ZAUFANE OPINIE CENEO.PL

Ratunek dla złamanego paznokcia

Ratunek dla złamanego paznokcia

Ratunek dla złamanego paznokcia

Każda wielbicielka zadbanych paznokci z pewnością zna to uczucie, gdy przypadkowo uderza w coś dłonią i w jednej chwili paznokieć pęka i psuje cały manicure. Pierwsza myśl to oczywiście zaklejenie palca plastrem, tak by nikt nie widział uszkodzenia, niestety ten sposób jest krótkotrwały i sprawdza się tylko tu i teraz. Co więc zrobić, by uratować złamany paznokieć i nie rezygnować z długości? Przygotowaliśmy kilka porad jak zachować perfekcyjny manicure.


Nadbudowa paznokci bazą budującą

Jeśli pęknięcie jest minimalne, warto podjąć próbę wzmocnienia paznokcia bazą budującą. Wystarczy przygotować płytkę paznokcia jak zawsze i zaaplikować lakier hybrydowy zwracając szczególną uwagę na miejsce pęknięcia. Warto nałożyć grubszą warstwę niż zwykle, utwardzić w lampie i wykonać manicure hybrydowy jak zawsze. Jednocześnie warto pamiętać, że taki sposób nie jest trwały, i może skrócić żywotność manicure, jednak to zyskanie czasu na odrost paznokci. Polecamy bazę hybrdywą Victoria Vynn Mega Base, która jest dostępna w kilku kolorach.

Przedłużenie paznokci bazą budującą

Warto przedłużyć złamany paznokieć bazą budującą potrzebna będzie do tego forma. Wystarczy spiłować złamaną część paznokcia, podłożyć formę od spodu w taki sposób, by przylegała do paznokci, wykonać przedłużenie malując paznokcie i nakładając bazę na formę, a następnie całość utwardzić w lampie, kolejny krok to zdjęcie formy, opiłowanie paznokci i jeśli jest taka potrzeba to aplikacja kolejnej warstwy w celu wzmocnienia stylizacji.

Przedłużanie paznokci żelem

Odbywa się podobnie jak w przypadku hybrydy, wystarczy przygotować paznokieć, podłożyć formę i nałożyć żel za pomocą pędzelka, następnie utwardzić i opiłować.

Opiłowanie

Często złamanie paznokcia występuje na samym końcu, wystarczy tylko opiłować paznokcie i wyrównać. Warto pamiętać o tym, że paznokcie rosną bardzo szybko, więc w krótkim czasie zyskują ponownie pożądaną długość. A może to okazja, by na nowo polubić “króciaki”? Polecamy pilniki do paznokci o gradacji 180/240.

Zobacz proponowane wpisy

Odwiedź nasz

SKLEP ONLINE

Tysiące Produktów

Niskie Ceny

Aktrakcyjne Rabaty

Profesjonalna Obsługa

Szybka Wysyłka

ZOBACZ

Wyprzedaże

Główna

© 2020 Ladiosa.pl - All Rights Reserved

Menu