Pielęgnacja dłoni

Kosmetyki do rąk

Ładnie wyglądające zdrowe zadbane  dłonie - to mocnym atrybutem każdego człowieka. Zwracamy na nie uwagę podczas wzajemnych kontaktów, na spotkaniach towarzyskich i biznesowych, czy w pracy. Szczególnie kobiety poświęcają więcej czasu na zabiegi pielęgnacyjne tych partii ciała, ale także panowie coraz chętniej z nich korzystają. Niektórzy ludzie oceniają wnętrze innych osób skupiając się najpierw na powierzchowności, wbrew niektórym zasadom wygląd nadal jest ważny, podczas oceniania ludzi.

Wygląd zewnętrzny, nie da się ukryć - chodzi tu przede wszystkim o schludność i czystość i poziom estetyki - w dużej mierze świadczy o danej osobie. Używając ich witamy się, wyrażamy emocje, piszemy, jemy, wykonujemy szereg czynności, podczas których wystawiamy je "na pokaz". Nasze dłonie rzucają się w oczy przy każdym bliższym kontakcie.

Eleganckie dłonie - jako wizytówka człowieka

Dlatego bardzo ważne jest aby odpowiednio o nie dbać na co dzień, i poświęcając trochę czasu drobnym zabiegom pielęgnacyjnym i stosując dobrej jakości kosmetyki. Jak dobrać odpowiednie kosmetyki? Kosmetyki do dłoni powinny posiadać działanie: odżywcze, regenerujące, natłuszczające i relaksujące. Skóra dłoni pozbawiona jest naturalnej warstwy ochronnej i bardzo narażona na uszkodzenia i zniszczenie, ponieważ praktycznie nie zawiera gruczołów łojowych(niewielka ich ilość znajduje się od strony zewnętrznej).

Kosmetyki do dłoni

Skóra dłoni narażona jest na zniszczenia właściwie każdego dnia poprzez stosowanie różnych detergentów - kiedy zapominamy o użyciu rękawiczek i wykonujemy rutynowe czynności porządkowe. Te czynniki negatywnie wpływające na stan skóry na dłoniach oraz na paznokcie. Nagłe zmiany temperatury również negatywnie wpływają na stan naszych dłoni.

Ogrzewanie centralne, czy zbyt niska temperatura wysuszają, a przez to niszczą skórę powodując pęknięcia, a także łamliwość paznokci. Promienie UV również mogą zaszkodzić przy nadmiernym opalaniu, prowadząc do znacznego wysuszenia i przebarwienia. Podobnie woda(ręce myjemy najczęściej) wysusza skórę, szkodliwa może być szczególnie gorąca, bo ona powoduje pękanie naczynek. Dlatego należy zadbać o zaopatrzenie w wysokiej klasy produkty kosmetyczne do pielęgnacji dłoni i pamiętać o stosowaniu środków zapobiegawczych w postaci rękawiczek.

Rodzaje kosmetyków pielęgnujących dłonie

Gliceryna, mocznik, wazelina i silikony- to składniki nawilżające, jakie powinny zawierać wysokiej klasy kosmetyki do pielęgnacji dłoni. Do tego substancje łagodzące: alantoinę, D - pantenol oraz kwasy owocowe, retinol, witaminę E.


peelingi - multiwitaminowy, 175 g - cena około 32 zł., mineralny, 175 g - cena około 32 zł.

kremy i balsamy - multiwitaminowy, 50 ml - cena 16,90 zł, z mocznikiem - cena od 6,90 zł., z oliwek - cena 6,90 zł., regenerujący, 50 ml - cena 18,50 zł., mineralny, 50 ml - cena 16,90 zł., mineralny, 500 ml - cena 41,90 zł., odżywiający paznokcie 300 ml - cena 14 zł., balsam parafinowy z masłem do dłoni i paznokci, 500 ml - cena około 62 zł.

maski - zimna, parafina z masłem, 150 g - cena 35 zł., maska regenerująca, 175 g - cena 35 zł., maska multiwitaminowa, 150 g - cena 35 zł.

masło - masło do skórek - cena 8,50 zł.

lakiery do paznokci - lakiery hybrydowe - cena od 29 zł.

Sposoby pielęgnacji dłoni


Mycie dłoni -  to zabieg, który wykonujemy bardzo często w ciągu dnia. Nie należy stosować gorącej wody. Ze względu na wysuszające działanie wody powinno się stosować mydełka nawilżające, mogą to być też delikatne mydełka dla dzieci. 

Peeling - należy wykonywać raz w tygodniu, delikatnie masując skórę gotowym preparatem tak, by nie spowodować uszkodzeń i przygotować ją do nałożenia odpowiedniego kremu.

Nakładanie kremu i balsamu - natłuszczający, dobry krem należy nakładać najlepiej po każdorazowym myciu i dobrze nosić go przy sobie. Na rynku kosmetycznym istnieje bardzo bogaty wybór wysokiej jakości kremów do rąk o działaniu regenerującym i odświeżającym, a także nawilżającym, odżywczym.

Stosowanie maski - nawet kilkunastominutowe zastosowanie tego preparatu przyniesie zbawienne skutki, ale warto stosować ją, kiedy tylko znajdziemy chwilę czasu albo nałożyć na noc. Odżywi dłonie i zregeneruje po całym dniu, w ciągu którego narażone są na podrażnienia. 

Należy poświęcić odrobinę uwagi każdego dnia aby odpowiednio zadbać o kondycję i elegancki wygląd naszych dłoni, a dodatkowe zabiegi regenerujące i upiększające aczkolwiek absorbujące więcej czasu (ale za to przynoszące najlepsze efekty), zastosować przynajmniej raz w tygodniu.

Zdrowa dieta - metoda odżywienia i nawilżenia dłoni

Olbrzymi wpływ na kondycję i wygląd dłoni, oprócz dobrych gatunkowo kosmetyków i stosowanych zabiegów, ma dieta, którą stosujemy codziennie. Ważne by pamiętać o składnikach odżywczych i nawadniających zawartych w produktach, które spożywamy.  Trzeba zawsze pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu, pijąc około 1,5 - 2 litrów wody dziennie. Bardzo destruktywny wpływ na skórę dłoni i paznokcie, mają radykalne procesy odchudzania dlatego należy racjonalnie podejść do sposobu żywienia. 

Loading...