ZAUFANE OPINIE CENEO.PL

Bazy, topy do paznokci Indigo

Mnóstwo kobiet decyduje się już na samodzielny manicure hybrydowy wykonywany w zaciszu domowym. Nie jest to absolutnie trudne, ale wymaga od nas niewielkiego nakładu pieniężnego, który należy zainwestować w odpowiedni sprzęt i narzędzia pracy i cierpliwości dopóki nie zdobędziemy wprawy.  Co jest niezbędne? Na co warto zwrócić uwagę? W co musimy się zaopatrzyć wykonując stylizację paznokci? A jakich produktów lepiej unikać? 

Odpowiednie preparaty Indigo

Jeśli nie zabezpieczymy płytki odpowiednio na dłuższy czas, nawet najładniej pomalowane paznokcie nie przetrwają dwóch tygodni. Ważne jest by przed nałożeniem bazy pod lakier odpowiednio odtłuścić paznokcie. W ten sposób pierwsza warstwa lakieru, w tym przypadku mowa o bazie, odpowiednio mocno przylgnie do paznokcia w skutek czego będziemy mogli cieszyć się trwałością lakieru nawet dwa tygodnie. 

Baza hybrydowa Indigo

Podstawa trwałego manicure to baza. Pod każdy kolor hybrydowy musimy ją nałożyć. Wyjątkowo zwiększa ona przyczepność lakieru do płytki paznokcia. Warto pamiętać także o tym, że baza jest lekko rzadsza od lakierów kolorowych. Dlatego trzeba bardzo ostrożnie aplikować ją na paznokcie tak by nie zalać skórek. Utwardzona baza na zalanych skórkach może spowodować zapowietrzenie preparatu, a w niedalekiej przyszłości odpryśnięcie koloru.  Ponadto baza hybrydowa chroni nasze paznokcie przed przebarwieniami naszych paznokci. Wyglądało wtedy mało estetycznie i ciężko pozbyć się powstałych zmian. Podczas nakładania  ciemnych kolorów hybrydowych po jakimś czasie paznokcie mogą stać się żółte lub lekko zielone. Ponadto baza posiada bardzo dobrze wyprofilowany pędzelek tak byśmy mogli bez problemu pokryć dokładnie całą powierzchnię paznokcia. W takim przypadku zabezpieczymy wolny brzeg paznokcia. Bazę utwardzamy tak jak lakiery kolorowe. Wystarczy 30 sekund w lampie LED/UV. Najważniejsze jest to, by pilnować aby warstwy bazy hybrydowej były perfekcyjnie cienkie. 

Top hybrydowy Indigo

 Podobnie jak w przypadku bazy, top nakładamy równie cieniutko na paznokciu. Top służy do perfekcyjnego wykończenia manicure. Nadaje on połysk paznokciom i utrwala kolor, którym są pokryte. Top jest to ostatnia warstwa lakieru aplikowana przy stylizacji hybrydowej. Dba również o to, aby paznokcie nie ulegały zarysowaniom i uszkodzeniom. Czas utwardzania w lampie nie ulega zmianie. Również jest to 30 sekund w lampie LED/UV. Po utwardzeniu pojawia się warstwa dyspersyjna, którą należy przetrzeć wacikiem namoczonym cleanerem, by manicure był skończony. 

Warstwa dyspersyjna? A co to takiego?

Warstwa dyspersyjna, która pozostaje na paznokciu po jego utwardzeniu to lepka warstwa lakieru. Jest to normalne zjawisko, które pojawia się po utwardzeniu każdego kolorowego lakieru, a także topu, czy bazy. Nie należy się tym martwić. Nie oznacza to, że top się nie utwardził prawidłowo. Jeśli chodzi o topy, nie każdy będzie posiadał warstwę dyspersyjną. Ale jeśli już ją mamy, wystarczy nasączyć wacik alkoholem izopropylowym lub  cleanerem (odtłuszczaczem) i przetrzeć paznokcie. 

Jakie topy posiadają warstwę dyspersyjną

Prawie wszystkie topy dostępne na rynku posiadają warstwę dyspersyjną, ale jest jeden wyjątek. Top No Wipe nie wymaga przemywania. Po wyciągnięciu z lampy możemy od razu nałożyć oliwkę nawilżającą skórki, przez co zaoszczędzimy czasu i jest to o wiele wygodniejsza opcja. Jeśli chodzi o trwałość i czas utwardzania, nie różni się niczym od pozostałych. 

Warto zaopatrzyć się w zaufane firmy, które posiadają już długoletnie doświadczenie w branży. Dzięki temu będziemy zadowoleni z owoców swojej pracy. Na rynku dostępnych jest wiele firm, z wieloma ofertami baz i topów do paznokci hybrydowych.  Cena za top hybrydowy waha się między kilkanaście, a kilkadziesiąt złotych. Wszystko zależne jest od wybranej firmy, pojemności i rodzaju produktu.

 

FILTRY WYSZUKIWANIA

Menu