wody. Pozostała ciecz to właśnie hydrolat, czyli mieszanka wody (99%), rozpuszczalnych części roślin i niewielkich ilości olejku eterycznego. 

Do czego możemy użyć hydrolatu? 

Właściwie można używać ich do wszystkiego. Zakres stosowania hydrolatów jest naprawdę szeroki i nie musimy się w tej kwestii szczególnie ograniczać. Warto jednak wymienić chociaż kilka zastosowań, do których z pewnością należą: 

  • chłodząca mgiełka w upalne dni bądź preparat łagodzący opażenia po opalaniu
  • poranne odświeżanie twarzy: zamiast konwencjonalnego toniku stosujemy hydrolat, który nawilży i oczyści skórę, 
  • jako dodatek do innych kosmetyków: hydrolaty przede wszystkim stosowane są jako dodatki do glinek. Można połączyć go bezpośrednio z glinką i później taką maseczkę nałożyć na twarz bądź inne części ciała, albo spryskiwać maseczkę będącą już na twarzy, aby za szybko nie wyschła. Równie dobrze możemy połączyć wodę kwiatową z ulubionym kreme do twarzy, balsamem lub olejkiem, 
  • zamiast kremu po goleniu: spryskujemy podrażnioną skórę po goleniu,
  • wcierka do włosów: stosujemy bezpośrednio na skórę głowy, wmasowujemy. Szczególnie polecany do tego typu praktyk jest hydrolat rozmarynowy, który reguluje wydzielanie sebum i przyspiesza porost włosów.

Jak dobrać hydrolat do typu skóry? 

Warto dopasować konkretny kosmetyk do typu skóry jaki posiadamy, skoro już zdecydowaliśmy się na kupno hydrolatu. Warto zapoznać się z właściwościami poszczególnych wód kwiatowych, jeżeli zależy nam na jak najlepszych efektach. Większość hydrolatów będzie odpowiednia do każdej cery.

Hydrolat z róży damaceńskiej i z oliwki wa właściwości antybakteryjne, więc lekko oczyści skórę nie przesuszając jej, a wręcz dodatkowo nawilżając. Najlepiej sprawdzi się przy cerze przemęczonej, suchej i dojrzałej. Hydrolat różany dodatkowo wzmocni naczynia krwionośne co szczególnie zauważalne będzie przy cerze naczynkowej. Cechuje się również silnym działaniem przeciwstarzeniowym. Dodaje skórze blaku i sprawia, że staje się przyjemni miękka. 

Hydrolat z kwiatów pomarańczy będzie działał zbawiennie na skórę pozbawioną blasku i szarą. Głównie ze względu na swoje  wzmacniające, nawilżające i antyoksydacyjne działanie. Delikatnie tonizuje i dodaje skórze blasku. Ze względu na piękny zapach może być również stosowany jako lekkie perfumy, którymi bez obaw można spryskać nie tylko ciało, ale również włosy. Podobnie jak hydrolat różany może nieść pomoc osobom borykającym się z cerą naczynkową. Wzmacnia naczynia krwionośne i wyrównuje koloryt cery. 

Sklep kosmetyczny, hurtownia z kosmetykami

Hydrolat z oczaru wirginijskiego jest hydrolatem o najsilniejszym działaniu antyoksydajnym ze wszystkich wymienionych wyżej wód kwiatowych. Idealnie sprawdzi się w pielęgnacji cery trądzikowej i zanieczyszczonej, ale warto również wypróbować go przy cerze naczynkowej. Wzmacnia bowiem naczynka, ogranicza wydzielanie sebum i niweluje wolne rodniki. 

Hydrolat rozmarynowy bądź lawendowy
idealnie sprawdzi się w pielęgnacji cery tłustej. Zawiera bowiem składniki antybakteryjne, które regulują wydzielanie sebum. Działa również również odświeżająco i łagodzi podrażnienia powstałe na skutek nieodpowiedniej pielęnacji.

Przy cerze alergicznej warto na początek rozcieńczyć hydrolat z wodą w proporcji 1:1, gdyż mimo swej łagodności hydrolaty w szczególnych przypadkach mogą powodować reakcje alergiczne, czemu lepiej zapobiegać.

Loading...