Manicure

Manicure hybrydowy na krótkich paznokciach

Przyczyn noszenia krótkich paznokci może być wiele m.in. wygoda przy wykonywanych pracach domowych i zawodowych, czy obgryzanie i ich łamliwość. Krótkie paznokcie wydają się bardzo rozsądnym rozwiązaniem, jednak taka długość nie oznacza od razu konieczności noszenia naturalnej płytki bez stylizacji. Manicure hybrydowy to rozwiązanie, które można wykorzystać nawet na bardzo krótkich paznokciach, wystarczy zachować kolejność wykonywanych działań i dać się ponieść fantazji w wyborze kolorów i zdobień. Na zabieg manicure można wybrać się do profesjonalnego salonu lub wykonać go w zaciszu domowym, wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne produkty.

Hybryda na bardzo krótkich paznokciach - dlaczego warto?

Lakiery hybrydowe to świetne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się zadbanymi dłońmi przez wiele dni, zapewniając dużą wygodę. Decydując się na stylizację, nie trzeba martwić się o to, że lakier odpryśnie przy domowych porządkach, czy straci swój blask przed ważnym wyjściem. Manicure hybrydowy jest trwały, a dodatkowym atutem jest wzmocnienie paznokci, przez co możliwe jest ich zapuszczenie. Lakiery hybrydowe to również szerokie możliwości stylizacyjne, produkty dostępne są w wielu kolorach, a dodatkowo można łączyć je z dedykowanymi pyłkami, naklejkami czy diamencikami.

Zestaw do hybrydy

Jeśli planujesz rozpocząć przygodę z malowaniem paznokci we własnym zakresie, to polecamy zaopatrzyć się w zestaw do hybrydy. W takim gotowym przyborniku znajduje się wszystko, czego potrzeba do wykonania pierwszej i kolejnych stylizacji. Podstawą są oczywiście lakiery i lampa UV/LED, większość zestawów jest jednak dużo bardziej rozbudowana i zawiera dodatkowe akcesoria oraz ozdoby. Wykonanie stylizacji jest łatwe, wystarczy podążać według schematu.

Manicure hybrydowy krok po kroku
1. Nadaj płytce paznokciowej kształt pilniczkiem i wykonaj matowanie przy pomocy bloku polerskiego.
2. Odsuń skórki patyczkiem lub radełkiem.
3. Odtłuść płytkę cleanerem.
4. Nanieś bazę i utwardź w lampie według zaleceń producenta lakieru.
5. Nanieś cienką warstwę kolorowego lakieru i utwardź, powtórz czynność.
6. Nanieś top hybrydowy i utwardź w lampie.
7. Przemyj stylizację cleanerem, jeśli jest taka potrzeba.
Gotowe!

Krótkie paznokcie - jaki kolor i kształt wybrać?

W przypadku krótkiej płytki wybiera się zazwyczaj zaokrąglone brzegi, podążając za ich naturalnym kształtem. Aby wykonać kwadrat na krótkich paznokciach, muszą one sięgać przynajmniej do końca opuszka, tak samo jest w przypadku migdałków. Nie ma jednak powodu do tego, by być zawiedzionym, paznokcie rosną w miarę szybko, a ze stylizacją hybrydową nie będą się łamać i wykruszać, dzięki temu przy kolejnym malowaniu kształt będzie zdecydowanie bardziej zadowalający. Kolory lakierów hybrydowych warto wybrać według indywidualnych upodobań. Wiele Pań w przypadku krótkich paznokci stawia na naturalne odcienie, ale jeśli ma się ochotę zaszaleć, to warto sobie na to pozwolić i wybrać np. soczystą czerwień lub neony np. z nowej kolekcji Claresy.

Udostępnij:
Loading...