Frezy do pedicure (kapturki)

Sortuj

Kategorie

Filtry

Cena
Producenci
Sortuj

KAPTURKI DO USUWANIA HYBRYD

Perfekcyjny manicure wymaga nie tylko profesjonalnej aplikacji produktów oraz przystosowanych do tego narzędzi, ale z biegiem czasu również usunięcia w celu zmiany na nowy. W przypadku hybryd do wyboru są dwie metody: usuwanie lakieru przy pomocy frezarki do manicure oraz mocząc w dedykowanym removerze, a przydadzą się do tego folie do usuwania hybryd, kapturki lub klipsy, które znacznie ułatwią proces.

Usuwanie hybrydy - jakiej metody użyć?

Sposób wyboru uzależniony jest od indywidualnych możliwości i predyspozycji. Profesjonaliści zazwyczaj wybierają do tego urządzenie typu frezarka, jednocześnie decyduje się na takie rozwiązanie wiele osób wykonujących manicure w domu. Warto jednak pamiętać, że użycie sprzętu wymaga odpowiedniego przygotowania pod względem wiedzy oraz wprawy. Rozwiązaniem, które sprawdza się w każdej sytuacji, jest usuwanie hybrydy przy pomocy removera. Warto zaopatrzyć się w folie do usuwania hybryd, kapturki lub np. klipsy.

Folie do usuwania hybryd

Ten produkt zawiera niemal każdy startowy zestaw do hybryd. To łatwy sposób na usunięcie starej stylizacji paznokci, z którym poradzą sobie nawet niedoświadczone osoby, nie niszcząc przy tym paznokci. W celu usunięcia hybrydy wystarczy nasączyć wacik removerem, a następnie przyłożyć do paznokcia i owinąć wokół palca. Folie do usuwania hybryd składają się z foli aluminiowej oraz przyklejonego do niej wacika, dzięki temu w bardzo łatwy i szybki sposób można owinąć nimi palec.

Klipsy i kapturki do usuwania hybryd

Największą zaletą tych produktów jest możliwość wielokrotnego używania. Klipsy są wykonane z plastiku i dzięki sprężynowym mechanizmowi w łatwy sposób, można ją rozszerzyć, a następnie objąć palec. Kapturki są wykonane zazwyczaj z silikonu, dzięki temu lekko się rozciągają, co znacznie ułatwia włożenia palca do środka. Zarówno w przypadku kapturków, jak i klipsów należy nasączyć wacik rowerem, przyłożyć do paznokcia, a następnie nałożyć element przytrzymujący wacik wysychaniu produktu.

Dlaczego usuwanie hybrydy jest konieczne?

Stylizacja wymaga zmiany co około 3 tygodnie. Bez względu na to, jak dobrze trzymają się lakiery hybrydowe, usunięcie stylizacji jest konieczne ze względów estetycznych, a nawet zdrowotnych. Paznokcie stale rosną, przez co uwidacznia się nieestetyczny odrost, który jest najczęstszym powodem zmiany stylizacji na nową. Warto pamiętać również o tym, że wzrost paznokcia powoduje przesunięcie tzw. linii stresu, która ma za zadanie chronić paznokcie przed uszkodzeniami. Wzmocniona hybrydą część paznokcia w przypadku dużego odrostu może niekorzystnie wpływać na paznokieć. Systematyczne usuwanie stylizacji pozwala również na kontrolowanie stanu paznokci pod nią. Zdarza się, że pojawiają się odpryski niewidoczne z zewnątrz, to miejsca, w których mogą rozwijać się bakterie i grzyby.

Usuwanie hybrydy krok po kroku

  1. Zmatuj starą stylizację przy użyciu pilniczka (nie jest to konieczne, jednak przyspieszy cały proces).
  2. Nasącz wacik znajdujący się na woli do ściągania paznokci lub np. bezpyłowy removerem przeznaczonym do usuwania hybrydy, przyłóż do paznokcia, a następnie owiń folią lub nałóż klips, lub kapturek.
  3. Odczekaj około 5-10 minut, po tym czasie zdejmij nasączone waciki.
  4. Przy użyciu drewnianego patyczka lub dłutka delikatnie ściągnij zmiękczoną masę z paznokci (nie używaj do tego siły, by nie uszkodzić płytki paznokciowej, jeśli jest taka potrzeba, przyłóż wacik z acetonem jeszcze raz).
  5. Przy pomocy bloku polerskiego usuń resztki masy, delikatnie polerując paznokieć.
Loading...