Profesjonalny zabieg kosmetyczny w domu - peeling kawitacyjny

Skóra twarzy, wraz z wiekiem traci elastyczność, dlatego by zachować świeży i młody wygląd jak najdłużej wymaga stałej pielęgnacji. Codzienny rytuał oczyszczania, tonizacji i dostarczania składników, nie wystarczy, od czasu do czasu warto udać się do gabinetu kosmetycznego. Peeling kawitacyjny to zabieg, z którego można skorzystać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, jest on na tyle uniwersalny, że sprawdza się niemal w przypadku każdego typu twarzy. Dzięki urządzeniu, które jest dostępne w naszej ofercie, od niedawna peeling kawitacyjny można wykonać również w domu.

Jak działa peeling kawitacyjny?

To nic innego jak ultradźwięki i zjawisko kawitacji. Urządzenie emituje fale radiowe, które w kontakcie ze zwilżoną skórą wytwarza gaz. Moment wytwarzania gazu prowadzi do rozluźnienia struktury warstwy rogowej skóry a tym samym do pozbycia się martwego naskórka. Zabiegowi towarzyszy rozpryskiwanie wody, właśnie w ten sposób, jest usuwany martwy naskórek.

W jakim celu wykonywać peeling kawitacyjny?

Proces odbudowy naskórka trwała około 28 dni, co oznacza, że co miesiąc na twarzy gromadzi się warstwa komórek martwego naskórka. Co to oznacza dla cery i dlaczego warto pozbyć się tej warstwy? Martwy naskórek blokuje przenikanie składników aktywnych, wody oraz tlenu. Nawet najdroższe serum nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, gdy nie będzie mogło dostać się w głąb skóry. Zbieg sprawdza się również w przypadku cer tłustych, niedotlenionych, poszarzałych i trądzikowych (w przypadku tego rodzaju cery, zabiegu nie wykonuje się na aktywnych stanach zapalnych).

Wskazania do zabiegu:
 trądzik pospolity, trądzik różowaty, zaskórniki, wągry, rozszerzone pory, suche skórki, przetłuszczająca się skóra, zmęczona skóra, przebarwienia skóry, zmarszczki mimiczne, blizny, opuchlizna, zmęczona, odwodniona skóra, brak jędrności skóry.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu: ciąża, laktacja, osteoporoza, niewydolność krążenia, zakrzepowe zapalenie żył, metalowe implanty w ciele, stymulator serca, padaczka, choroby tarczycy, zakażenia skóry, stany zapalne skóry (w tym aktyny trądzik), nowotwór.

Jak wykonać zabieg w domu?

Do wykonania zabiegu potrzebne jest urządzenie, waciki oraz płyn, może to być tonik lub np. woda różana. Przed rozpoczęciem zabiegu wystarczy oczyścić twarz z makijażu jak zawsze i nałożyć tonik, następnie nie przechodzić do kolejnych kroków pielęgnacji, tylko wykonać peeling kawitacyjny. Wacikiem należy nakładać na opracowywane miejsce tonik (lub inny płynny kosmetyk tego typu), a następnie przykładać i przesuwać w tym miejscu głowicę urządzenia, stykając ją ze skórą pod kątem 45 stopni. Zabieg powinien trwać około 10 do 15 minut. Bardzo ważny jest kierunek wykonywanych ruchów, powinny odbywać się ku górze. Podczas zabiegu należy omijać okolicę ust i oczu oraz tarczycy (jeśli występują związane z nią problemy zdrowotne). Po zakończeniu sesji wystarczy przemyć twarz tonikiem, nałożyć serum i maskę, lub pominąć ten etap i po serum nałożyć krem.

Loading...