Manicure

Jak dopasowywać pilniki do paznokci do wykonywanych czynności?

Piękne i zadbane paznokcie z kolorowymi stylizacjami to atut każdej kobiety. Niemal obowiązkiem stało się już dopasowywanie manicure do panującej pory roku a w szczególności okazji. Zabawa kolorami i ozdobami to prawdziwa przyjemność, jednak perfekcyjnie wykonany manicure wymaga odpowiedniego przygotowania i użycia akcesoriów typu pilniki do paznokci, radełka, bloczki polerskie itp. Opracowanie płytki paznokciowej i wału okołopaznokciowego zapewnia stylizacji trwałość i estetyczny wygląd jednak jakie akcesoria do manicure warto mieć pod ręką? Dziś przyjrzymy się pilnikom do paznokci i ich zastosowaniu.

Podział pilników do paznokci

W ofercie naszej hurtowni kosmetycznej dostępne są produkty o różnym kształcie i gradacji pochodzące od różnych producentów. Najistotniejszą cechą jest gradacja pilników, im niższa ziarnistość tym narzędzie jest ostrzejsze, im niższa jest delikatniejsze. Choć wydaje się, że pilnik powinien być możliwie najdelikatniejszy, jest wiele czynności, podczas których sprawdzają się akcesoria o niskiej ziarnistości. Całe szczęście pilniki są zazwyczaj dwustronne i w jeden przedmiot daje możliwość pracy dwoma różnymi ostrościami. Kolejną ważną cechą jest kształt pilników, przy wyborze można kierować się indywidualnymi upodobaniami lub wykonywanymi czynnościami. Podczas wyboru warto również zwrócić uwagę na sposób pakowania, mogą być to wielopaki lub pakowane pojedynczo jak np. pilniki do paznokci Aba Group.

Jaki wybrać pilniczek do naturalnych paznokci?

Naturalne paznokcie są zazwyczaj delikatne, dlatego warto do skracania i nadawania kształtu wybierać pilniki o wysokiej gradacji 180 - 240. Prawdziwi szczęściarze, których paznokcie są twarde i wytrzymałe mogą użyć niższych gradacji np. 180 lub 150. Kształt narzędzia może być dowolny w zależności od indywidualnych upodobań. Pilnika o wysokiej gradacji np. 300 można użyć do lekkiego zmatowienia naturalnych paznokci np. podczas wykonywania manicure japońskiego. Ważne jest, by podczas piłowania paznokci obserwować każdy ruch, by efekt był idealny i spełniający oczekiwania.

Pilniki do opracowywania masy żelowej i akrylowej

Podczas tworzenia manicure a w szczególności budowania paznokci jest wiele momentów, w których użycie pilniczka jest wręcz konieczne. Pierwszy krok to skrócenie naturalnej płytki i tu sprawdzą się wspomniane wyżej delikatniejsze warianty. Płytkę trzeba oczywiście jeszcze zmatowić, przyda się do tego blok polerski lub polerka. Kolejnym momentem, w którym przyda się pilniczek, będzie opracowywanie masy i tutaj niezbędny będzie ten o niskiej gradacji. Żele budujące, akryle i akrylożele zazwyczaj aplikuje się grubą warstwą, dlatego podczas piłowania masy ostrym pilniczkiem nie ma potrzeby, by się obawiać, a dodatkowo użycie tego narzędzia pozwala zwiększyć tempo pracy. Do opracowywania masy polecamy pilnik o gradacji 80 -100.

Wszystkie niezbędna akcesoria jednorazowe do manicure i pedicure są dostępne w ofercie naszej hurtowni kosmetycznej. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem oraz śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie nasza instruktorka Natalia udostępnia wiele ciekawych informacji i porad dotyczących stylizacji w tym pracy z pilnikami do paznokci.

Udostępnij:
Zostaw komentarz
Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Captcha
Loading...