ZAUFANE OPINIE CENEO.PL

Primer do paznokci - primer kwasowy i bezkwasowy do hybrydy

Kosmetyk, jakim jest Primer do paznokci nakładamy na naturalną płytkę paznokcia w celu przedłużenie żywotności manicure hybrydowegoakrylowego czy też żelowego. Po jego użyciu dochodzi do odtłuszczenia oraz odwodnienia płytki paznokcia, dzieje się tak, ponieważ zmienia się wówczas jej poziom PH. Dzięki temu baza, której użyjemy wzmocni i utrwali całą stylizację paznokci, ponieważ po aplikacji primera będzie miała zwiększoną przyczepność.

Do czego służy primer kwasowy i bezkwasowy?

Masz problemy z tłustością płytki paznokcia i potrzebujesz odpowiedniego przygotowania przed stylizacją paznokci? Primer do paznokci, jest więc dla Ciebie wybawieniem. Niestety, nasze dłonie a zarazem paznokcie są są częścią ciała najbardziej wystawioną na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz nadmiernie narażone na wszelkie mikrourazy, co sprawia, że musimy o nie wyjątkowo zadbać.

Warto również wiedzieć, że za nietrzymanie się na paznokciu manicure hybrydowego, akrylowego lub żelowego odpowiadają także problemy związane z  hormonami obecnymi organizmie człowieka, skłonność do potliwości oraz inne problemy zdrowotne. Primer zazwyczaj znajduje się w standardowej buteleczce (jak przy lakierze do paznokci) wraz z pędzelkiem. Otwarty primer może odparować, dlatego nie należy trzymać zbyt długo odkręconej butelki, gdyż może doprowadzić to do odparowania wytrawiacza bądź utraty jego właściwości.

Primer bezkwasowy

Jest to primer, który nie posiada w swoim składzie żadnych mocno działających kwasów, wzamian za to zawiera w składzie octan etylu. Jest bezpieczny dla paznokci - nie szczypie oraz nie powoduje podrażnień. Z powodu swojej uniwersalności jest on najczęściej wybieranym rodzajem płynu wytrawiającego. Używany jest do płytek mało wymagających, gdyż składa się z łagodnych formuł.

Primer kwasowy

Primer kwasowy (jak sama nazwa wskazuje) jest płynnym roztworem kwasu metakrylowego, który stanowić może od 50 do 83% składu. Przez to silnie oddziałuje na płytkę paznokcia. Preparat ten jest swego rodzaju kosmetykiem do zadań specjalnych, dlatego polecany jest osobom posiadającym problematyczną płytkę, u których działanie primera bezkwasowego jest niewystarczające i żywotność stylizacji hybrydowej, żelowej lub akrylowej nadal nie jest wystarczająca.

Primer do paznokci kwasowy posiada charakterystyczny zapach, który może okazać się drażniący dla wrażliwych osób. Przez to zaleca się nakładanie go tylko punktowo. Mimo niewielkiej ilości swoim działaniem obejmuje całą powierzchnię płytki. Ze względu na swoje mocne działanie jego użytkowanie może wywołać delikatne pieczenie w obrębie płytki paznokcia.

Bonder

Wśród składników znajduje się żel podkładowy i primer w jednym. To właśnie ta cecha odróżnia go od standardowych primerów. Zawartość żelu w jego składzie powoduje, że nałożony na naturalną płytkę paznokcia bonder należy utwardzić w lampie LED lub UV.  Bonder nazywany jest również żelem podkładowym. Jego zadaniem jest odtłuszczenie i dezynfekcja płytki paznokcia oraz zwiększenie przyczepność kolejno nakładanych produktów. Jednocześnie jest to najmniej inwazyjny wytrawiacz, który nie posiada kwasów w swoim składzie. Zazwyczaj posiada łagodny zapach. 

Jak używać primery do paznokci?

Primer bezkwasowy - nakładamy go cienką warstwą na całą płytkę paznokcia i czekamy na jego odparowanie ok. 50s. Pozostanie po nim lepka warstwa na paznokciu, dzięki której kolejne produkty przez nas wykorzystane lepiej się przykleją.  Primer kwasowy - należy nałożyć go punktowo, gdyż sam rozejdzie się po całej płytce. By przejść do kolejnych elementów maniucure należy odczekać, aż całkowicie wyparuje on z paznokcia. Bonder - nakładamy go na cały paznokieć, a następnie utwardzamy w lampie LED lub UV. Czas utwardzania w lampie LED wynosi 30s, natomiast w lampie UV - 1min. Profesjonalny manicure hybrydowy nie obędzie się bez zastosowania primera do paznokci

Ważne, żeby przed użyciem primera standardowo przygotować płytkę paznokcia, czyli: odsunąć i pozbyć się skórek, nadać paznokciom kształt oraz zmatowić płytkę bloczkiem polerskim, a na sam koniec cały paznokieć odtłuścić cleanerem. Na tak przygotowany paznokieć możemy nakładać primer. Należy pamiętać, aby nie zalać wytrawiaczem skórek, ani nie dotknąć skóry. Rozróżnia się trzy sposoby aplikacji ze względu na rodzaj primera.

 

FILTRY WYSZUKIWANIA
 • 5,90 zł W magazynie
  BONDER PRIMER 15ml DO ŻEL AKRYL bezkwasowy
 • 34,49 zł W magazynie
  Primer do paznokci
 • 23,50 zł W magazynie
  Odtłuszczacz Primer IBD
 • 29,00 zł W magazynie
  ULTRA BOND WYTRAWIACZ BEZKWASOWY
 • 25,00 zł W magazynie
  Primer Kwasowy 11 ML (PŁYN WYTRAWIAJĄCY)
 • 14,99 zł W magazynie
  NeoNail Primer BezkwasowyPoprawia przyczepność masy żelowej i akrylowej
 • 14,99 zł W magazynie
  NeoNail Primer Kwasowy Poprawia przyczepność masy żelowej i akrylowej
 • 14,50 zł W magazynie
  Bezkwasowy primer, przywraca paznokciom naturalne pH profesjonalnie zabezpieczając je przed uszkodzeniami. Nakładaj go na czystą płytkę paznokcia, aby ją zdezynfekować i odtłuścić.
 • 21,00 zł W magazynie
  Bezkwasowy preparat do paznokci, polecany przed stylizacją hybrydową, żelowa i klasyczną.
 • -41%
  Ograniczona oferta specjalna
  16,90 zł 9,99 zł W magazynie
  Obniżka!
  Claresa to marka lakierów hybrydowych ciesząca się trwałością nawet do 3 tygodni, bez oprysków, przebarwień.
 • 34,50 zł W magazynie
  IBD powerBond 14ml Preparat PowerBond nie jest primerem ani bonderem, jego specjalna formuła sprawia iż manicure utrzymuje się na paznokciach do 2 tygodni. 
 • 10,99 zł W magazynie
  Nail Prep odtłuszczacz do paznokci 
 • 20,00 zł W magazynie
  Natural Basic Key
 • 11,90 zł W magazynie
  Bezkwasowy preparat do paznokci, polecany przed stylizacją hybrydową, żelowa i klasyczną.
 • POEKSPOZYCJA -8%
  Ograniczona oferta specjalna
  25,00 zł 23,00 zł W magazynie
  Primer Kwasowy 11 ML (PŁYN WYTRAWIAJĄCY)
 • POEKSPOZYCJA -8%
  Ograniczona oferta specjalna
  20,00 zł 18,40 zł W magazynie
  Natural Basic Key

Menu