5 najczęściej popełnianych błędów podczas ściągania stylizacji
Na naszym Instagramie kilka dni temu pojawił się krótki film przygotowany przez naszą instruktorkę Natalię, który porusza bardzo ważny temat, jakim jest prawidłowe usuwanie stylizacji. Błędy podczas wykonywania tej czynności zdarzają się bardzo często w szczególności u osób rozpoczynających swoją przygodę z manicure i nie mają jeszcze wprawy i wyczucia w pracy z frezarką.
Frezarka do manicure
Podczas pracy zawodowej, a nawet wykonując manicure w domu, istotnym elementem jest stanowisko oraz używane urządzenia i narzędzia. Ważne, by podczas pracy z frezarką siedzieć wygodnie, mieć odpowiednią ilość miejsca do poruszania się oraz ustabilizowania rąk w czasie usuwania starej stylizacji. Stanowisko pracy opiera się nie tylko o ergonomię miejsca związaną wygodną, kluczem są również odpowiednie urządzenia. Do pracy niezbędne jest dobre oświetlenie, pochłaniacz pyłów oraz frezarka do paznokci i frezy. Dobór urządzeń oraz frezów nie może być przypadkowa, warto stawiać na sprawdzone produkty, które wyróżnia jakość i wygodne użytkowanie.
Wyświetl ten post na Instagramie
Tych błędów lepiej nie popełniać
1. Zbyt niskie obroty urządzenia. Wysokie obroty zapewniają szybszą pracę, ale wbrew pozorom pozwalają również pracować precyzyjniej i płynniej.
2. Praca w jednym miejscu. Podczas ściągania hybrydy należy pracować równomiernie i nie skupiać się jedynie na jednym miejscu. Praca w miejscu może doprowadzić do przegrzania masy, co powoduje duży dyskomfort oraz powstania nierówności, które będą wymagały skorygowania podczas realizacji nowej stylizacji.
3. Zbyt duży docisk. Przesadne dociskanie frezu do masy może powodować przegrzanie, przepiłowanie paznokcia oraz tworzenie się nierówności, które będą utrudnieniem podczas tworzenia nowej stylizacji.
4. Podważanie zapowietrzeń. Takie działanie może doprowadzić do uszkodzenia płytki paznokciowej. Zapowietrzenia należy delikatnie frezować, a same usunął się z paznokcia.
Usuwanie zapowietrzeń przez podważanie:
- wywołuje to dyskomfort u klientki,
- może powodować ból,
- może doprowadzić do większego odspojenia masy,
- w ciężkich przypadkach można nawet doprowadzić do złamania paznokcia przez szarpnięcie.
5. Brak schematu pracy. Usuwanie masy z paznokcia wymaga spójnej pracy polegającej na oczyszczaniu powierzchni w kolejności, która zapewni dokładne i równomierne usunięcie masy.
Dobrze oczyszczony paznokieć wyróżnia brak pozostałości starej stylizacji oraz możliwie gładką powierzchnię, która ułatwia pracę podczas tworzenia nowego manicure. Wszystkie niezbędne do usuwania stylizacji narzędzia i urządzenia ma w swojej ofercie nasza hurtownia kosmetyczna La Diosa. Zapraszamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie nasza instruktorka Natalia stale dzieli się wiedzą i swoimi doświadczeniami.