Szablony do paznokci

Sortuj

Kategorie

Filtry

Cena
Producenci
Sortuj

Szablony do przedłużania paznokci

Szablony do przedłużania paznokci, które znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu, umożliwiają szybkie i łatwe przedłużenie naturalnej płytki paznokcia. Obecnie stanowią najpopularniejszą alternatywę tipsów, używaną przez kosmetyczki na całym świecie. Szablony dostosowują się do kształtu paznokci i pozwalają na dowolone formowanie żelu, celem uzyskania naturalnie wyglądającej, nadbudowanej płytki. Praca na nich jest na tyle wygodna, że poradzą sobie z nim nie tylko profesjonaliści, ale również osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z manicure.

Szablony jednorazowe do paznokci

W profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak i w przypadku użytku domowego, najczęściej używa się jednorazowych szablonów do przedłużania paznokci. Wynika to z ich niskiej ceny, możliwości przedłużania kilku paznokci naraz – co znacznie skraca czas pracy – oraz możliwości dokładnego dostosowania ich kształtu do krzywizny paznokcia. Szablony jednorazowe będą pasować nawet jeśli Państwa płytka jest wyjątkowo nierówna, a paznokcie krótkie. Jedna część szablonu pokryta jest klejem, dzięki czemu doskonale przylegają one do palca. Najczęściej są sprzedawane w zestawach po 100 lub 500 sztuk, co pozwala na wykonanie do kilkudziesięciu zabiegów manicure. Czyni to jednorazowe szablony do przedłużania paznokci bardzo ekonomicznym i opłacalnym wyborem zarówno dla początkujących manicurzystów, jak i tych nieco bardziej wymagających.

Szablony do paznokci wielokrotnego użytku

Szablony do paznokci, których można używać więcej niż raz, to swoista nowość na rynku akcesoriów do manicure. W przeciwieństwie do szablonów jednorazowych, które z reguły są wykonane z grubego papieru, szablony wielorazowego użytku zostały wykonane z metalu. Umieszczenie ich na miejscu umożliwiają specjalne, trwałe klipsy. Tego typu szablony są odporne na uszkodzenia, dzięki czemu można ich używać wielokrotnie bez konieczności wymiany. To doskonały wybór dla osób, które często wykonują manicure metodą żelową lub akrylową. Jedyną wadą szablonów wielokrotnego użytku jest to, że w niektórych przypadkach mogą one nie przylegać idealnie do płytki paznokcia. W przeciwieństwie do szablonów jednorazowych nie ma tu możliwości ich przycięcia celem zwiększenia krzywizny.

Jak używać szablonów do przedłużania paznokci?

Szablonów używamy po przygotowaniu płytki paznokcia do wykonania przedłużenia. W tym celu należy usunąć skórki, zmatowić płytkę paznokcia przy użyciu bloczka polerskiego i odtłuścić ją specjalnym cleanerem. W zależności od potrzeb nakładamy na paznokcie również warstwę primera – przy metodzie żelowej szczególnie polecane są tzw. bondery, będące zarówno żelem podkładowym, jak i primerem bezkwasowym. Zapewnia to dużą skuteczność i zwiększa trwałość manicure, zapobiegając odklejaniu się żelu od płytki.

Następnie możemy przystąpić do wykonania przedłużenia. W zależności od tego, jaki rodzaj szablonu Państwo wybrali, należy skleić pokryte klejem brzegi lub dopasować metalową powierzchnię od płytki paznokcia, tak by szablon stanowił jej przedłużenie. Bardzo ważne jest to, aby szablon możliwie jak najdokładniej przylegał do płytki. Zapewni to maksymalną trwałość wykonanego manicure, jak i zapobiegnie powstawaniu nierówności.

Szablony do manicure do przedłużania paznokci - Nakładanie żelu i akrylu na szablon

Mogą Państwo zauważyć, że zarówno na szablonach jednorazowych, jak i tych przeznaczonych do wielokrotnego użytku, znajdują się specjalne podziałki. Pomagają one przedłużyć wszystkie paznokcie do pożądanej długości, tak aby skrócić czas, który trzeba będzie poświęcić na ich stylizację. Żel lub akryl nakładamy na płytkę paznokcia przy użyciu pędzelka i przeciągamy na szablon do odpowiedniej długości. Następnie wedle upodobań możemy wymodelować przedłużenie i utrwalić w lampie UV LED (w przypadku akrylu pozostawić do wyschnięcia).

Loading...