Manicure

Jak malować paznokcie, by nie zalać skórek? - nasze porady i wideo

Nie zawsze malowanie paznokci kończy się idealnym efektem. Jednym z najczęstszych problemów jest zalewanie skórek lakierem, co może sprawić, że manicure wygląda niedbale. Jednak, czy zalane skórki to jedynie defekt estetyczny? I czy istnieją techniki manicure i tipy, które pomagają uchronić przed taką wpadką lub zniwelować jej rezultaty? O tym wszystkim dowiesz się z tego bloga oraz wideo przygotowanego przez naszą ekspertkę Monikę Jabłońską. Zapraszamy!

Czy zalane skórki to problem?

Owszem, zalewanie skórek podczas malowania paznokci może być irytujące i estetycznie nieprzyjemne. Taki manicure z pewnością nie prezentuje się profesjonalnie, ale to nie jedyny problem, który wiążę się z tą niedogodnością. Zalane skórki wpływają również na trwałość stylizacji, ponieważ wraz ze wzrostem paznokcia lakier może łatwo zapowietrzyć się i odprysnąć. Warto zwrócić uwagę na to, że w takim powstały zapowietrzeniu może dojść do zakażenia np. zieloną bakterią. Taka ciężko dostępna i utrzymująca wilgoć mała przestrzeń zapewnia idealne warunki do rozwoju bakterii. Ponadto, kontakt lakieru z delikatną skórą wokół paznokci może wywołać reakcje alergiczne u niektórych osób. Warto pamiętać o tym, że produkty typu lakiery hybrydowe czy żele budujące są przeznaczone do paznokci, dlatego w kontakcie ze skórą a w szczególności podrażnioną np. w wyniku pracy frezem mogą wywołać reakcję alergiczną.Dlatego też, unikanie zalewania skórek lakierem jest kluczowe dla uzyskania pięknego i trwałego manicure, a także dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowia skóry.

Na to zwróć uwagę przy wykonywaniu manicure

Aby uniknąć problemu zalewania skórek podczas malowania paznokci, warto zastosować kilka prostych trików. Przygotowaliśmy, kilka porad, które pomogą wykonać perfekcyjną stylizację.

Przygotowanie paznokci i wału okołopaznokciowego

Usuń z paznokci starą stylizację, a następnie nadaj im kształt i zmatuj przy pomocy bloczka polerskiego. Podczas następnego kroku opracuj wał okołopaznokciowy, zadbaj o to, by precyzyjnie usunąć nabłonek z paznokci i usuń jego zrogowaciałą część. Usuń dokładnie resztki powstałe podczas piłowania i przemyj paznokcie cleanerem. Możesz również użyć dehydratora oraz primera.

Aplikacja lakierów hybrydowych

Kluczowa jest technika malowania paznokci, zacznij od środka i delikatnie przesuwaj pędzel wzdłuż linii paznokcia. Następnie przesuń pędzel wzdłuż boków paznokcia, starając się nie dotykać skórek. Jeśli na paznokciu pojawi się nadmiar lakieru, delikatnie wygładź go pędzelkiem. W celu idealnego pomalowania paznokci przy skórkach warto użyć cienkiego pędzelka.

Co zrobić, gdy dojdzie do zalania skórek

Jeśli mimo staranności zalejesz skórki lakierem, nie martw się! Możesz użyć drewnianego patyczka na sucho lub nasączonego cleaner'em w celu usunięcia nadmiaru lakieru. Jeśli natomiast zauważysz to dopiero po wyciągnięciu dłoni z lampy UV, możesz usunąć utwardzony produkt delikatnie przy pomocy pilniczka lub użyć do tego frezarki, idealnie sprawdzi się frez diamentowy o kształcie łezki.

Malowanie paznokci to sztuka, która wymaga praktyki i cierpliwości. Przy odpowiednim przygotowaniu, odpowiednich narzędziach i technikach, możesz uzyskać piękny i profesjonalny manicure, unikając zalewania skórek lakierem.

Udostępnij:
Zostaw komentarz
Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Captcha
Loading...