Bazy/Topy

Sortuj

Kategorie

Cofnij do:Victoria Vynn

Filtry

Cena
Producenci
Pojemność (g/ml)
Kolor
Właściwości
Krycie
Wykończenie
Sortuj

Baza i top coat Victoria Vynn do paznokci

Dwa najważniejsze elementy dobrze wykonanego manicure- właściwa baza i top. Są to specjalne rodzaje lakierów hybrydowych, obydwa niezbędne w procesie stylizacji paznokci tą metodą. Kluczowym produktem jest baza, która stanowi fundament całej stylizacji. Top to przysłowiowa wisienka na torcie, która ma za zadanie uwieńczyć nam efekt. Odpowiedni wybór tych kosmetyków jest więc niezwykle ważny, jeśli chcemy uzyskać profesjonalny efekt. Na stronie La Diosa oferujemy szeroki wybór baz i topów przeznaczonych do profesjonalnej stylizacji paznokci. Warto postawić na najwyższą jakość i sprawdzonych producentów

Wykonanie manicure za pomocą lakierów hybrydowych

Dłonie powinny zostać odpowiednio przygotowane, podobnie jak w przypadku wykonywania tradycyjnego manicure - należy najpierw odsunąć lub wyciąć skórki, dobrze odtłuścić i zmatowić płytkę paznokcia. Do zmatowienia płytki najlepiej zastosować blok polerski. Zanim zostanie nałożony właściwy lakier kolorowy trzeba zastosować lakier bazowy. Bardzo ważna jest konsystencja produktu, która ułatwi nałożenie go w taki sposób, aby uniknąć tak zwanego "zalania" skórek. Jest ono częstą przyczyna zmniejszonej trwałości lakieru - w miejscach zetknięcia się bazy ze skórą lakier zaczyna się łuszczyć, powstają pęcherzyki powietrza, a woda i zanieczyszczenia dostają się pod spód powodując uszkodzenia. Dobra baza to jeden z kluczowych elementów trwałego manicure hybrydowego. Bardzo ważna jest więc staranność przy nakładaniu tej pierwszej warstwy. Jeśli prawidłowo wykonamy manicure metodą hybrydową może on utrzymać się nawet do 3-4 tygodni!

Warto zwrócić uwagę na wzmacniające bazy witaminowe, które nie tylko mają dobroczynne działanie na paznokcie, ale również stanowią odpowiedni fundament dla pozostałych nakładanych warstw lakieru. Zawarte w nich takie składniki jak wapń, witaminy E i B5, wspomogą regenerację głębokich warstw paznokci podczas aplikacji lakierów. Istnieją też bazy kolorowe - w odcieniu jasnego różu, albo beżu. Takie bazowe lakiery mogą też podbić intensywność innych kolorów, zwłaszcza tych bardzo jasnych, lub utrzymanych w pastelowej tonacji, za to te w kolorach nude idealnie nadają się do stylizacji typu french

Top coat czyli obowiązkowe zabezpieczenie 

Kompletna stylizacja wymaga również aplikacji zabezpieczającego wierzchniego lakieru czyli tak zwanego top coat. Na końcowym etapie wykonywania manicure można eksperymentować z wykończeniem płytki paznokcia - dostępne są efekty- bardzo modny elegancki mat abo intensywny zdrowego połysk. Wybór produktów jest niezwykle szeroki, wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

Utrwalenie lampą UV

Lakiery hybrydowe należy utwardzać za pomocą specjalistycznej lampy emitującej fale świetlne UV lub UV LED. Utwardzamy każdą kolejno nakładaną warstwę. Długość czasu utwardzania zależy przede wszystkim od mocy lampy. Pamiętajmy, że lakier wierzchni należy dodatkowo przetrzeć wacikiem nasączonym specjalnym płynem czyli cleanerem. Cały proces ułatwią i przyśpieszą lakiery typu top coat z efektem no wipe, czyli takie które nie wymagają przecierania. Przy zastosowaniu topu typu no wipe wystarczy już tylko zaaplikować ulubiony krem do rąk oraz odżywczy olejek na skórki i możemy przez kilka tygodni cieszyć się gotową stylizacją paznokci. 

Wszelkiego rodzaju zadrapania, uderzenia, stuknięcia nie zaszkodzą naszym paznokciom, jeśli zostaną odpowiednio zabezpieczone za pomocą tych specjalnych lakierów. Wysokiej jakości baza i top zapewnią także odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dobrze utrwalony manicure hybrydowy to najlepsza recepta na łamiące się paznokcie. Mitem jest stwierdzenie, że regularne stosowanie tej metody osłabia i niszczy paznokcie. Wręcz przeciwnie - stosując się do reguł i wybierając profesjonalne kosmetyki chronimy je przed potencjalnie szkodliwymi czynnikami i pozwalamy paznokciom rosnąć.

Loading...