Dobre frezarki do paznokci

Dobre frezarki do paznokci

Co to jest frezarka do paznokci?

Frezarka to wielofunkcyjne urządzenie przeznaczone do zabiegów manicure i pedicure potrzebne każdej profesjonalnej stylistce paznokci, ale także przydatne każdej z nas używającej lakierów hybrydowych i żelowych w domu. Dzięki frezarce możemy nie tylko usunąć zdobienie paznokci, ale także usunąć skórki, nagniotki a także skrócić paznokieć lub nadać mu pożądany kształt w szybki i łatwy sposób. Głównym elementem frezarki jest frez, który z zależności od kształtu i rodzaju mają różne zastosowania. Poniżej wymienimy sobie podstawowe rodzaje frezów, oraz ich kształty, które będą nam potrzebne do codziennej pracy z frezarką.

Rodzaje frezów do paznocki

Istnieje wiele rodzajów frezów wyróżniamy między innymi takie frezy jak:

 • ceramiczne
 • diamentowe
 • gumowe
 • kamienne
 • karbidowe
 • filcowe

Frezy ceramiczne są szczególnie odporne na uszkodzenia mechaniczne, przez co długo nam posłużą.  Moim zdaniem najważniejszą ich cechą jest to, że nie nagrzewają się tak jak inne rodzaje frezów nawet przy długiej i intensywnej pracy. Frezy ceramiczne świetnie sprawdzą się do ściągnięcia masy hybrydowej lub żelowej a także do usunięcia skórek. Sama używam takiego rodzaju frezów, są komfortowe oraz nie psują się i nie ścierają, mimo że używam ich bardzo często.

Frezy diamentowe są wykonane z dobrze hartowanej stali nierdzewnej , posiadają równo nałożone opiłki diamentowe, dzięki czemu zapewniają komfort zdejmowania zdobień hybrydowych, żelowych i akrylowych a także usuwania skórek i nadawania ulubionego kształtu naszym paznokciom.Możemy też dzięki nim pozbyć się zrogowaciałego naskórka lub wyszlifować paznokieć od spodu.

Frezy Gumowe to bardzo delikatne frezy i służą do użytku profesjonalnego. Wypolerujemy nimi płytkę paznokcia oraz usuwamy z niej drobne skórki, w zależności od ich stopnia ziarnistości. Są wykonane z twardego akrylu, dzięki czemu świetnie zachowują swój kształt. Frezy gumowe nie są całkowicie gładkie.

Frezy kamienne możemy stosować zarówno na mokro jak i na sucho. Wykonane są ze średniej ziarnistości tlenku glinu .Stosuje się je przede wszystkim do nadawania kształtu paznokciom, skracania ich i matowienia płytki paznokcia., tipsa, czy żelu lub akrylu.

Frezy karbidowe są wykonane z karbidu, czyli węglika spiekanego. Są to najmocniejsze i najtrwalsze frezy obecnie dostępne na rynku. Podobnie jak frezy kamienne można je stosować zarówno na sucho jak i na mokro. Używamy je do usuwania lakierów hybrydowych, akrylowych i żelowych, obrabiania skórek, nadawania kształtu paznokciom, skracania ich a także do usuwania zrogowaceń i stwardnień na piętach podczas pedicure. Szlifowanie powierzchni frezami karbidowymi jest szybkie i bez ryzyka przegrzania.

Frezy filcowe służą do polerowania płytki paznokci naturalnych i sztucznych i nadają im charakterystyczny efekt szkła.
Kształty frezów:

Kształt frezów jest zależny od ich przeznaczenia. Aby świadomie używać tego urządzenia omówmy sobie podstawowe kształty frezów. Wyróżniamy kilka dostępnych kształtów frezów:

 • kulkę   
 • walec
 • walec zaokrąglony
 • szpic
 • stożek
 • łezkę

kulka świetnie sprawdzi się do obrabiania skórek paznokci dłoni i stóp a także do odcisków.
walec jest idealny do usuwania żelu, akrylu lub hybrydy, nadawania kształtu przedłużanym paznokciom oraz usuwania stwardnień z pięt.
walec zaokrąglony świetnie sprawdzi się do usuwania żelu, akrylu lub hybrydy a zaokrąglona końcówka ułatwi pracę przy wale paznokciowym, nie naruszając jego struktury.
szpic jest idealny do zrogowaciałych paznokci, zgrubień około paznokciowych, zarówno na dłoniach jak i paznokciach oraz do zabiegów oczyszczania pięt
stożek świetnie się sprawdzi do usuwania i opracowywania żelu i akrylu
łezka jest idealna do odcisków, obrabiania skórek paznokci dłoni i stóp, pracy ad wałem paznokciowym, ścieniania grubych, zrogowaciałych paznokci u stóp

Jak używać frezarki?

Frezarka, mimo że nie jest wcale skomplikowana wymaga dużej wprawy. Przed przystąpieniem do pracy z frezarką zwróć uwagę na kilka rzeczy

 • dostosuj prędkość frezarki do swoich umiejętności
 • następnie przyłóż delikatnie frez do płytki paznokcia równomiernymi ruchami przesuwaj go od skórek do walnego brzegu paznokcia
 • zwróć uwagę aby frez był ułożony prostopadle do płytki paznokcia oraz na to aby nie dociskać frezu zbyt mocno
 • jeśli jesteś początkująca, zacznij od bardzo delikatnego nacisku aby nie zniszczyć swojej naturalnej płytki paznokcia
 • po ściągnięciu masy możesz wyrównać płytkę polerką do paznokci i przejść do opracowywania skórek
 • polecam zacząć od ich odepchnięcia i podniesienia na przykład drewnianym patyczkiem

Przy opracowywaniu skórek staraj się nie dotykać frezem płytki paznokcia aby jej nie uszkodzić. Jeśli twoje skórki są duże możesz dodatkowo wyciąć je cążkami lub nożyczkami do skórek.

Uwaga! Nigdy nie zniechęcaj się jeżeli pierwsze użycie frezarki nie będzie ci przychodziło z łatwością. Praktyka to podstawa :)

Podsumowanie

 • Podczas pracy z frezem zawsze zachowaj należytą ostrożność, aby nie zniszczyć swoich paznokci
 • Zawsze kupuj tylko profesjonalne frezarki dzięki którym uzyskasz najlepszy efekt
 • Pamiętaj o higienie i wymieniaj frez kiedy ulegną zniszczeniu.
 • Dziel się wiedzą i baw się! :)


Więcej tutaj: https://ladiosa.pl/94-frezy-
Posted on 2019-08-12 Manicure 0 127

Leave a CommentLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Latest Comments

No comments

Blog search

Menu