ZAUFANE OPINIE CENEO.PL

Peelingi

  Producenci
  Cena
  Filtruj

  Peelingi do stóp

  Stopy skazane są na ogromny ucisk, duże ciężary, za ciasne buty, wysokie szpilki. Są to zdecydowanie podporą dla naszego ciała. Mimo to ciągle zapominamy, by przywiązywać szczególną uwagę do ich pielęgnacji. A to poważny błąd! Zaniedbane stopy nie tylko wyglądają niezbyt estetycznie, ale również mogą przestać spełniać swoją pierwotną funkcję przez powstające na nich odciski. Im większe odciski tym większe trudności podczas chodzenia. Niektóre z odcisków rozrastają się do takich rozmiarów, że wręcz to uniemożliwiają. Czy jest jakaś rada na to, aby uniknąć takiego scenariusza? Oczywiście! Tą radą jest nie tylko wybieranie odpowiedniego obuwia, ale również dbanie o nasze stopy stosując odpowiednie zabiegi. Jednym z najbardziej pomocnych zabiegów, które sami możemy wykonywać w domu są peelingi do stóp!

  Powstawanie zgrubień i odcisków

  Warto wiedzieć, że stopy nie posiadają gruczołów łojowych, co za tym idzie, nie produkują natłuszczającego je sebum i z tym problemem ni jak nie można sobie poradzić. Dodatkowym utrudnieniem są zmienne warunki atmosferyczne, zbyt gorące kąpiele, nieodpowiednia pielęgnacja i źle dobrane obuwie. Tak potraktowane stopy zaczną się przesuszać, skóra stanie się nieprzyjemna i zacznie pękać, a na spodzie stopy zaczną powstawać odciski. Jeżeli nie zajmiemy się nimi od razu to zgrubieją i z czasem mogą odebrać nam poczucie komfortu podczas chodzenia. 

  Peeling zamiast pumeksu

  Przy wysuszonych stopach stosowanie pumeksu może wcale nie okazać się pomocne. Nagminne i zbyt mocne ścieranie naskórka może spowodować nadmierne narastanie i rogowacenie skóry. Ponadto na porowatej powierzchni pumeksu lubią bytować wszelkiego rodzaju bakterie. Pumeks działa jak tarka, która ściera martwy naskórek co często nie tylko nie rozwiązuje problemu, ale jeszcze go pogłębia. Zamiast tarcia pięt i odcisków lepiej spróbować na początek mniej agresywnych metod. I tutaj z pomocą przychodzi nam peeling do stóp, który działa znacznie łagodniej. Przy jego stosowaniu nie ma problemu z namnażającymi się bakteriami ani tym bardziej z podrażnieniami. Oczywiście najlepiej stosować go jeszcze zanim pojawią się odciski- przynajmniej raz w tygodniu, a najlepiej dwa dla satysfakcjonujących efektów. 

  Zalety stosowania peelingów do stóp 

  Peelingi w większości są łagodne, ale jednocześnie wykazują działanie głęboko oczyszczające, usuwają zrogowaciały naskórek na powierzchni stóp. Używane regularnie zdecydowanie zmniejszają prawdopodobieństwo powstawania większych zgrubień i odcisków. Skóra po peelingu jest przyjemnie wygładzona i idealnie przygotowana na przyjęcie aktywnych składników, które możemy łatwo zaaplikować nakładając na nasze stopy odżywczy krem nawilżający. Takie połączenie będzie dla naszych stóp zbawiennym rozwiązaniem. Warto zafundować sobie Spa dla stóp chociaż kilka razy w tygodniu, a najlepiej codziennie!

  Stosowanie peelingów do stóp

  Stosowanie peelingów jest naprawdę bardzo proste. Na początku warto pomoczyć stopy w wodzie, aby skóra nieco zmiękła. Wtedy naskórek będzie najłatwiejszy do usunięcia. Następnie wybieramy ulubiony peeling do stóp i nakładamy go na stopy masując je dokładnie. Taki peeling można wykonywać podczas każdej kąpieli w wannie i nie zajmie on wcale dużo czasu. Należy jednak pamiętać, że gorące kąpiele nie są dobrym pomysłem w przypadku zmagania się z przesuszonymi stopami, ponieważ wysoka temperatura tylko nasili problem. Szczególnie warto skupić się na miejscach, w których skóra jest najtwardsza (np. pięty) i nieco łagodniej traktować obszary delikatne (np. skóra w okolicy kostek). Później wystarczy zmyć produkt i na wysuszone stopy zaaplikować krem nawilżający. 

  Specjalne sytuacje, w których nie można stosować peelingów

  Peelingi to świetne rozwiązanie dla przesuszonych stóp, ale jak w przypadku każdego kosmetyku istnieją sytuacje, w których ich stosowanie może nie być najlepszym pomysłem. Pierwszą taką sytuacją są to otwarte rany na stopach bądź rozdrapane, częściowo usunięte odciski. Najlepiej poczekać spokojnie do momentu zagojenia się ran i dopiero wówczas zdecydować się na stosowanie peelingów do stóp. Inne przeciwskazania to naturalnie wszelkiego rodzaju alergie na składniki preparatu. W takich przypadkach peelingi mogą powodować wszelkiego rodzaju podrażnienia i pieczenie skóry. 

   

   

  Menu

  Lewo
  Prawo