Sole

Kategorie

Sól do stóp

Nasze stopy codziennie służą nam do pokonywania wielu kilometrów, niekiedy czujemy, że są zmęczone, chcemy dodatkowo o nie zadbać i szczególnie na to zasługują. W trosce o stan naszych stóp, proponujemy sole do ich pielęgnacji.

Sole do kąpieli są wciąż niedocenianą formą troski o stopy. Pora to zmienić! Sole kosmetyczne, zwane także „białym złotem”, stanowią wyjątkowe i naturalne źródło składników, których potrzebuje Twoja skóra. 

Kąpiel stóp z dodatkiem soli - dla kogo?

Gdy Twoje stopy są ciężkie i opuchnięte, szczególnie po zdjęciu szpilek, ciężkim treningu, czy też zwyczajnie – po całym dniu pracy – rozwiązaniem jest zastosowanie odprężającej soli do kąpieli. Idealny dobór składników pozwoli na pełną regenerację.

Ważne jest także przygotowanie stóp do zabiegów kosmetycznych. Skóra powinna być zmiękczona, dogłębnie oczyszczona. Tu także sprawdzi się odpowiednia sól.

Sole, które znajdziesz w ofercie, skierowane są nie tylko dla osób szukających odprężenia dla swoich stóp, ale także dla tych, którzy chcą przygotować je do zabiegów kosmetycznych. Możesz wybrać odpowiednie w zależności od potrzeb.

Już po pierwszym zastosowaniu poczujesz różnicę. Natomiast regularne stosowanie pozwoli dłużej cieszyć się z płynących korzyści.

Dodatkowe zalety płynące z użycia soli do kąpieli stóp

Kąpiel z użyciem soli sprawia, ze skóra wygląda młodziej, ponieważ przede wszystkim odżywia skórę stóp. Lecznicza kąpiel może poprawić mikrokrążenie skóry, dzięki czemu zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry, wzmacnia jej elastyczność i niweluje uczucie zmęczenia. Stopy są mniej opuchnięte, co poprawia ich estetykę.   

Co ważne, użycie soli do kąpieli stóp wpływa dobroczynnie nie tylko na kondycję skóry, ale też na cały organizm. Użyta sól w połączeniu z ciepłą wodą poprawia ukrwienie nie tylko kończyn, ale także całego organizmu.   

Odpowiednio dobrana kąpiel może działać przeciwgrzybicznieantyseptycznie na nasze stopy. Dodatkowo może pomóc także w stanach ich nadmiernego pocenia się.

Dodatkowo taka kąpiel z użyciem soli zapewnia niesamowite uczucie odprężenia i relaksu, po ciężkim dniu. Zapachy soli, które proponujemy, dodatkowo ukoją zmysły.

Sól do pielęgnacji stóp - składniki

Bazując na najnowszych doniesieniach naukowych proponujemy sole wzbogacone składnikami, które mają jeszcze korzystniej oddziałują na stan naszych stóp. To m.in.:

  • Lawenda – jej dodatek nie odpowiada jedynie za kojący i uspokajający zapach. Udowodniono, że lawenda łagodzi stany bólowe, napięcia mięśni, rozszerza naczynie krwionośne, dzięki czemu pobudzają krążenie. Co ważne, lawenda ma właściwości bakteriobójcze, przyspiesza regenerację naskórka;
  • Mocznik – ma działanie nawilżające naskórka, zwiększa ilość wody szczególnie w jej warstwie rogowej;
  • Kwas borowyłagodzi stany zapalne skóry, ma właściwości przeciwgrzybiczne. Często stosowany w przypadku odparzeń skóry czy też jej drobnych uszkodzeń;
  • Ekstrakt z szałwii lekarskiej – ma silne właściwości odżywcze, zapobiega starzeniu się skóry, niweluje obecność wolnych rodników;
  • Chlorek magnezu – łagodzi podrażnienia skóry;
  • Kozie mleko – zawarte w nim kwasy tłuszczowe pomagają w zachowaniu prawidłowego pH skóry, łagodzą podrażnienia a także tworzą warstwę stanowiąc barierę dla bakterii;
  • Limonka i mięta – ich połączenie działa przeciwzapalnie, powoduje przyjemne uczucie odprężenia dla zmęczonych stóp.

 Łatwość użycia

W zależności od tego, czy wybrana została sól do pielęgnacji stóp czy odprężająca, po kąpieli można przystąpić do zabiegów kosmetycznych bądź też cieszyć się uczuciem odprężonych stóp.

Przygotuj ciepłą wodę, nasyp odpowiednią ilość soli, zanurz stopy. To także chwila dla Ciebie. Przymknij oczy, pomyśl o przyjemnych rzeczach, po prostu się odpręż. Dodatek olejków eterycznych i błogi zapach wprowadzi Cię w stan odpoczynku. Zastosowanie soli do kąpieli stóp nigdy nie było tak łatwe. Wystarczy nawet kwadrans, by zafundować im i sobie zasłużony relaks.  

 A zatem?

Warto wygospodarować sobie czas i poświęcić naszym stopom uwagę, skoro mają nam służyć przez lata. Pielęgnacja stóp stanowi nie lada wyzwanie dla obecnych czasów i życia w biegu, które po prostu z niej rezygnują. Idealnym rozwiązaniem jest kąpiel z dodatkiem soli. Ich duży wybór z pewnością zaspokoi indywidualne potrzeby naszych stóp.

Loading...