Jak wyposażyć salon stylizacji paznokci? - Meble i urządzenia kosmetyczne

W dzisiejszych czasach dbanie o estetykę i zdrowie paznokci stało się niezwykle popularne. Dlatego otwarcie własnego salonu do stylizacji paznokci może być świetnym pomysłem biznesowym. Jednak, aby to zrobić, potrzebujesz odpowiedniego wyposażenia. Wszystkie niezbędne elementy wyposażenia są dostępne w ofercie naszego sklepu kosmetycznego, dlatego, jeśli planujesz otworzenie własnego salonu manicure, skontaktuj się z naszym doradcą, a pomożemy Ci wybrać najlepszy sprzęt i przygotujemy ofertę specjalną. W tym artykule przyjrzymy się temu, co jest niezbędne do otwarcia salonu do stylizacji paznokci.

Urządzenia kosmetyczne

Kluczowym elementem umożliwiającym świadczenie wysokiej jakości usług jest profesjonalny sprzęt. Wybór profesjonalnych urządzeń zapewnia precyzję oraz możliwość utrzymania tempa pracy.

Frezarka do paznokci - jaką wybrać?

Frezarka do paznokci jest kluczowym narzędziem w salonie kosmetycznym. Pozwala ona precyzyjnie i skutecznie przyspieszyć proces opracowywania płytki paznokciowej oraz wału okołopaznokciowego a przede wszystkim usuwania starej stylizacji. Wybierając frezarkę, warto zwrócić uwagę na moc, możliwość regulacji ilości obrotów oraz łatwość w obsłudze.

Lampa LED/UV do paznokci

To niezbędne urządzenie do utwardzania lakieru hybrydowego. W salonie warto mieć lampę o dużej mocy, co przyspieszy proces utwardzania lakieru, skracając czas zabiegu i zwiększając komfort klienta. Przy wyborze urządzenia warto zwrócić uwagę na to, czy ma wbudowany sensor ruchu, wyświetlacz odliczający czas oraz możliwość wyboru czasu utwardzania. Polecamy wybrać lampę o lustrzanym spodzie oraz postawić na dwa urządzenia, to umożliwia szybszą pracę oraz wygodę dla klientów.

Pochłaniacz pyłów

To urządzenie, które zapewnia czystość powietrza w salonie oraz chroni klientów i stylistki przed wdychaniem szkodliwych substancji. Dzięki niemu praca jest zdecydowanie bardziej higieniczna i przyjemna.

Lampa LED oświetlająca stanowisko pracy

Odpowiednie oświetlenie stanowiska pracy jest kluczowe dla wykonywania precyzyjnych zabiegów. Lampa LED o regulowanej intensywności światła pozwoli na dokładne zobaczenie detali i zapewni komfort zarówno dla klienta, jak i pracownika. Polecamy jedną z naszych nowości, czyli lampę w kształcie łuku, jej zaletą jest idealne doświetlenie z każdej strony.

Meble kosmetyczne

Z pewnością istotnym elementem są meble kosmetyczne, ich zadaniem jest nie tylko zapewnienie ergonomii pracy, ale również mają swoje znaczenie w kwestii higienicznej a przede wszystkim aranżacyjnej wnętrza. Przygotowaliśmy najważniejsze pozycje, które są niezbędne do wyposażenia stanowiska stylistki.

Biurko do manicure

To kluczowy element wyposażenia, dlatego powinno być wygodne i funkcjonalne. Warto wybrać model z wygodnym miejscem dla klienta oraz miejscem na niezbędne narzędzia i kosmetyki. Przy wyborze biurka warto zwrócić uwagę na powierzchnię blatu, powinna być wytrzymała i łatwa w utrzymaniu czystości, sprawdzą się również szuflady i półki do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy.

Krzesło kosmetyczne

Stylistka paznokci spędza wiele godzin w ciągu dnia w pozycji siedzącej, dlatego krzesło powinno być ergonomiczne i regulowane, aby zapewnić odpowiednie wsparcie pleców i komfort pracy przez cały dzień. Polecamy wybrać krzesło obrotowe, aby w łatwy sposób móc sięgnąć po przedmioty znajdujące się w pobliżu.

Wygodne krzesło dla klientów

Krzesło dla klientów powinno być wygodne i estetyczne. Warto wybrać model i miękkim siedziskiem, aby zapewnić komfort podczas długotrwałego zabiegu. Warto pamiętać o tym, że odczucia klientów również pod względem komfortu mają wpływ na jego ogólną opinię o miejscu oraz wykonanym zabiegu.

meble i urządzenia kosmetyczne

Urządzenia do sterylizacji

Higiena w salonie manicure to podstawa! Wiele używanych narzędzi jest jednorazowych, jednak w dużej mierze używa się również wielorazowych. Wszystkie narzędzia, które mogą być ponownie użyte, a mają bezpośredni kontakt z naskórkiem lub płytką paznokciową należy sterylizować, ma to ogromne znaczenie dla zdrowia zarówno klientów, jak i stylistek.

Autoklaw

Autoklaw to urządzenie do sterylizacji narzędzi kosmetycznych, które zapewnia skuteczną dezynfekcję i eliminację drobnoustrojów. Jest to niezbędny element wyposażenia salonu, który gwarantuje bezpieczeństwo klientów i pracowników. Przy wyborze urządzenia należy kierować się jego pojemnością im większa, tym więcej narzędzi można wysterylizować jednorazowo.

Myjka ultradźwiękowa

To bardzo przydatne urządzenie, które znacznie ułatwia proces dezynfekcji. Dzięki zastosowaniu ultradźwięków skutecznie usuwa ona zabrudzenia i drobnoustroje z powierzchni narzędzi, zapewniając odpowiednie przygotowanie przed sterylizacją. Myjka ultradźwiękowa sprawdza się idealnie podczas czyszczenia frezów, których dokładne oczyszczenie po wykonanym zabiegu manicure bywa uciążliwe.

Teraz możesz stworzyć perfekcyjne miejsce pracy!

Odpowiednie wyposażenie salonu do stylizacji paznokci jest kluczowe dla zapewnienia wysokiej jakości usług i zadowolenia klientów. Dbając o komfort i bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i klientów, można stworzyć profesjonalne i przyjazne środowisko, które przyciągnie nowych klientów i buduje pozytywną reputację salonu.

Życzymy sukcesów!

Udostępnij:
Zostaw komentarz
Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Captcha
Loading...