Peelingi

Kategorie

Peelingi do rąk, Pielęgnacja dłoni


Żeby dłonie były piękne i zadbane musimy stosować odpowiednie preparaty, jak wiadomo są one wizytówką każdej kobiety. Aby cieszyły nasze oczy całe życie należy prawidłowo zadbać o ich regenerację i nawilżenie. Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele produktów, które pomogą nam w odpowiedniej pielęgnacji skóry dłoni. Ale co jest w tym najważniejsze i który kosmetyk jest niezbędny? Jak należy zadbać i zabezpieczyć naskórek przed niskimi temperaturami, które będą pojawiać się w okresie zimowym? Zdecydowanie najważniejsze jest, aby zachować systematyczność w stosowanych zabiegach. 

Złuszczanie martwych komórek naskórka

Peeling jest najważniejszym zabiegiem złuszczającym mertwe komórki, w kosmetyce pielęgnacyjnej. To właśnie peeling eliminuje zanieczyszczenia naszego naskórka oraz zapobiega powstawaniu zaskórników. Dzięki temu skóra jest pobudzona do wytwarzania nowych komórek, odżywiona, a jej naturalny koloryt wyrównany i wygładzony. Jest to zabieg niezbędny i konieczny w dalszej pielęgnacji, by dawała ona jak najlepsze efekty. Przed użyciem samoopalacza, szczególnie poleca się użycie peelingu. To niezbędny krok, dzięki niemu uzyskamy idealny efekt opalenizny bez smug i przebarwień. 

Peeling krok po kroku

Na początku, przemywamy dłonie wodą, następnie nakładamy na dłonie peeling i okrężnymi ruchami delikatnie masujemy skórę dłoni. Istotne by preparat znalazł się również między palcami, ponieważ mimo, że są to trudno dostępne miejsca, to równie bardzo narażone na odmrożenia, wysuszenia i otarcia, jak całe dłonie. Następnie zmywamy peeling z dłoni letnią wodą. Osuszamy dłonie ręcznikiem. Bardzo istotne by po peelingu posmarować dłonie kremem nawilżającym lub regenerującym. Nasze dłonie po zabiegu stają się delikatne, a krem wtedy wchłonie się perfekcyjnie czyniąc nasz naskórek idealnie zregenerowanym i nawilżonym. 

Rodzaje peelingów

Peelingów w ofercie sprzedażowej na rynku kosmetycznym jest mnóstwo. Najbardziej popularnymi peelingami do dłoni są: peeling multiwitaminowy, mineralny i złuszczający

Co daje nam peeling

To właśnie peeling wpływa pozytywnie na nasze krążenie krwi. Wygładza naskórek, opóźnia proces starzenia się skóry, dzięki czemu nasze dłonie wyglądają młodziej. Dzięki peelingom składniki pielęgnacyjne i regeneracyjne z kremów skuteczniej wchłaniają się przez naskórek. Ponadto zapobiega on wysuszeniu się skóry, marszczeniu i pękaniu naskórka podczas niskich temperatur jakie czekają na nas w okresie jesienno-zimowym. 

Multiwitaminowy peeling do dłoni

Jest to peeling przeznaczony do przesuszonej, zniszczonej i szorstkiej skóry dłoni. Poprzez usunięcie martwych komórek naszego naskórka na dłoniach wzmacnia ją, nawilżając i ujędrniając. Zarazem pobudza do wchłonięcia składników aktywnych. Po zakończonym zabiegu pielęgnacyjnym skóra pozostaje idealnie gładka i zregenerowana.

Mineralny peeling do dłoni

Przeznaczony jest szczególnie do dłoni z wrażliwym naskórkiem i oznakami starzenia, ze skłonnością do przesuszenia. Dodatkowo, wzmacnia skórę poprzez składniki aktywne, które zawiera i pobudza krążenie krwi, które skutecznie utrzymują dłonie w dobrej kondycji przez dłuższy czas. Tak jak w przypadku peelingu multiwitaminowego usuwa on martwy naskórek.

Kremowy peeling złuszczający

Peeling w delikatny sposób złuszcza naskórek. Ma on kremową konsystencję dlatego też nie podrażni delikatnej skóry, ale skutecznie wygładzi i dodatkowo nawilży dłonie. Peeling ten w swojej głównej mierze polecany jest osobom, które długi czas nie używały peelingów i ich dłonie są zaniedbane i wysuszone. 

Po zabiegach złuszczania naskórka, ważne jest aby regularnie dbać o dłonie. Jedną z podstawowych rzeczy jakie powinniśmy robić to codziennie aplikować krem do rąk, dzięki któremu, skóra będzie odpowiednio nawilżona i zadbana. Unikniemy wtedy wysuszenia i pękania naskórka, co jest jednym z najbardziej nieprzyjemnych schorzeń naszych dłoni. Wygląd dłoni zmieni się nie do poznania. 

 

Loading...