Jak wykonać manicure męski?

Jak wykonać manicure męski?

Jak wykonać manicure męski?

Zadbane dłonie to nie tylko wizytówka kobiet, ale również mężczyzn. Poznając nowe osoby oraz spotykając te, już nam znane podajemy dłoń, podczas rozmowy gestykulujemy, a czasem coś pokazujemy lub np. pijemy kawę, w tym czasie dłonie są ciągle eksponowane i poddawane ocenie. Bez względu na to, czym zajmujemy się zawodowo, nasze dłonie ciągle spotykają się ze spojrzeniami, dlatego powinny być zadbane, by nie powodowały niepotrzebnie uczucia krępacji. Mężczyźni coraz chętniej korzystają z usług kosmetyczek i coraz pewniej czują się w salonach kosmetycznych. Męski manicure można wykonywać również w domu, wystarczy mieć odpowiednie narzędzia i odrobinę chęci, dlatego dziś opowiemy o tym, czego potrzeba i jak wykonać taki zabieg.

Jak dbać o męskie dłonie?Aby dłoń mężczyzny wyglądała dobrze, trzeba zadbać zarówno o paznokcie, jak i skórę. Skóra mężczyzn tak samo, jak u kobiet potrzebuje peelingu oraz nawilżenia, w tym celu bez problemu można używać tych samych kosmetyków. Dobrze nawilżona skóra dłoni wygląda nie tylko na zadbaną, ale również na młodszą. O kremowaniu rąk należy pamiętać szczególnie zimą, gdy warunki atmosferyczne nie są sprzyjające. Szorstka i popękana skóra na dłoniach nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również powoduje duży dyskomfort. Wykonując manicure męski, należy skupić się na skórze oraz paznokciach tak samo, jak w przypadku kobiet, jedyną różnicę stanowi kształt i długość płytki paznokciowej.

Męski manicure w kilku krokachPrzed rozpoczęciem zabiegu należy umyć i zdezynfekować dłonie oraz przygotować miejsce pracy i narzędzia. Bez względu na to, czy manicure jest wykonywany w domu, czy w profesjonalnym salonie kosmetycznym należy dbać o higienę i bezpieczeństwo swoje oraz innych. Zabieg należy rozpocząć od nałożenia preparatu zmiękczającego skórki, po krótkiej chwili można odepchnąć skórki radełkiem lub drewnianym patyczkiem. Kolejny krok to opracowanie płytki paznokciowej za pomocą pilniczka. Warto wybrać pilniczek o gradacji 180-240 i swobodnymi ruchami piłować paznokcie kontrolując jednocześnie ich długość. Podczas piłowania należy uważać, by nie skrócić paznokci zbyt mocno oraz nie uszkodzić opuszka. Kolejnym krokiem w pielęgnacji może być wycięcie skórek, przypominamy jednak, że każde przerwanie ciągłości naskórka powinno odbywać się sterylnymi narzędziami, a więc jeśli skórki narastają zbyt mocno, warto wybrać się na profesjonalny zabieg do salonu kosmetycznego. Kolejny krok to oczyszczenie dłoni z pyłu i nałożenie kremu pielęgnacyjnego.

Manicure japoński u mężczyznCoraz więcej mężczyzn decyduje się na manicure japoński, jest on polecany w szczególności dla osób z łamliwymi i zniszczonymi paznokciami, ponieważ znacznie poprawia ich wygląd i je odbudowuje. Taki manicure pozostawia płytkę błyszczącą nawet do 2-3 tygodni. Ten zabieg nadal spotyka się z podzielonymi zdaniami mężczyzn, jednak nie trzeba się go bać, kobiety na punkcie tak zadbanych męskich dłoni wprost szaleją!

Czego potrzeba do wykonania manicure?

Zobacz proponowane wpisy

Odwiedź nasz

SKLEP ONLINE

Tysiące Produktów

Niskie Ceny

Aktrakcyjne Rabaty

Profesjonalna Obsługa

Szybka Wysyłka

ZOBACZ

Wyprzedaże

Główna

© 2020 Ladiosa.pl - All Rights Reserved

Menu