Pędzelki

Filtry

Cena
Producenci
Rodzaj pędzelka

Pędzelek do żelu


Pędzelek do żelu różnego kształtu i wielkości odgrywa bardzo ważną rolę zarówno w manicure żelowym/hybrydowym, jak i akrylowym. Najczęściej wykorzystuje się je do nakładania żelu lub malowania na paznokciach zdobień, odgrywających kluczową rolę w tworzeniu bardziej skomplikowanych wzorów. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wysokiej jakości 
pędzelki do żelupędzelki do akrylu i pędzelki do zdobień, a także zestawy pędzli o różnych rozmiarach, które powinna posiadać każda osoba zajmująca się manicure. Wybór odpowiednich akcesoriów znacząco ułatwi proces wykonywania manicure i skróci czas potrzebny na jego przygotowanie.

Pędzelek do akrylu


Pędzelki do akrylu muszą być odpowiednio dobrane, jako że metoda akrylowa wymaga od manicurzysty dużej precyzji i cierpliwości, tak aby możliwie skrócić czas wykonywania manicure. Obecnie największą popularnością cieszą się pędzle o sprężystym, ściętym w szpic włosiu, umożliwiające wykonywanie bardziej skomplikowanych, przestrzennych zdobień jak i tych klasycznych. Tak wyprofilowany pędzelek umożliwia również szybką pracę, która jest wymagana w przypadku metody akrylowej. Ścięta w szpic końcówka umożliwia precyzyjne dotarcie akrylem do krawędzi skórek i wykonywanie drobnych zdobień.

Pędzelki do akrylu świetnie sprawdzają się również do czyszczenia zalanych skórek podczas wykonywania manicure lakierami tradycyjnymi lub hybrydowymi (w tym wypadku przed utwardzeniem w lampie), ze względu na nietypowe uformowanie włosia. Wystarczy zamoczyć spiszczasty koniec pędzelka w acetonie i zmyć nim nadmiar lakieru ze skórek.

Pędzelek do żelu

Jak wybrać odpowiedni pędzelek do żelu? Przede wszystkim bardzo ważna jest elastyczność, która pozwoli na równomierne rozprowadzenie żelu na płytce paznokcia, ale również ścięty na płasko czubek, który przyspiesza wykonywanie manicure tą metodą. Warto sięgnąć po żele trójfazowe lub budujące, które znacząco ułatwiają wykonywanie manicure metodą żelową przez początkujących. Żel ma inną strukturę niż akryl i choć uważa się go za produkt bardziej odpowiedni dla amatorów, niektóre początkujące manicurzystki mogą mieć problem z odpowiednim rozprowadzeniem żelu na płytce i uformowaniem krzywizny paznokcia. Podsumowując, najważniejsze, by wybrać z naszej oferty jak najbardziej elastyczny pędzelek, zwłaszcza jeśli wcześniej mieli Państwo problem z równomiernym nałożeniem żelu.

Pędzelki do zdobień - Zastosowanie pędzelków w manicure

Występują w różnych kształtach i rozmiarach, co umożliwia wykonywanie różnorakich zdobień. Przeważnie jednak pędzelki do zdobień są mniejsze od innych rodzajów tych akcesoriów, dzięki czemu umożliwiają wykonywanie precyzyjnych, drobnych wzorów. W naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in. cienkie, małe pędzelki do wykonywania niewielkich zdobień, płaskie pędzelki do ombre (cieniowania) czy "wachlarze". Dostępne są one również w wygodnych zestawach, dzięki czemu łatwo mogą się Państwo zaopatrzyć we wszystkie niezbędne akcesoria.

Jak dbać o stan pędzelków do manicure?

Bardzo łatwo o zabrudzenie, już podczas pierwszego użycia pędzli podczas pracy z żelem, akrylem czy hybrydowymi lakierami do paznokci. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie miejsca pracy i wykorzystywanych akcesoriów. Pędzelek do żelu używany przy metodzie akrylowej najłatwiej wyczyścimy liquidem, a pędzelki do żelu możemy odświeżyć zwykłym topem hybrydowym. Warto przy tym pamiętać, że wbrew powszechnemu przekonaniu do czyszczenia pędzli nie nadaje się cleaner. Zawiera on w swoim składzie aceton i alkohol, które mogą nieodwracalnie uszkodzić włosie. Pozostawienie pędzli w złym stanie bardzo negatywnie wpływa na ich jakość, przez co warto czyścić je każdorazowo po wykonaniu manicure.  Nie możemy też dopuścić do sytuacji, w której żel lub akryl zastygną na pędzlu – wówczas ich usunięcie będzie dużo trudniejsze, a w niektórych przypadkach nawet niemożliwe. Polecamy wszystkie pędzelki dostępne w ofercie sklepu LaDiosa.

 

Loading...