Manicure

Jak bezpiecznie zdjąć hybrydę w domu?

O manicure hybrydowym krążą różne opinie, jest on na pewno trwały i wytrzymały, jednak czasem padają wątpliwości co do tego, czy nie niszczy paznokci. Jeśli płytka paznokciowa została zniszczona w wyniku noszenia stylizacji, mogła ona być źle wykonana, manicure został źle ściągnięty lub doszło do uszkodzenia np. przez uderzenie. Prawidłowo wykonana aplikacja i usuwanie lakieru hybrydowego nie niszczy płytki, wystarczy trzymać się tych zasad, by mimo stałego noszenia manicure zachować zadbane paznokcie.

Stylizacja hybrydowa po 2-3 tygodniach jest do zmiany głównie dlatego, że odrost jest już duży i nieestetyczny, ale również podczas wzrostu paznokcia przesuwa się strefa stresu, czyli miejsce największego naprężenia, co szczególnie w przypadku długich paznokci może skończyć się złamaniem i uszkodzeniem. Jednym z powodów zmiany stylizacji są również stale zmieniające się trendy oraz chęć zmiany i odświeżenia koloru.

Usuwanie hybrydy produktem z acetonem

Z tego sposobu może skorzystać każdy, wystarczy przygotować pilniczek, zmywacz do lakieru hybrydowego z acetonem, gotowe waciki do ściągania hybrydy lub waciki bezpyłkowe i klipsy oraz drewniany patyczek, lub radełko. Pierwszy krok to zmatowienie topu za pomocą pilniczka, po tej czynności należy nasączyć wacik acetonem, przyłożyć do paznokcia i odczekać. Gdy lakier hybrydowy już widocznie zmięknie, wystarczy ściągnąć go przy użyciu drewnianego patyczka. Podczas wykonywania zabiegu należy pamiętać o tym, by nie podważać lakieru i nie odrywać go na siłę, działając w ten sposób, można uszkodzić paznokcie. Do usuwania stylizacji należy wykorzystać remover z acetonem przeznaczony do hybrydy, złym wyborem będzie zwykły zmywacz do paznokci, ponieważ znacznie wydłuży proces, a nawet może nie rozpuścić odpowiednio produktu. Podczas matowania topu należy pamiętać o tym, by nie piłować zbyt mocno i nie uszkodzić paznokci, aby czuć się bezpiecznie, warto wybrać delikatny pilniczek do paznokci np. o gradiencji 240.

Ściąganie hybrydy za pomocą frezarki

Decydując się na usuwanie lakieru za pomocą urządzenia, trzeba zachować niezwykłą ostrożność. Frezarka do manicure wymaga umiejętności i wiedzy, podczas pracy oraz przy wyborze frezu. Nasza hurtownia kosmetyczna dysponuje szerokim wyborem frezów diamentowych i ceramicznych, które sprawdzają się przy ściąganiu produktu. Podczas pracy frezarką należy pamiętać o tym, by wybrać odpowiedni kierunek oraz szybkość obrotu frezu. Ważne jest również, by zbyt mocno nie dociskać frezu, tylko w delikatny sposób stopniowo usuwać starą stylizację. Aby ustabilizować dłoń podczas pracy z urządzeniem, wystarczy oprzeć mały palec o drugą dłoń lub np. pochłaniacz pyłu. Podczas usuwania hybrydy w ten sposób warto ściągnąć top hybrydowy i kolor, a bazę zostawić pod warunkiem, że nie jest zapowietrzona lub uszkodzona w inny sposób, jeśli takie zmiany występują, to koniecznie trzeba usunąć przynajmniej tę część produktu.

Bezpieczniejszym sposobem usuwania hybrydy w domu jest oczywiście użycie removera i wacików. Jeśli nigdy nie miałaś doczynienia z frezarką, a chcesz się tego nauczyć, wybierz się na kurs, podczas którego poznasz metody bezpiecznego usuwania manicure za pomocą urządzenia.

Udostępnij:
Zostaw komentarz
Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Captcha
Loading...