Maski

Kategorie

Maski do pielęgnacji stóp

Dbając o siebie każdego dnia, szczególną uwage przywiązujemy do pielęgnacji twarzy, czy włosów, ale czy pamiętamy o odpowiedniej pielęgnacji stóp? Warto zwracać uwagą, by regenerować nasze wyjątkowo narażone na czynniki zewnętrzne, zmęczone stopy. Dlatego dbajmy o nie najlepiej jak możemy. A w tym właśnie pomoże nam maska do stóp firmy Bielenda. Rewelacyjna nowość na rynku kosmetycznym. Musimy pamiętać o tym, że stopy służą nam całe życie i jeśli nie będziemy regularnie dbać o ich prawidłową pielęgnację, możemy narazić je na wysuszenie, pękanie naskórka, a w najgorszym stopniu na modzele i urazy, które zaczniemy boleśnie odczuwać. 

Problemy ze stopami

Musimy zawsze mieć świadomość, że skóra na naszych stopach bardzo różni się od skóry reszty ciała. Mianowicie, na stopach posiadamy znacznie grubszą warstwę skóry i wiele osób zmaga się z jej nadpotliwością. Jest to wynikiem występowania dużej ilości gruczołów potowych, a zarazem brakiem mieszków włosowych. Skutkiem tego jest dyskomfort jakie możemy odczuwać na co dzień oraz dolegliwości bólowe.

Składniki aktywne niezbędne w maskach do stóp

Niezbędnym składnikiem wszelkich masek regenerujących jest mocznik, który działa mocno odkażająco, a także dodatkowo wspomaga działanie substancji czynnych, ale przede wszystkim silnie nawilża i zmiękcza skórę. Wraz z mocznikiem warto stosować kwas salicylowy, który również bardzo pozytywnie wpłynie na stan naszych stóp. Regeneruje on naskórek i wpływa na stymulację jego odbudowy. Warto pamiętać także o zastosowaniu wartościowego składnika, jakim jest alginat. Alginat jest to ekstrakt z alg brunatnych. Jego podstawowy atutem jest fakt, iż jest to składnik naturalny. Pozyskiwany jest z alg. Reguluje przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, a dodatkowo pomaga łagodzić obrzęk stóp oraz minimalizuje opuchnięcia spowodowane długim chodzeniem w butach.

Najlepsza maska do stóp

Zdecydowanie, jedną z najlepszych masek do stóp, którą możemy znaleźć na rynku kosmetycznym jest maska do stóp firmy Bielenda. Jest to rodzaj regenerującej maski do zmęczonych stóp. Szybko wpłynie na ich odrodzenie i poprawę wyglądu zewnętrznego. Rewelacyjne zastosowanie będzie miała, przy wysuszonych, zmęczonych i zniszczonych stopach.  A przy regularnym użytkowaniu odbuduje wewnętrzną część skóry właściwej. Jedynym warunkiem jest regularność w powtarzaniu nakładania maski. Przy dłuższym i stałym używaniu, będziemy cieszyć się pięknymi i zdrowymi stopami. Pojedyncze i wyrywkowe używanie maski nie spełni naszych oczekiwań. 

Jak stosować maskę do stóp

Maskę do stóp najlepiej aplikować na noc, kiedy nie musimy już nigdzie chodzić i możemy położyć się z nasmarowanymi stopami. Także kiedy wrócimy z pracy i weźmiemy relaksującą kąpiel, najlepiej użyć do stóp peelingu, tak by usunąć martwy naskórek. Kolejno osuszamy stopy i nakładamy maskę do stóp. Robimy to okrężnymi, kolistymi ruchami. Pamiętając o dokładnych ruchach. Nie możemy zapomnieć o przestrzeni między palcami i kostkach. Następnie czekamy do wchłonięcia się maski. Zabieg warto powtarzać codziennie, a przynajmniej dwa razy w tygodniu. 

Efekty po zastosowaniu maski

Efekty będą odczuwalne już po zakończonym zabiegu. Zaraz po zastosowaniu odczujemy lekki chłód i odświeżenie naszych stóp. Będzie to wrażenie przyjemnie lekkich i nawilżonych stóp. 

Warto zainwestować kilka złotych więcej w profesjonalny produkt do pielęgnacji naszego ciała, tak aby móc cieszyć się oczekiwanymi efektami. Maska do stóp jest o pojemności 175 ml. Jest to wystarczająca ilość preparatu by móc stosować produkt codziennie, a będziemy się nią cieszyć przez wiele dni. Dbając o skórę stóp co dzień, po pewnym czasie zauważymy, że stopy będą delikatniejsze i o naturalnym blasku. Po dłuższej terapii maską do stóp, zauważymy dużo lepszą wchłanialność kremów i olejków. 

Loading...