kiedy-wybra-si-do-podologa-350x350.jpg kiedy-wybra-si-do-podologa.jpg
Kiedy wybrać się do podologa?

Kiedy wybrać się do podologa?

Okres wakacyjny to moment, w którym zdecydowanie bardziej dbamy o to, by mieć zadbane stopy ze względu na to, że częściej są odkrywane i narażone na spojrzenia innych niż zimą. Pedicure można przeprowadzać w domowych warunkach, jednak należy pamiętać o tym, że z niektórymi problemami ciężko poradzić sobie we własnym zakresie, a nawet u kosmetyczki, w takich chwilach warto wybrać się na wizytę u podologa.

Czy gabinet podologiczny to ostateczność?

Warto pamiętać o tym, że na wizytę do podologa można wybrać się również ze zdrowymi stopami, np. na pedicure, a przy okazji skorzystać z profesjonalnej konsultacji. Taki gabinet wyposażony jest w profesjonalny sprzęt podologiczny, który zapewnia sprawny i skuteczny zabieg. Kluczowym elementem jest tu frezarka podologiczna i wygodny regulowany fotel podologiczny, które ciężko mieć we własnym domu, a to podstawa do tego, by wykonać wile zabiegów w tym profesjonalny pedicure.

Z jakimi problemami udać się do podologa?

Wrastające paznokcie
Ten problem dotyczy wielu osób i powoduje duży dyskomfort. W celu usunięcia dolegliwości specjalista używa zazwyczaj cążki do wrastających paznokci, pozbywając się w ten sposób przeszkadzającej części, oczyszcza zmianę i stosuje klamrę, jeśli to konieczne. Taka wizyta przynosi natychmiastową ulgę, a kolejne mają na celu śledzenia prawidłowego wzrostu paznokcia i zazwyczaj całkowite pozbycie się problemu.

Pękające pięty
Tego typu dolegliwości mają swoją przyczynę, a w rozwiązaniu jej może pomóc właśnie specjalista. Do czasu wizyty warto używać maść na pękające pięty, by nawilżyć skórę i zapewnić jej niezbędne składniki odżywcze.

Zakażenie grzybicze
Jeśli widoczne są jakiekolwiek zmiany, które mogą wskazywać na zakażenie grzybicze, wizyta u podologa jest wręcz obowiązkowa. Podczas wykonywania domowych zabiegów pielęgnacyjnych na takim paznokciu lub skórze, a nawet poprzez korzystanie ze wspólnego prysznica można roznieść zarodniki, powodując zakażenie np. na innych paznokciach lub u innych domowników.

Onycholiza
Paznokieć, który odkleja się od łożyska, nie tylko wygląda nieestetycznie, ale może stać się również miejscem rozwoju bakterii i grzybów. Przyczyn odklejenia paznokcia może być wiele np. uraz spowodowany uderzeniem, a nawet niewygodnym obuwiem lub źle wykonaną stylizacją. Podczas wizyty specjalista decyduje o przebiegu leczenia.

Rekonstrukcja paznokcia
W gabinecie wykonuje się zabieg rekonstrukcji paznokci zazwyczaj przy użyciu proszku akrylowego. Ten zabieg pozwala zrekonstruować utracony np. w efekcie urazu paznokieć i wykonać na nim stylizacje. To świetne rozwiązanie, dzięki któremu bez dyskomfortu można wybrać się na plażę, basen lub ważne przyjęcie odkrywając całkowicie stopy.

Zostaw komentarz
Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Captcha
Loading...