Lampy kosmetyczne

Kategorie

Cofnij do:Urządzenia

Filtry

Cena
Producenci
Moc (W)

Lampy kosmetyczne

Dobrej jakości lampa kosmetyczna potrzebna jest każdym gabinecie i salonie kosmetycznym. Dzięki niej przy wykonywaniu zabiegu doskonale widoczna jest cała dłoń lub twarz klientki, nad ktr kosmetzcyka pracuje. Od oświetlenia zależy przede wszystkim jakość wykonanej usługi. Nieodpowiednio oświetlone miejsce pracy może być przyczyną niedokładnie wykonanego zabiegu kosmetycznego z powodu np. niedokładnego rozprowadzenia kosmetyków, źle dobranych kolorów itp. Na dobre oświetlenie miejsca pracy oraz dobre użytkowanie lampy składa się szereg jej cech, wszytskie z nich musimy wziąć pod uwagę podczas wyboru - jej wielkość, natężenie oraz barwa światła, moc oraz źródło. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych lamp kosmetycznych.

Lampa kosmetyczna - Przeznaczenie

Przy wyborze lampy kosmetycznej najważniejszą sprawą jest jej przeznaczenie, a co za tym idzie budowa. Musimy na początku zastanowić się, czy chcemy oświetlić blat biurka, bo to na nim pracujemy i czy potrzebujemy lampy, której strumień światła skierowany jest poziomo, na twarz klientki, czy może w dół, na jej dłoń podczas wykonywania manicure. Na szczęście sytuację ułatwia to, że Lampy kosmetyczne mają możliwość regulacji kąta nachylenia lub posiadają elastyczne ramiona, co zwiększa możliwość dopasowania oświetlenia do naszych potrzeb. Warto, przy wyborze kierować się też tym, do jakiego zabiegu producent przeznaczył lampę.

Lampa kosmetyczna na biurko - jaką wybrać?

Jeśli już mowa o lampach kosmetycznych, to na rynku do wyboru mamy dwa źródła światła, jest to świetlówka i oświetlenie led. W przypadku lampy led świetlówka jest jedną, długą żarówką, którą bardzo łatwo można wymienić na nową, natomiast światło pochodzi z małych diód. Oświetlenie pochodzące z diody led, jest rzadziej spotykane, ze względu na wyższy koszt zakupu takiej lampy, jednak diody led mają większą wydajność i jakość światła oraz dłuższą żywotność. Dużym plusem jest to, że zużywają mniej mocy, niż świetlówka dająca tyle samo światła, są więc bardziej energooszczędne, a co za tym idzie są bardziej odporne na warunki otoczenia. To wszystko wpływa na to że, pomimo możliwego wyższego kosztu zakupu lampy kosmetycznej led, jej koszt użytkowania jest niższy, niż koszt używania lampy ze świetlówką.

Lampa kosmetyczna LED - Moc i natężenie światła

Lampy kosmetyczne - moc podana w watach oraz natężenie światła podane w lumenach, to dwie pozycje, które mogą być przedstawiane w parametrach. Pierwsza wielkość informuje o tym, ile mocy potrzebuje żarówka, żeby wytworzyć światło i podawana jest zwykle przy świetlówkach, natomiast druga wielkość podawana jest zwykle przy diodach led i jest o tym, jaki jest strumień świetlny żarówki.

Diody led mają mniejszą moc, ale większe natężenie światła, dzięki czemu zużywają mniej energii. Powszechnie przyjmuje się, że np. 60W świetlówki odpowiada strumieniowi świetlnemu 806 lumenów lampy led.  W przypadku świetlóek, im większa moc i natężenie światła, tak jak w przypadku lamp led, tym mocniej świeci lampa, dzięki czemy mamy lepiej oświetlone stanowisko pracy i dużo przyejmniej się ją wykonuje.

Lampa bezcieniowa kosmetyczna

To, jak będziemy widzieć kolory, zależy od barwy światła. Biała barwa ma około 4000 K, wyższa temperatura oznacza barwę zimną, niższa to barwa ciepła. Należy liczyć się, z tym że jeśli wybierzemy zbyt ciepłą barwę oświetlenia, to kolory będą zbyt żółte, a jeżeli zbyt zimną, to będą miały niebieskawy odcień. Jak więc wybrać najlepszą barwę? Najbardziej polecaną do salonów barwą jest ta o temperaturze około 5500 K. Jest to barwa  najbardziej dzienna, dzięki czemu kolory są dobrze oddane. Przy takiej barwie możemy nie martwić się o to, czy kolory zostaną dobrze oddane i spokojnie zrobić zdjęcia makijażu czy paznokci.

Lampa do salonu kosmetycznego - jaka?

Nie można zapominać o wyglądzie lampy, który oprócz bardzo ważnych parametrów technicznych jest bardzo ważny. Dobrze dobrany wygląd lampy może być świetnym dodatkiem do wnętrza pomieszczenia. Warto więc dopasować jej kształt i kolor do wystroju salonu lub gabinetu, licząc się z tym, że kolorowa lampa w eleganckim, stonowanym pomieszczeniu może nie wyglądać dobrze i zepsuć jego klimat.

Profesjonalne lampy kosmetyczne do salonów i gabinetów piękności


Wielkość lampy, jest także niesamowicie istotna podczas jej wyboru. Jeśli mamy do dyspozycji mały stolik postawienie na nim dużej lampy może pomóc nam przy pracy, bo taka lampa prawdopodobnie będzie dawała dużo światła, ale także bardzo nam ją utrudni, ponieważ będziemy musiały uważać, żeby jej nie zepsuć zrzucając z biurka, np. kiedy przypadkiem zahaczymy o nią ręką. Z kolei mała lampa na dużym biurku również może stwarzać zagrożenie, że nie da rady oświetlić go w całości i część pracy będziemy wykonywały w słabo oświetlonym miejscu.

Jakie urządzenia kosmetyczne oferuje nasza hurtownia kosmetyczna?

W ofercie naszego sklepu posiadamy profesjonalne urządzenia kosmetyczne, meble kosmetyczne,  meble fryzjerskie, lampy oraz lampy z lupą oraz lampa lupą. Nasze kosmetyczne urządzenia stale zyskują na popularności, takie jak lampy lupy, kombajny kosmetyczne czy lampa biurkowa led. Dobra lampa led na biurko to gwarancja najwyższej jakości usługi kosmetycznej. Nasze lampy kosmetyczne są oferowane w sprzedaży detalicznej, jak i hurtowej i pochodzą od renomowanych producentów. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Sprawdź nasze najwyższej klasy lampy kosmetyczne.
Loading...