Manicure

Jak prawidłowo opracować skórki przy pomocy frezarki?

Nasze media społecznościowe stały się źródłem porad i praktycznych informacji, co z pewnością już wiele z Was miało okazję zauważyć. Dbamy również o to, by nasz internetowy sklep kosmetyczny a w szczególności blog, zapewniały dużą dawkę wiedzy, dlatego najciekawsze i najbardziej przydatne porady zamieszczane w naszych social mediach będziemy dodatkowo omawiać i wskazywać użyte produkty właśnie we wpisach. Dziś pod lupę bierzemy usuwanie opracowywanie skórek przy pomocy frezarki.

Frezarka do manicure - czy warto?

Wykonywanie manicure przy użyciu frezarki sprawia, że ta czynność jest o wiele łatwiejsza i szybsza w wykonaniu. Urządzenia sprawdza się zarówno przy usuwaniu starej stylizacji, jak i opracowywaniu skórek. Podczas pracy z frezarką należy jednak pamiętać o tym, by używać jej odpowiednio, a przede wszystkim dobierać frezy dedykowane do konkretnej czynności, co nasza instruktorka przedstawiła w krótkim filmie dostępnym w naszych mediach społecznościowych.

Frezy do skórek

W tym filmie zostały użyte 3 podstawowe frezy: ścięty stożek, łezka oraz kulka o odpowiednio dobranej gradacji. O tym, jakie występują gradacje, pisaliśmy już jakiś czas temu: Frezy diamentowe do manicure – jak używać? Do skórek używa się delikatniejszych frezów ze względu na to, że skóra może zostać uszkodzona przez zbyt ostre narzędzie. Warto pamiętać również o tym, że opracowanie skórek powinno odbywać się po opracowaniu płytki paznokciowej, głównie ze względów bezpieczeństwa, by nie przenosić infekcji grzybiczych lub bakteryjnych, które mogą występować na paznokciach i być niewidoczne na skórę oraz jej dodatkowo podrażniać.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ladiosa.pl (@ladiosa.pl)

Opracowywanie skórek frezem krok po kroku

1. Po opracowaniu płytki paznokciowej należy odsunąć skórki przy pomocy radełka. Wystarczy wykonywać delikatne ruchy wzdłuż paznokcia, odklejając przy tym przylegający do niego naskórek.

Radełka do odsuwania skórek:
--> Sterling Radełko Dwustronne
--> Kopytko do manicure dwustronne
--> Victoria Vynn Kopytko Nożyk Do Skórek
--> La Joie Podważacz Do Skórek

2. Kolejny krok to usunięcie nabłonka z płytki przy pomocy ściętego stożka. Delikatnymi ruchami na niebyt wysokich obrotach urządzenia. Podczas pracy ze stożkiem usuwa się pozostały nabłonek, a dodatkowo odsuwa skórki.

Frezy kształcie ścięty stożek:
--> IQ Nails Frez Diamentowy Stożek Ścięty Średni
--> Frez Diamentowy Stożek Niebieski

3. Następnym krokiem jest stworzenie tunelu przy użyciu łezki. Praca tym frezem wymaga dużej precyzji i powinna odbywać się tylko na skórze. Podczas pracy łezką nie dotykamy już paznokcia, by nadmiernie go nie piłować. Pracując łezką, nie należy wsuwać jej zbyt głęboko pod naskórek u szczytu paznokcia, ponieważ można w ten sposób uszkodzić macierz.

Frezy w kształcie łezki:
--> IQ Nails Frez Diamentowy Długi Płomyk Delikatny
--> IQ Nails Frez Diamentowy Długi Płomyk Średni
--> IQ Nails Pakiet Frezów Długi Płomień
--> Frez Diamentowy Łezka Czerwona

4. Czas na ostatnią czynność, czyli użycie frezu w kształcie kulki w celu wygładzenia skórek. Wystarczy delikatnymi ruchami opracować skórę.

Frezy w kształcie kulki:
--> IQ Nails Frez Diamentowy Kulka Średnia
--> IQ Nails Frez Diamentowy Kulka Delikatna
--> Frez Diamentowy Kameleon Kulka

Udostępnij:
Loading...