Szczotkowanie ciała na sucho - masaż antycellulitowy
Całe szczęście pogoda zaczęła nas rozpieszczać i w końcu zrobiło się ciepło. To ostatni moment, by zadbać o swoje ciało przed latem i rozpocząć walkę z cellulitem. Coraz więcej osób decyduje się na szczotkowanie ciała na sucho w celu pozbycia się efektu pomarańczowej skórki na udach, pośladkach, a nawet całym ciele. Dziś przybliżymy temat walki z cellulitem w domowych warunkach.
Jakie korzyści zapewnia szczotkowanie ciała?
Masaż szczotką stymuluje mikrocyrkulację, zakończenia nerwowe i system limfatyczny, ujędrnia i napina, dodaje energii i odpręża skórę. W celu zwiększenia efektu warto wprowadzić do pielęgnacji antycellulitowy lub wyszczuplający balsam do ciała. Pobudzona skóra o wiele lepiej wchłania składniki aktywne zawarte w kosmetykach. Kolejnym ważnym elementem kuracji opartej na szczotkowaniu działa jest picie odpowiedniej ilości wody oraz zdrowa dieta. Masaż szczotką jest najlepszym z dostępnych domowych sposobów walki z cellulitem. Taką pielęgnację, mogą wykonywać nawet osoby z tendencją do pękania naczynek. Choć początki ze szczotką mogą być nie do końca przyjemnymi doznaniami, to skóra bardzo szybko się przyzwyczaja, a widoczne pozytywne efekty potwierdzają skuteczność zabiegów i zachęcają do podejmowania dalszych działań.
Jaka szczotka do suchego masażu jest najlepsza?
Ważne, by wybrać produkt stworzony z naturalnych materiałów. W szczotkach tego typu najczęściej stosuje się włosie dzika, może mieć ona również dodatkowo masujące gumowe wypustki. Kolejny ważnym elementem szczotki do masażu ciała jest uchwyt, powinien dobrze leżeć w dłoni lub mieć dodatkowy pasek podtrzymujący.
Jak wykonać szczotkowanie ciała na sucho?
Codzienny masaż przy użyciu szczotki można wykonywać rano i wieczorem, najlepiej przed kąpielą (po zabiegu można dodatkowo użyć peeling do ciała). Zabieg powinien trwać około 10 minut, jeśli dotyczy całego ciała, natomiast w przypadku gdy skupiamy się na dolnych partiach ciała, wystarczy około 5 minut (po 2,5 min na stronę). Podczas szczotkowania zalecane jest zachowanie podstawowych zasad masażu, czyli wykonywanie ruchów w kierunku serca.
Sposoby masażu
- Delikatne, powolne przesunięcia sprzyjają drenażowi, mają na celu stymulację układu limfatycznego.
- Szybkie, krótkie ruchy działają tonizująco i energetyzująco.
- Wolne, mocniejsze gesty wzdłuż przebiegu mięśni, mają za zadanie zrelaksować i wspomagać zmęczone mięśnie.
Masaż ciała szczotką krok po kroku
- Dolne partie ciała – zaczynamy od stóp, przechodzimy do łydek i ud, masujemy wzdłuż zgodnie z przebiegiem mięśni i układu krwionośnego.
- Brzuch – masaż kolistymi ruchami wokół pępka.
- Ręce – wykonujemy proste ruchy wzdłuż od nadgarstków po ramiona.
- Plecy – ruchy poziome od kręgosłupa do zewnątrz.