Manicure

Manicure pod skórki - poznaj sekret perfekcyjnych stylizacji

Znasz to uczucie, gdy Twoja stylizacja jest perfekcyjna, bardzo Ci się podoba, ale odrost jest tak duży, że z przykrością musisz ją zmienić o wiele szybciej, niż było to w planach? Uchylimy rąbka tajemnicy, zdradzając jeden z największych sekretów profesjonalnych stylistów, czyli technikę manicure pod same skórki! Wystarczy wdrożyć kilka zasad, by stworzyć wrażenie, że paznokcie wraz z kolorem wyrastają spod skórek. W tym wpisie znajdziesz informację na temat tego, jak to zrobić oraz jakie narzędzia zastosować.

Poznaj sekret malowania paznokci pod same skórki

Idealny manicure jest uzależniony od perfekcyjnie przygotowanego wału okołopaznokciowego. Chcąc wykonać stylizację pod same skórki, warto postawić na technikę z użyciem frezarki do paznokci, nie obędzie się oczywiście bez dobrze dobranych frezów. Pamiętaj o zachowaniu kolejności wykonywanych czynności podczas tworzenia stylizacji. Zacznij od opracowywania płytki paznokciowej, a następnie przejdź do opracowania wału okołopaznokciowego i w kolejnym kroku przygotuj płytkę pod względem chemicznym, a jak to zrobić dowiesz się naszego ostatnio bloga --> Chemiczne przygotowanie płytki paznokciowej - tajemnica trwałego manicure.

Kieszonka

Wspomina się o niej bardzo często, jednak nie każdy wie, czym tak dokładnie jest. Otóż jest to przestrzeń, między wałem okołopaznokciowym a nasadą paznokcia, która powstaje w wyniku idealnego przygotowania skórek. Tworzenie kieszonki umożliwia odepchnięcie i odklejenie skórek od paznokcia oraz usunięcie zrogowaciałego naskórka. Aby stworzyć idealną kieszonkę najlepiej użyć do tego radełka, frezarki oraz frezów, a jeśli jest taka potrzeba również nożyczek lub cążek.

Podczas opracowywania wału okołopaznokciowego należy pamiętać o tym, by nie pracować zbyt głęboko pod skórą, ponieważ może to doprowadzić nawet do uszkodzenia paznokci (macierzy) lub infekcji.

Malowanie lakierami hybrydowymi

Podczas wykonywania stylizacji istotna jest aplikacja produktu. W celu wykonania manicure, który wręcz wchodzi pod skórki, należy przed malowaniem paznokcia odsunąć wał okołopaznokciowy przy pomocy radełka lub drewnianego patyczka, następnie nanieść produkt na płytkę paznokcia, przy pomocy standardowego pędzelka, możliwie dokładnie, a następnie przy pomocy cienkiego pędzelka z niedużą ilością produktu starannie domalować kolor jak najbliżej skórek.

Polecamy zwrócić szczególną uwagę na dokładną aplikację przy ostatniej warstwie koloru. Jeśli skórki się zalewają, warto malować paznokcie pojedynczo. Pomocne może być również nakładanie cieńszych warstw lakieru.

Nasz tip

Aplikacja oliwki często jest pomijana, jednak zdecydowanie jest ona must have w pielęgnacji skórek. Po skończonym manicure warto nałożyć oliwkę na skórki i podczas rozcierania delikatnie nasunąć wał okołopaznokciowy na paznokcie. Gwarantujemy, że rezultat będzie zniewalający. Ten tip dodatkowo wzmocni efekt stylizacji wręcz wyrastającej spod skórek.

Polecamy stosowanie produktów typu masełka i oliwki do skórek na co dzień, dzięki temu skóra wokół paznokci, będzie wypielęgnowana, a stylizacja zyska dodatkowego uroku.

Wystarczy wprowadzić te trzy zasady, by manicure prezentował się świetnie o kilka dni dłużej. Wszystkie niezbędne produkty są dostępne w naszym sklepie kosmetycznym.

Zapraszamy również na nasze media społecznościowe, gdzie stale publikujemy przydatne informacje dotyczące stylizacji paznokci.

Udostępnij:
Zostaw komentarz
Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Captcha
Loading...