Manicure

Chemiczne przygotowanie płytki paznokciowej - tajemnica trwałego manicure

Idealny, trwały manicure to o wiele więcej niż perfekcyjna aplikacja masy. Podstawą stylizacji jest dobrze opracowana płytka, wał okołopaznokciowy, ale równie istotne jest przygotowanie płytki paznokciowej pod względem chemicznym. Aby zapewnić trwałość stylizacji, warto postawić nie tylko na wysokiej jakości produkty, ale również wprowadzić preparaty, które mają za zadanie przygotować płytkę paznokciową i zapewnić jeszcze lepszą przyczepność masy zarówno hybrydowej, żelowej, jak i akrylowej.

Cleaner do paznokci 

Jest to płyn, który służy do odtłuszczania płytki paznokcia przed aplikacją hybrydy, żelu, akrylożelu, akrylu, a nawet lakieru klasycznego. Jest to ważny krok w procesie manicure, ponieważ odtłuszczona powierzchnia paznokcia pozwala na lepsze przyleganie produktu i zwiększa trwałość stylizacji. Cleaner do paznokci ma zwykle formę płynu, którego głównym składnikiem jest izopropanol. To alkohol, który ma właściwości rozpuszczające, dzięki czemu skutecznie usuwa tłuszcz, pył i pozostałości po produktach przygotowujących do stylizacji z płytki paznokcia.

Jak używać cleanera do paznokci?

Produkt należy używać przed aplikacją hybrydy lub żelu. Należy nasączyć wacik (polecamy waciki bezpyłowe) cleanerem do paznokci i przetrzeć nim każdy paznokieć, aż do całkowitego usunięcia tłuszczu, pyłu i innych pozostałości.

Warto pamiętać, żeby nie dotykać paznokci palcami po użyciu preparatu, ponieważ tłuszcz z naszej skóry może negatywnie wpłynąć na trwałość produktu.

Cleaner służy również do przemywania warstwy dyspersyjnej (lepkiej powłoki), która powstaje po utwardzeniu w lampie na lakierach hybrydowych i żelach.

Primer kwasowy

To produkt stosowany w procesie stylizacji paznokci, który pomaga zwiększyć przyczepność masy do naturalnej płytki paznokcia. Produkt zawiera kwas, który delikatnie wytrawia powierzchnię paznokcia, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko odspojenia się stylizacji od naturalnej płytki.

Jak używać primera kwasowego?

Przed rozpoczęciem aplikacji masy należy nałożyć na paznokieć cienką warstwę produktu przy użyciu pędzelka. Przy większości produktów nie trzeba malować całej płytki, a wystarczy nałożyć go punktowo, a on sam rozprzestrzeni się po płytce. Należy poczekać kilka sekund, aż primer odparuje, a następnie można przystąpić do nakładania kolejnych warstw stylizacji.

Ważne jest, aby używać primera kwasowego zgodnie z zaleceniami producenta oraz pamiętać o zachowaniu ostrożności podczas jego aplikacji, aby uniknąć uszkodzenia skóry lub nadmiernej ekspozycji na kwas. Istotne jest, by produkt nie miał kontaktu ze skórą.

Primer bezkwasowy do paznokci

To preparat, który stosuje się głównie przed nałożeniem hybrydy na płytkę paznokcia. Jego głównym zadaniem jest przygotowanie powierzchni paznokcia do aplikacji produktu, poprzez usunięcie nadmiaru oleju i zapewnienie lepszej przyczepności. Jest to zdecydowanie łagodniejsza wersja primera, ponieważ nie zawiera kwasów, które mogą uszkodzić naturalną strukturę paznokcia. Może być stosowany nawet na delikatnej i wrażliwej płytce, co czyni go bezpiecznym dla każdego typu paznokci. Dodatkowo dostępne są wersje wzbogacone o witaminy i minerały, które mają za zadanie wzmocnić naturalne paznokcie. Użycie go zwiększa przyczepność produkty, co skutkuje przedłużeniem trwałości manicure.

Jak używać primera bezkwasowego?

Primer stosuje się na suchą i oczyszczoną powierzchnię paznokcia po zastosowaniu cleanera. Wystarczy za pomocą pędzelka nanieść niewielką ilość produktu na płytkę paznokciową, nie dbając przy tym o dokładność, ale uważając na to, by ominąć skórki. Po aplikacji należy odczekać chwilę i można aplikować produkt bazowy. W przeciwieństwie do primera kwasowego wersja bez kwasowa nie wyparowuje w pełni, a na paznokciu pozostaje warstwa produktu, na którą można aplikować produkty do stylizacji.

Dehydrator do paznokci

To produkt stosowany w celu usunięcia wilgoci z płytki paznokcia, który zawiera w składzie zwykle związek organiczny - kwas metakrylowy, który ma zdolność do wiązania z wodą. Po nałożeniu na paznokcie dehydrator wiąże się z wilgocią, usuwając ją z powierzchni płytki paznokcia. Dzięki temu zapewnia on doskonałą przyczepność hybrydowej lub żelowej masy do płytki paznokcia i zwiększa trwałość stylizacji.

Jak używać dehydratora?

Sposób użycia dehydratora jest stosunkowo prosty - należy nanieść go na oczyszczoną płytkę paznokcia, unikając skórek i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Po tym kroku można przystąpić do nakładania produktów bazowych. Ważne jest, aby używać dehydratora zgodnie z instrukcjami producenta i pamiętać o odpowiednim przechowywaniu produktu, aby zachować jego właściwości i skuteczność.

Wykorzystując te preparaty podczas stylizacji paznokci zarówno w zaciszu domowym, jak i w profesjonalnym salonie można mieć pewność, że manicure bez względu na wybraną metodę będzie wyjątkowo trwały. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że równie ważne jest odpowiednie przygotowanie płytki i technika aplikacji masy, to wszystko zapewnia, że stylizacja będzie nie tylko trwała, ale również perfekcyjna i bezpieczna.

Udostępnij:
Zostaw komentarz
Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Captcha
Loading...