ZAUFANE OPINIE CENEO.PL

Oczyszczanie i demakijaż

  Producenci
  Cena
  Filtruj

  Demakijaż i oczyszczanie skóry kosmetyki

  Dokładne oczyszczenie skóry jest niezwykle istotne, ponieważ pozwala na usunięcie makijażu i szkodliwych substancji z jej powierzchni. Dzięki temu twarz jest przygotowana na dalsze etapy pielęgnacji. Codzienne mycie twarzy jest nie tylko źródłem przyjemnego odświeżenia, ale również jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych.  W naszym sklepie dostępne preparaty dostosowane są do różnych typów cery oraz indywidualnych preferencji.

  Płyn micelarny, mleczko, żel do mycia twarzy

  Kosmetyki przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń i makijażu podzielić można na kilka kategorii:

  Żele do mycia twarzy w kontakcie z wodą tworzą pianę, która oczyszcza skórę i odblokowuje pory. Zalecane są głównie do cer tłustych, trądzikowych, ze skłonnością do zapychania. Niektóre żele, szczególnie te o silniejszym działaniu oczyszczającym mogą jednak nadmiernie wysuszać skórę poprzez uszkadzanie bariery hydrolipidowej, dlatego nie są polecane dla skór bardzo suchych i wrażliwych. Doboru odpowiedniego preparatu należy dokonać w oparciu o potrzeby i rodzaj posiadanej cery. 

  Płyny micelarne
   to delikatne preparaty zawierające micele, czyli specjalne cząsteczki, które dzięki swojej budowie posiadają właściwości hydrofobowe, a także hydrofilowe. Oznacza to, że skutecznie usuwają zarówno nadmiar sebum oraz pozostałości tłustych kosmetyków, jak i innego rodzaju zanieczyszczenia. Zawarte w tych preparatach substancje czynne są łagodne dla skóry, a sama aplikacja kosmetyku nie wymaga mocnego tarcia, które mogłoby ją uszkodzić. Stosowanie płynów micelarnych jest szczególnie zalecane osobom z cerą skłonną do podrażnień. Płyny micelarne często posiadają również w składzie substancje nawilżające oraz łagodzące podrażnienia. Preparat należy dobrać do indywidualnych potrzeb oraz rodzaju skóry, zwracając szczególną uwagę na zawartość detergentów.

  Mleczka są preparatami chętnie wybieranymi przez osoby o cerze suchej i wrażliwej. Kosmetyki te działają nawilżająco, często wzbogacane są również o substancje posiadające właściwości pielęgnacyjne i przeciwstarzeniowe. Dzięki swojej formule, mleczka skutecznie usuwają makijaż (również ten wodoodporny) oraz pozostałe w ciągu dnia zanieczyszczenia. Konsystencja produktu sprawia, że oczyszczanie skóry następuje w sposób delikatny i nie wymaga silnego pocierania. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju oczyszczania skóra nie jest ściągnięta, napięta i podrażniona, jak może mieć to miejsce podczas mycia żelem.  Mleczka zalecane są osobom ze skórą skłonną do podrażnień, suchą oraz dojrzałą.

  Kosmetyki do demakijażu - Sposób użycia

  Oczyszczanie twarzy należy wykonywać codziennie, najlepiej rano i wieczorem oraz dodatkowo według indywidualnych potrzeb. Płyny micelarne oraz mleczka należy w niewielkiej ilości nanosić na twarz za pomocą wacików. Następnie zaleca się delikatne pocieranie, aż do momentu, kiedy wacik będzie czysty. Nie wskazane jest zbyt mocne dociskanie wacika do skóry. Żelem myjącym wykonuje się natomiast delikatny masaż zwilżonej twarzy. Dermatolodzy zalecają spłukiwanie wszystkich kosmetyków oczyszczających- zarówno żeli, jak i płynów micelarnych i mleczek. Zawarte w nich substancje myjące mogą przy długotrwałym kontakcie podrażniać skórę twarzy i przyczyniać się do rozwoju stanów zapalnych. Wbrew powszechnej opinii zmywanie wodą nie zepsuje również nawilżającego działania tych produktów. 

  Dlaczego oczyszczanie skóry jest ważne?

  Odpowiednie, staranne oczyszczenie skóry ułatwia wnikanie substancji czynnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych, co wzmacnia ich dobroczynne działanie. Należy pamiętać, że brak dokładnego oczyszczenia skóry z pozostałości makijażu i innych zanieczyszczeń przyczynia się do pogorszenia jej stanu.  Obecność na powierzchni skóry wolnych rodników przyspiesza starzenie się skóry, zanieczyszczenia mogą również prowadzić do procesów zapalnych. Objawem tego może być nasilenie trądziku oraz powstawanie zaskórników. 

   

  Menu

  Lewo
  Prawo