Kiedy wybrać się do podologa?

Okres wakacyjny to moment, w którym zdecydowanie bardziej dbamy o to, by mieć zadbane stopy ze względu na to, że częściej są odkrywane i narażone na spojrzenia innych niż zimą. Pedicure można przeprowadzać w domowych warunkach, jednak należy pamiętać o tym, że z niektórymi problemami ciężko poradzić sobie we własnym zakresie, a nawet u kosmetyczki, w takich chwilach warto wybrać się na wizytę u podologa.

Czy gabinet podologiczny to ostateczność?

Warto pamiętać o tym, że na wizytę do podologa można wybrać się również ze zdrowymi stopami, np. na pedicure, a przy okazji skorzystać z profesjonalnej konsultacji. Taki gabinet wyposażony jest w profesjonalny sprzęt podologiczny, który zapewnia sprawny i skuteczny zabieg. Kluczowym elementem jest tu frezarka podologiczna i wygodny regulowany fotel podologiczny, które ciężko mieć we własnym domu, a to podstawa do tego, by wykonać wile zabiegów w tym profesjonalny pedicure.

Z jakimi problemami udać się do podologa?

Wrastające paznokcie
Ten problem dotyczy wielu osób i powoduje duży dyskomfort. W celu usunięcia dolegliwości specjalista używa zazwyczaj cążki do wrastających paznokci, pozbywając się w ten sposób przeszkadzającej części, oczyszcza zmianę i stosuje klamrę, jeśli to konieczne. Taka wizyta przynosi natychmiastową ulgę, a kolejne mają na celu śledzenia prawidłowego wzrostu paznokcia i zazwyczaj całkowite pozbycie się problemu.

Pękające pięty
Tego typu dolegliwości mają swoją przyczynę, a w rozwiązaniu jej może pomóc właśnie specjalista. Do czasu wizyty warto używać maść na pękające pięty, by nawilżyć skórę i zapewnić jej niezbędne składniki odżywcze.

Zakażenie grzybicze
Jeśli widoczne są jakiekolwiek zmiany, które mogą wskazywać na zakażenie grzybicze, wizyta u podologa jest wręcz obowiązkowa. Podczas wykonywania domowych zabiegów pielęgnacyjnych na takim paznokciu lub skórze, a nawet poprzez korzystanie ze wspólnego prysznica można roznieść zarodniki, powodując zakażenie np. na innych paznokciach lub u innych domowników.

Onycholiza
Paznokieć, który odkleja się od łożyska, nie tylko wygląda nieestetycznie, ale może stać się również miejscem rozwoju bakterii i grzybów. Przyczyn odklejenia paznokcia może być wiele np. uraz spowodowany uderzeniem, a nawet niewygodnym obuwiem lub źle wykonaną stylizacją. Podczas wizyty specjalista decyduje o przebiegu leczenia.

Rekonstrukcja paznokcia
W gabinecie wykonuje się zabieg rekonstrukcji paznokci zazwyczaj przy użyciu proszku akrylowego. Ten zabieg pozwala zrekonstruować utracony np. w efekcie urazu paznokieć i wykonać na nim stylizacje. To świetne rozwiązanie, dzięki któremu bez dyskomfortu można wybrać się na plażę, basen lub ważne przyjęcie odkrywając całkowicie stopy.

Udostępnij:
Loading...