Manicure

Jak usunąć starą stylizację? - Poznaj schemat ściągania masy frezarką

Wykonywanie manicure zarówno w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak i zaciszu domowym wymaga staranności, wiedzy i profesjonalizmu. Nasza instruktorka Natalia w cyklu #wiedzabezcenzury podpowiada jak wykonać stylizację oraz jak przygotować do niej paznokcie. Tym razem Natalia bierze pod lupę usuwanie starej stylizacji. Jak przeprowadzić ten zabieg bezpiecznie, dokładnie i szybko? O tym Natalia opowiedziała w jednym z materiałów zamieszczonych w naszych mediach społecznościowych

Schemat usuwania masy frezarką - dlaczego jest tak ważny?

Usuwanie stylizacji za pomocą frezarki znacznie przyspiesza czas pracy i pozwala pominąć moczenie paznokci w acetonie w celu rozpuszczenia masy. Przy pomocy frezów można usuwać lakiery hybrydowe, masę żelową, akrylożelową, a nawet akrylową. To jednak nie wszystko, tego urządzenia można użyć również do opracowywania skórek, wystarczy odpowiednio dobrać frezy. Podczas usuwania masy warto kierować się schematem, który sprawdzi się w szczególności u osób rozpoczynających swoją przygodę z manicure. Dzięki pracy według określonego wzoru można skrócić czas pracy, a przede wszystkim wykonać usuwanie stylizacji dokładnie nie uszkadzając przy tym płytki paznokciowej.

Przygotowanie stanowiska pracy do ściągania hybrydy

Podstawą jest wygoda zarówno dla stylistki, jak i klientki jeśli manicure jest wykonywany w domu, warto usiąść wygodnie przy biurku. Kolejnym ważnym elementem jest oświetlenie oraz pochłaniacz pyłów, dzięki, któremu podczas usuwania stylizacji i piłowania paznokci osoby przebywające w pomieszczeniu nie będą wdychać pyłów. Kluczowym urządzeniem jest oczywiście frezarka do paznokci oraz frezy. Istotny jest odpowiedni dobór frezów do wykonywanej czynności, do ściągania masy polecamy frezy ceramiczne oraz z węglika spiekanego, które są dostępne w naszej hurtowni kosmetycznej. Przygotowując miejsce zabiegowe, należy pamiętać o dezynfekcji sprzętu, sterylizacji narzędzi wielorazowych oraz przygotowaniu akcesoriów jednorazowych niezbędnych do wykonania stylizacji.

Usuwanie masy frezarką krok po kroku

W pierwszej kolejności należy skupić się na centralnej strefie paznokcia, ważne, by stabilnie ustawić rękę, w której trzyma się urządzenie, najlepiej mały paluszek oprzeć np. na drugiej dłoni lub dłoni klientki. W kolejnym kroku należy usunąć masę z lewego brzegu paznokcia, a później z prawego wolnego brzegu na tyle ile to jest możliwe bez uszkodzenia płytki paznokciowej i wały okołopaznockiowego. Pozostałą masę o wiele łatwiej usuwa się po odwróceniu paznokcia jak na zamieszczonym wyżej materiale przygotowanym przez naszą instruktorkę. Palec należy odwrócić w taki sposób, by ułatwić sobie dostęp do opracowywanej powierzchni.

Udostępnij:
Zostaw komentarz
Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Captcha
Loading...