Kosmetyki

Jak wykonać regeneracyjno-nawilżający zabieg parafinowy na dłonie w domu?

Jak wykonać regeneracyjno-nawilżający zabieg parafinowy na dłonie w domu?

Suche i ziszczone dłonie to problem, który w ostatnim czasie towarzyszy nam ze zdwojoną siłą. Ze względu na sytuację panującą w naszym kraju i na świecie częściej myjemy dłonie, używamy silniejszych preparatów myjących, a dodatkowo na każdym kroku używamy środków do dezynfekcji zawierających w swoim składzie silnie wysuszający alkohol. W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się regeneracyjno-nawilżający zabieg parafinowy na dłonie.
Do takiego zabiegu potrzebujesz:

  1. peeling do dłoni
  2. maska do dłoni
  3. parafiniarka
  4. parafina
  5. foliowe rękawiece
  6. ogrzewacze frotte
  7. szpatułka / pędzelek

W ofercie naszej hurtowni mamy gotowy zestaw do zabiegu parafinowego, który zawiera urządzenie, ocieplacze, parafinę, pędzel do nakładania maski lub parafiny oraz regenerujacy krem.

Zabieg parafinowy na dłonie

Warto, zacząć od włączenia urządzenia z parafiną. Produkt należy rozgrzać do ciekłej postaci, jednocześnie nie przesadzając z temperaturą, ponieważ może dojść do oparzeń.

Krok 1 peeling

Na czyste dłonie należy nałożyć peeling do dłoni i dokładnie je wymasować. Pamiętajmy, że złuszczanie naskórka jest podstawą każdego zabiegu,  ułatwia drogę  wchłaniania w głąb skóry substancjom czynnym zawartym w kosmetykach. Polecamy cukrowy peeling do dłoni i ciała Victoria Vynn, jeśli akurat nie masz w domu kosmetyku dedykowanego dłoniom, możesz użyć peelingu do twarzy lub ziaren kawy, albo cukru zmieszanego z miodem, lub olejem np. lnianym lub koksowym. Po masażu zmywamy kosmetyk z dłoni.

Krok 2 maska

Na osuszone dłonie nakładamy grubą warstwę maski, polecamy regenerująco-nawilżającą maskę do dłoni i ciała Victoria Vynn.

Krok 3 parafina

Zanurzamy całe dłonie w ciekłej parafinie lub oblewamy je za pomocą szpatułki  / pędzelka. Na dłoniach powinny znaleźć się minimum 4 warstwy parafiny.

Krok 4 zabazpieczenie

Dłonie wkładamy do foliowych rękawic (może być to również folia spożywcza), a następnie do dedykowanych ocieplaczy frote (mogą być rękawiczki zimowe, ciepłe skarpety lub ręcznik) i czekamy około 20 min.

Krok 5 usunięcie parafiny

Po upływie czasu ściągamy ocieplacze, a następnie obejmując dłoń przy nadgarstku, lekko zaciskając, ściągamy rękawice foliowe ku dołowi. Cała parafina powinna zostać w foliowej rękawicy. Pozostałą maskę możemy wmasować w dłonie.

Efekt miękkich i zregenerowanych dłoni jest odczuwalny od razu, dodatkowo po 2-3 dniach skóra dłoni zagoi się, stanie się jednolita i wygładzona. Zabieg parafinowy na dłonie można powtarzać 1-2 razy w tygodniu.

Przeciwskazania do zabiegu parafinowego:
*choroby skóry o charakterze wirusowy, bakteryjnym lub grzybiczym,
*alergia na parafinę,
*skaleczenia, otarcia i oparzeni,
*osteoporoza.

Udostępnij:
Loading...