Zabiegi parafinowe

Parafina na dłonie

Wśród szeregu przeróżnych zabiegów kosmetycznych wyróżnić można popularne zabiegi parafinowe, mające intensywne działanie regenerujące i upiększające, a przede wszystkim służące zdrowiu naszej skóry.

Parafina - właściwości i zastosowanie

Parafina na dłonie to pochodna ropy naftowej, nie rozpuszcza się w wodzie i doskonale utrzymuje ciepło. Przyjmuje barwę od jasnożółtej po białą. Ponieważ posiada właściwości rozgrzewające, wykorzystywana jest w medycynie, wspomaga leczenie chorób dróg oddechowych, układu ruchu, usprawnia też krążenie, a dodatkowo posiada właściwości oczyszczające.

Zapewniając nawilżenie i regeneracje szczególnie dla wysuszonej skóry różnych partii ciała, od jakiegoś czasu znajduje swoje zastosowanie podczas wykonywania przy jej użyciu zabiegów kosmetycznych.
 

Rodzaje zabiegów parafinowych

Wśród czynności wykonywanych pod okiem specjalisty, mają zastosowanie miejscowe na wybrane partie ciała, wyróżniamy: 

  • kąpiele
  • pędzlowanie
  • okłady przy użyciu gazy
  • zawijanie parafinowe
  • wlewy okołostawowe

Kosmetyczne zabiegi parafinowe

Kąpiele kosmetyczne rąk oraz stóp są najbardziej popularnymi zabiegami z użyciem parafiny. Można wykonać je samodzielnie w domu, używając do tego celu wysokiej klasy kosmetyków oraz urządzenia do podgrzewania parafiny albo też udać się w tym celu do salonu kosmetycznego.

Przed zabiegiem tak rąk jak i stóp, skórę ich należy odpowiednio przygotować, zaś przed użyciem, parafinę kosmetyczną należy podgrzać w służącym do tego celu podgrzewaczu(cena około 150 zł.). Do przygotowania skóry niezbędny będzie peeling - w celu złuszczenia zrogowaciałego, martwego naskórka. Następnie stosuje się preparat odżywczy - regenerujący krem, który dzięki ciepłu generowanemu przez parafinę dobrze się wchłonie.

Stopy lub dłonie moczy się w parafinie do czasu powstania powłoki i zawija w specjalne, w przypadku nóg skarpetki(cena około 5 zł.) , a w przypadku dłoni, rękawice (cena około 5 zł.). Powstałą w ten sposób, zaschniętą warstwę należy usunąć po upływie 15 - 30 minut i po osuszeniu wmasować odpowiedni krem nawilżający. Bardzo ważne jest, aby pamiętać że kosmetyki stosowane do zabiegów pwinny być produktami dobrej jakości.

Przykłady kosmetyków na bazie parafiny

Obecnie na rynku istnieje bardzo wiele produktów, które wykorzystują parafinę jak główny składnik i są wysokiej klasy. Są to między innymi:

  • parafina kosmetyczna, 500 ml - cena 12 zł.
  • parafina na zimno, 150 ml - cena około 30 zł.
  • parafina na zimno z masłem plus balsam do dłoni i paznokci, 500 ml - cena 62 zł.
  • parafinowa maska multiwitaminowa do dłoni, 150 g - cena około 30 zł.
  • parafinowa maska do całego ciała, 400 g - cena około 21 zł.

 

Zabieg parafinowy

Parafina na dłonie niweluje zniszczenia powstałe na skórze na skutek różnego rodzaju czynników zewnętrznych, dzięki swym rozgrzewającym i nawilżającym właściwościom. Są to począwszy od stosowanych przez nas detergentów chemicznych, po suche powietrze generowane w okresie grzewczym, czy warunki atmosferyczne. Działa także prewencyjnie, opóźniając procesy starzenia się skóry. Ale przede wszystkim nawilża i wygładza skórę, zmniejsza przebarwienia i wzmacnia paznokcie. 

Zabieg parafinowy na dłonie

Parafina na dłonie przyczynia się też do rozszerzania porów, a co za tym idzie nie tylko głębokiego nawilżenia, ale zarazem detoksykacji skóry, ponieważ posiada zdolność utrzymania ciepła, które oddaje skórze w momencie zastygania na niej.

Efekty można zauważyć bardzo szybko. Łagodzące skutki działania parafiny są widoczne już po pierwszym zabiegu. Należy mieć świadomość, że zabiegów parafinowych nie zaleca się oczywiście osobom uczulonym na parafinę, jak również cierpiącym na grzybicę skóry i paznokci, egzemę, osteoporozę oraz niewydolność krążenia.

Loading...