Meble kosmetyczne - jakie wybrać?

Meble to istotny element każdego małego i dużego salonu kosmetycznego. Zazwyczaj wybór wyposażenia nie jest taki prosty ze względu na indywidualne upodobania oraz funkcje, które powinno spełniać. Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych cech, którymi powinny wyróżniać się meble do salonu kosmetycznego. Skupiliśmy się na wielogodzinnej pracy kosmetyczki, która potrzebuje ergonomii oraz klientach, którzy przychodzą do salonu, by się zrelaksować i czuć wygodnie.

meble kosmetyczne

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli kosmetycznych?

Biurko kosmetyczne

Wykorzystywane jest głównie do wykonywania manicure. Podstawowymi cechami, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze, jest wielkość, rodzaj powierzchni, a przede wszystkim funkcjonalność. Takie biurko może mieć wbudowany pochłaniacz pyłu, co jest dodatkowym udogodnieniem. Plusem są również szuflady, jednak jeśli nie są wbudowane, można zaopatrzyć się np. w kontenerek na kółkach, który będzie równie pojemny, a jednocześnie łatwy do przestawienia w inne miejsce. Stolik do manicure powinien być na tyle szeroki, by zarówno stylistyka, jak i klientka mogła wygodnie siedzieć podczas zabiegu. Pokrycie łatwozmywalnym materiałem to dodatkowy plus i ułatwienie utrzymania w czystości, takie biurko bez problemu można po każdym manicure zdezynfekować i zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz klientce.

Taboret kosmetyczny

Podstawową cechą jest możliwość regulacji góra - dół, kółka oraz zmywalne obicie. Na takim taborecie kosmetyczka pracuje przez wiele godzin dziennie, dlatego warto zastanowić się nad tym, czy powinien być wyprofilowany lub posiadać oparcie. Regulacja góra - dól to duże ułatwienie, które sprawia, że mebel jest wielofunkcyjny, ponieważ można go wykorzystywać na różnych stanowiskach. Dużą rolę odgrywają również kółka, które pozwalają na łatwe przesuwanie się, podczas którego nie trzeba dotykać mebla, a tym samym zachowuje się sterylność przy wykonywaniu zabiegu. Nie można również zapomnieć o tym, by był obrotowy, to kolejne ułatwienie w pracy.

Krzesło kosmetyczne

Wykorzystywane jest zarówno w salonach kosmetycznych, jak i fryzjerskich, warto zwrócić uwagę na to, by było regulowane góra - dól oraz obrotowe, to znacznie ułatwia pracę. Zmywalna powierzchnia to dodatkowy plus, dzięki niej łatwo utrzymać salon w czystości pod względem wizualnym, ale również w łatwy sposób można przeprowadzić dezynfekcję stanowiska po każdym kliencie. Fotel przeznaczony dla klientów powinien być również wygodny, wizyta w salonie kosmetycznym powinna być przyjemna i relaksująca. Przy wyborze warto zwrócić również uwagę na oparcie oraz podłokietniki, które zapewniają dodatkowy komfort.

Pomocnik
W formie szafki lub stolika to bardzo istoty mebel w każdym salonie. Taki stolik powinien mieć zmywalną powierzchnię oraz kółka.

Udostępnij:
Loading...