Frezarki

Sortuj

Kategorie

Cofnij do:Urządzenia

Filtry

Cena
Producenci
Moc (W)
Sortuj

Frezarki do paznokci - urządzenia do pedicure i manicure

Manicure hybrydowy, żelowy oraz akrylowy, cechują się bardzo dużą trwałością, co niewątpliwie jest jego zaletą, ale z tego względu jego usunięcie jest bardziej skomplikowane. Kiedy już nacieszyłyśmy się doczesną stylizacją i przychodzi moment na pozbycie się manicure z paznokci chcemy to wykonać szybko oraz bezboleśnie. Wtedy z pomocą przychodzi elektryczne urządzenie zwane frezarką, która może być zasilana bateryjnie lub sieciowo. Bezproblemowo poradzi się z wyżej wymienionymi metodami manicure.

Urządzenia do manicure i pedicure

Sprzęt ten składa się z wielu nakładek oraz frezów, co czyni go przyrządem wielofunkcyjnym. Frezy dobieramy poprzez wzgląd na rodzaj wykonywanej podczas ściągania manicure lub pedicure pracy. Frezarka jest idealnym urządzeniem dla każdego rodzaju paznokcia, bez względu na jego grubość, długość oraz wygląd. Jest idealna zarówno do korzystania z niej w salonach kosmetycznych, jak i do domowego użytku. Dodatkowo część frezarek wyposażona jest w pochłaniacz pyłu, który to służy to wciągania pyłu powstającego w wyniku ściągania stylizacji oraz piłowania paznokcia, co szczególnie przypadnie do gustu osobom zajmującym się manicure i pedicure profesjonalnie i pomoże w zachowaniu higieny pracy.

Funkcje frezarki do paznokci

Frezarka pozwala nam na wykonanie wielu zabiegów, po dobraniu odpowiedniego frezu oraz nakładki, które oddziałują na wygląd paznokcia oraz jego płytki. Możemy także skrócić paznokcie oraz nadać im pożądany kształt oraz pozbyć się z płytki - skórek i zrogowaceń. Przede wszystkim urządzenie to pozwala nam na stworzenie prawidłowej sylwetki manicure oraz usunięcie hybrydy, żelu lub akrylu. 

Rodzaje frezów

Wielofunkcyjność frezarki to przede wszystkim możliwość dostosowania do niej frezów, które to przeznaczone są do innych funkcji tzn. partii płytki paznokcia oraz jego stylizacji. Wyróżnia się 6 głównych rodzajów frezów:

  •          Frezy ceramiczne - frezy te są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz pęknięcia, ponieważ wykonywane są głównie z tlenku cyrkony, co sprawia. Ponadto nie przenoszą ciepła, bo po prostu nie nagrzewają się. Nie powodują podrażnień podczas ściągania masy żelowej oraz akrylowej, a także usuwania skórek, dzięki odpowiedniej wielkości ząbków. Frezy ceramiczne można poddawać dezynfekcji, co pozwala dbać o higienę pracy.
  •          Frezy karbidowe - Dzięki wykorzystaniu tego surowca węglika spiekanego, nazywanego karbidem, frezy te cechują się twardością oraz trwałością. Dużym plusem jest też zastosowanie poprzecznych rowków, które powodują, że nie nagrzewają się one podczas użytkowania. Nadają się do użytkowania zarówno na sucho, jak i na mokro oraz podlegają dezynfekcji. Używane są głównie do usuwania skórek przy wale paznokciowym oraz do matowienia, usuwania i obrabianie masy na paznokciu. 
  •          Frezy kamienne - do ich produkcji wykorzystuje się średniej ziarnistości tlenek glinu. Frez kamienny stosowany jest do matowienia paznokci a także obróbki skórek oraz wału paznokciowego i piłowania. Można go używać zarówno na mokro jak i na sucho. By zwiększyć wydajność i podnieść bezpieczeństwo podczas użytkowania, zaleca się mocowanie frezu jak najdalej od środka frezarki.
  •          Frezy diamentowe - wykonane są z twardej i bardzo dobrze hartowanej stali nierdzewnej. Frezy diamentowe nadają się do usuwania skórek oraz zrogowaciałych wałów około paznokciowych, lakieru hybrydowego, żelu, akrylu, a także do czyszczenia paznokci od spodu. Po skończeniu pracy przy użyciu tego frezu, zaleca się dodatkowo wygładzić płytkę paznokcia polerką, by był on całkowicie gładki.
  •          polerki (frezy filcowe) - nadają się do polerowania płytki paznokcia zarówno sztucznego jak i naturalnego. Dzięki jego zastosowaniu możemy uzyskać "efekt szkła" na paznokciu.
  •          kapturki ścierne i uchwyty do nich - są to jednorazowe elementy nakładane na nośniki gumowe, dzięki którym możemy usunąć zrogowaciały naskórek, gdyż swoje zastosowanie znajdują głownie w zabiegach pedicure. Należy wiedzieć, że kapturki trzeba stosować na sucho.

Zakup frezarki - co należy wziąć pod uwagę

Aby wybrać najodpowiedniejszy model urządzenia warto zwrócić uwagę na kilka specyfikacji, na podstawie których zdecydujemy się na zakup frezarki. Najważniejsze, to zwrócić uwagę na moc frezarki. Szczególnie jeśli chcemy, by sprzęt będzie działał płynnie i sprawnie, to zależy to właśnie od jego większej mocy. Podobnie jest w przypadku prędkości obrotowej. Gdy produkt będzie wytwarzać więcej obrotów na minutę, to mniej wysiłku będziemy wkładać w obrobienie i przygotowanie paznokci. 

 

Loading...