Kosmetyki

Depilacja woskiem krok po kroku

Choć pogoda nas ciągle zaskakuje swoją zmiennością, to wszyscy czujemy, że wiosna jest tuż za rogiem. Wyczekujemy momentu, w którym będziemy mogli zrzucić z siebie ciepłe kurtki, szaliki, czapki i buty za kostkę, by wystawić na ciepłe promyki słońca trochę ciałka. To również moment, w którym nie można zapomnieć o depilacji, warto przygotować się do niej wcześniej, by nie być nieprzyjemnie zaskoczonym, np. zakładając sukienkę do pracy, wiosną ciężko ukryć nieprzygotowane nogi pod grubymi rajstopami, ponieważ nie wyglądają najlepiej i są zbyt ciepłe. W takich chwilach sprawdzi się depilacja woskiem, ponieważ jest skuteczna i co najważniejsze zapewnia efekt gładkości o wiele dłużej niż w przypadku tradycyjnego golenia maszynką.

Depilacja woskiem kojarzy się z bólem, oczywiście nie jest to zabieg bezbolesny, ale zdradzimy co zrobić, by ból był mniejszy, jak wykonać depilację za pomocą wosku krok po kroku oraz damy kilka innych przydatnych wskazówek.

Wosk do depilacji

Dzielimy je na paskowe i bezpaskowe. Oba rodzaje produktów wymagają podgrzania. Twardy wosk do depilacji występuje najczęściej w granulkach, a do jego użycia nie potrzeba flizelinowych pasków. Wosk miękki nazywamy również paskowym, wymaga użycia fizelinowych lub bawełnianych pasków.

Depilacja woskiem w domu - jak wykonać?

Krok 1
Na początku należy przygotować miejsce i rozgrzać wosk, trzeba do tego użyć takiego urządzenia jak podgrzewacz do wosku. Istotne jest, by wosk nie był zbyt zimny, bo jego rozprowadzenie będzie nieco utrudnione, oraz nie był zbyt gorący, ponieważ może dojść do poparzeń. 

Krok 2
Za pomocą drewnianej szpatułki aplikujemy wosk posuwistym ruchem zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa i odczekujemy chwilę.

Krok 3
Przyklejamy flizelinowy pasek, jeśli jest to wosk miękki lub po prostu czekamy chwilę dłużej w przypadku wosku twardego.

Krok 4
Energicznym ruchem w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów odrywamy wosk. Polecamy naciągnąć lekko skórę w przeciwnym kierunku do kierunku odrywania plastra. Ten zabieg sprawi, że ból będzie o wiele mniejszy, ponieważ skóra nie zostanie tak mocno naciągnięta w chwili wyrywania.

Krok 5
Wyrywamy pozostałe włoski za pomocą pęsety.

Krok 6
Zmywamy resztki wosku za pomocą oliwki. Polecamy aplikację produktu łagodzącego.

Przed rozpoczęciem zabiegu polecamy zabezpieczyć miejsce jego wykonywania, a w szczególności ubrania oraz obicia mebli, ponieważ późniejsze usunięcie produktu może być uciążliwe. Warto zaopatrzyć się w podkłady kosmetyczne, by mieć pewność, że nic nie zostanie zbrudzone. 

Uwaga! Wszystkie produkty niezbędne do wykonania depilacji woskiem w domu są dostępne w ofercie naszej drogerii. 

Udostępnij:
Zostaw komentarz
Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Captcha
Loading...