Pielęgnacja stóp

Kosmetyki do pielęgnacji stóp

Zdrowy ładny naskórek zadbanych stóp - to efekt odpowiedniej dbałości i pielęgnacji o te części naszego ciała, których estetyczny wygląd jest ważny szczególnie latem, kiedy zakładamy odkryte buty. Jednak aby stopy ładnie się prezentowały i były zdrowe należy dbać o nie przez cały rok. Stopy, tak jak w przypadku pozostałych części naszego ciała, wymagają przestrzegania zasad higieny, a wpływ na ich kondycję poza tym mają: ogólny stan zdrowia naszego organizmu, dieta,  intensywny wysiłek fizyczny albo stopień obciążenia ich poprzez nadmierną masę ciała.

Produkty do pielęgnacji stóp

Naskórek na stopach może być zrogowaciały, mogą być również zmęczone, opuchnięte, wysuszone lub odwrotnie nadmiernie potliwe. Aby prawidłowo zadbać o stopy należy regularnie przeprowadzać właściwe zabiegi pielęgnacyjne, przy użyciu odpowiednich do tego celu kosmetyków, które dostępne są obecnie na rynku w bardzo bogatej ofercie, takich jak kosmetyki do pielęgnacji stóp wysokiej jakości.

Rodzaje kosmetyków do stóp

Przy codziennym i starannym zastosowaniu produktów, zapewnią naszym stopom zdrowy, estetyczny wygląd i dobrą kondycję. Dziś można z powodzeniem wybierać pośród szerokiej gamy preparatów. Mają za zadanie odżywiać i odświeżać skórę, zapobiegać jej wysuszeniu i nadmiernemu pękaniu, działać nawilżająco, zapobiegać nadmiernemu poceniu się i działać regenerująco. Powinny mieć one działanie: antybakteryjne i antygrzybicze.  Pragniemy Pańswtu przedstawić kosmetyki do pielęgnacji stóp:

  • kremy i balsamy do stóp - regenerujący krem, 500 ml - cena 39,99 zł., krem plus maska, 175 ml - cena około 59 zł., krem nawilżająco - odbudowujący, 500 ml - cena 47 zł.
  • peelingi - peeling z pumeksem, 500 ml - cena 39 zł.
  • żele - żel zmiękczający, 250 ml - cena 10,75 zł., 500 ml - cena 29 zł.
  • maski - maska regenerująca, 175 ml - cena 33 zł.
  • sole - sól 600 g - cena 13,50 zł., sól z kozim mlekiem, 600 g - cena 31,50 zł.

Podstawowe czynności pielęgnacyjne stóp

Ze względu na znaczne obciążenie jakiemu ulegają w ciągu dnia, wymagają odpowiedniej regeneracji, a zabiegi na nich wykonywane służyć mają nie tylko upiększeniu, ale w dużej mierze relaksować je i odciążać. Bardzo istotne jest, by nie zaniedbywać codziennej, rutynowej pielęgnacji stóp

Kosmetyki do pielęgnacji stóp - Moczenie stóp

Moczenie stóp ma na celu zmiękczenie skóry, likwidację obrzęków -  przy użyciu soli do kąpieli albo specjalnych olejków, a do tego świetnie relaksuje zmęczone stopy, po ciężkim dniu np. na obcasach. Woda powinna być ciepła, ale nie gorąca, a taka zabieg kąpieli trwać około 15 minut. Następnie należy pamiętać o dokładnym osuszeniu stóp, ze szczególnym uwzględnieniem powierzchni między palcami. Trzeba wziąć pod uwagę, żę zmiękczony naskórek jest bardzo wrażliwy, dlatego nie powinno się ich mocno pocierać, aby go nie uszkodzić.

Wygładzenie, usunięcie zrogowaciałego naskórka

Masaż stóp przy użyciu dobrej jakości peelingu nie tylko usuwa zrogowaciały naskórek, ale też znacznie poprawia krążenie oraz odpręża. Rozpulchnioną skórę wygładza się specjalną do tego celu tarką z drobnymi ziarnami albo stosuje się peeling.  Powinno się stosować ten zabieg dwa razy w tygodniu.

Nawilżenie, odżywienie stóp

Zastosowanie odpowiedniego kosmetyku pielęgnacyjnego do stóp, ma za zadanie odpowiednio odżywić skórę stóp. Wysokiej klasy kremy powinny zawierać nawilżającą glicerynę witaminę A, a często aloes, który działa regenerująco i usprawnia proces odnowy uszkodzonego często naskórka. Odprężająco zadziała mięta - dodatkowo dając efekt chłodzenia, jako składnik takiego kosmetyku.

Powszechnie wiadomo, że zdrowe i zadbane stopy dają poczucie komfortu nie tylko w letnie, gorące dni, kiedy odsłaniamy je publicznie. Należy starannie dbać o nie w ciągu całego roku, zapobiegać i niwelować ewentualne uszkodzenia naskórka, także zapewnić im regenerację i właściwą dozę relaksu, stosując dobrej jakości do pielęgnacji stóp kosmetyki, by nie doprowadzić do stanów grzybiczych, z którymi walka jest długa i bardzo trudna.

Loading...