Manicure

Żele do paznokci - jak zacząć?

Zadbane dłonie i paznokcie cieszą oraz dodają pewności siebie każdej właścicielce. Aby móc czerpać radość z nowej stylizacji przez długi czas wystarczy wybrać trwały sposób jej wykonywania, najbardziej znanymi są: manicure hybrydowy i manicure żelowy. Tym razem skupimy się na metodzie żelowej, która gwarantuje trwałość na wiele tygodni, a dodatkowo umożliwia przedłużanie paznokci. Niemal każda wielbicielka manicure marzy o tym, by jej stylizacja była w stanie idealnym przez wiele dni (w przypadku żeli to nawet 4 tygodnie) po aplikacji.

Od czego zacząć manicure żelowy?

Podstawą jest nie tylko zakup odpowiedniego sprzętu i kosmetyków, ale przede wszystkim zapoznanie się ze sposobem jego wykonywania. Metoda żelowa jest stosunkowo łatwa do opanowania, jednak w celu dokładnego zapoznania się z nią polecamy na początek obejrzeć dostępne w internecie filmy instruktorów np. Indigo, a nawet wybrać się na profesjonalny kurs. Z takim przygotowaniem można rozpocząć swoją przygodę z żelami, aby dojść do perfekcji, wystarczy ćwiczyć i pogłębiać swoją wiedzę w tej dziedzinie.

Paznokcie żelowe - co jest potrzebne?

Wśród dostępnych w naszej ofercie produktów są gotowe zestawy do paznokci żelowych, które umożliwiają stworzenie stylizacji bez konieczności dokupowania dodatkowych sprzętów i kosmetyków. Do pierwszych prób z tą metodą polecamy np. Victoria Vynn Build Gel, który ma właściwości samopoziomujące, nie zalewa skórek i rozprowadza się w łatwy sposób. Jeśli przy pierwszych próbach nie chcesz wydawać dużo na produkt, świetlną alternatywą są żele budujące Claresa.

Podstawowe produkty niezbędne do wykonania stylizacji żelowej: żel budujący, formy, cleaner, pilnik o gradacji 100/180, polerka, primer kwasowy lub bezkwasowy, lampa UV/LED, pędzelek do nakładania żelu, drewniany patyczek i waciki bezpyłowe.

Paznokcie żelowe krok po kroku

1. Przygotuj płytkę paznokcia - należy opiłować paznokcie na krótko i zmatowić.
2. Opracuj skórki - wystarczy odsunąć skórki drewnianym patyczkiem, można zrobić to również w bardziej zaawansowany sposób np. przy użyciu frezarki.
3. Odtłuść płytkę - oczyść paznokcie przy użyciu bezpyłowych wacików i cleanera, następnie nałóż primer kwasowy do paznokci (lub bezkwasowy) i wyschnie.
4. Nałóż bazę - zaaplikuj cienką warstwę bazy, a następnie utwardź ją w lampie według wskazań producenta.
5. Podłóż szablon - dopasuj formę do paznokci, podłuż ją pod spód między paznokieć a opuszek, w razie potrzeby dotknij otwór tak, by pasował do kształtu naturalnego paznokcia, forma nie powinna się marszczyć.
6. Zaaplikuj pierwszą warstwę żelu - powinna pokrywać cały paznokieć i wychodzić na szablon z uwzględnieniem ostatecznej długości i kształtu paznokcia. Utwardź całość w lampie.
7. Kolejna warstwa żelu - nałóż 1 lub 2 kolejne warstwy żelu i utwardź w lampie. Ilość żelu jest uzależniona od pożądanej długości paznokci. Pamiętaj, by zachować krzywą C, która uchroni Cię przed złamaniem paznokcia. Opiłuj nowy paznokieć i nadaj mu ostateczny kształt.
8. Dokończ stylizację - tak przygotowany paznokieć możesz dowolnie pomalować i ozdobić lub od razu pokryj go topem.

Udostępnij:
Loading...