Manicure

Tego unikaj, jeśli chcesz zachować perfekcyjny manicure na długo

Pięknie wykonany manicure to marzenie wielu kobiet, jednak utrzymanie go w doskonałym stanie przez dłuższy czas może być wyzwaniem. To jak trwały jest stylizacja, zależy w dużej mierze od jej wykonania oraz zastosowanych produktów jednak równie ważne jest to, jak o nią dbamy. Jako eksperci w dziedzinie wytypowaliśmy kilka czynników, które wpływają na trwałość stylizacji. W naszym zespole są wielbicielki pięknych paznokci, które wykonują swój manicure w zaciszu domowym, ale również i w profesjonalnych salonach, wspólnie przyjrzałyśmy się własnym doświadczeniom i na tej podstawie wytypowałyśmy czynniki, które znacznie skracają trwałość stylizacji.

Co wpływa na trwałość stylizacji?

Poruszając temat trwałości stylizacji, w pierwszym momencie zawsze pojawia się myśl o jej prawidłowym wykonaniu. Oczywiście ten element ma kluczowe znaczenie, jednak nie jedyne, dlatego po wyjściu od manicurzystki warto przestrzegać pewnych zasad i zachować ostrożność w szczególności, jeśli mamy do czynienia z długimi paznokciami (np. przedłużane żelem budującym), przy których łatwo może dojść do urazu.

Kontakt z wodą

Nie należy unikać kąpieli, czy mycia rąk jednak warto pamiętać o tym, że stosunkowo długi kontakt z wodą, na przykład podczas mycia naczyń bez rękawiczek, czy długiego relaksu w jacuzzi może osłabić trwałość lakieru hybrydowego. Po tak długim kontakcie z wodą paznokcie przez parę minut mogą wydawać się nadwyraz elastyczne, w takim momencie polecamy zachować szczególna ostrożność, by nadto nie nagiąć paznokci i nie doprowadzić w ten sposób do urazu lub pęknięcia lakieru.

Używanie paznokci jako narzędzia

Zadrapania, otwieranie opakowań czy czyszczenie powierzchni to czynności, które mogą uszkodzić lakier i prowadzić do odprysków. Unikaj używania paznokci jako narzędzia, aby zachować manicure w idealnym stanie.

Brak ochrony podczas prac domowych

Prace domowe, zwłaszcza te wymagające kontaktu z chemikaliami lub substancjami drażniącymi, mogą zaszkodzić stylizacji, ale również wysuszają skórę. Zawsze stosuj rękawiczki ochronne podczas prac sprzątających lub ogrodowych, aby zapobiec uszkodzeniom, a nawet przebarwieniom lakieru.

Brak ochrony przed promieniowaniem UV

Promieniowanie UV może powodować blaknięcie koloru lakieru hybrydowego. Jeśli często przebywasz na słońcu, używaj kremów z filtrem UV, polecamy smarować nim dłonie przed wyjściem, to pozwala nie tylko ochronić stylizację, ale również skórę.

Obgryzanie i skubanie paznokci

Często zdarza się, że pojawia się jakaś skórka, zadziorek, pękniecie lakieru i wtedy do akcji wkraczają paznokcie, a czasem nawet zęby. Należy unikać takiej sytuacji, ponieważ z małej niedoskonałości może okazać się, że w ciągu chwili brakuje nam lakieru na paznokciu, płytka jest zniszczona, do wizyty jeszcze kilka dni, a w weekend ważne wyjście, na którym chcemy wyglądać świetnie. Niestety uszkodzenia stylizacji spowodowane przez nas same zdarzają się bardzo często. Dlatego, jeśli coś się dzieje, powstała nierówność, która zahacza o ubrania i włosy polecamy sięgnąć po pilniczek i w ten prosty sposób się jej pozbyć zachowując nienaruszony manicure.

Uszkodzenia mechaniczne paznokci

Z pewnością niemal każda wielbicielka manicure miała niekomfortową sytuację związaną z uderzeniem, czy zahaczeniem paznokci np. o meble. Często podczas z pozoru niewyglądającej groźnie sytuacji może wyniknąć niemały problem wymagający wizyty u specjalisty. Podczas takiego uderzenia może dojść do uszkodzenia paznokcia, potłuczenia, oderwania płytki od łożyska, a nawet uszkodzenia macierzy. Do takich sytuacji może dochodzić w szczególności, gdy paznokcie są długie, wtedy o wiele łatwiej jest zahaczyć nimi przy prostych czynnościach. Aby nie dochodziło do takich urazów, warto być ostrożnym, ale również zwrócić szczególną uwagę na poprawną budowę paznokci oraz systematycznie odświeżać stylizację. Jeśli jednak dojdzie do takiej sytuacji, a paznokieć boli, wygląda źle lub po prostu chcemy się upewnić czy z nim wszystko ok, warto wybrać się na konsultację do swojej stylistki lub do podologa.

Udostępnij:
Zostaw komentarz
Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Captcha
Loading...