Manicure

Dlaczego uwielbiamy manicure kombinowany?

Umiejętnie opracowane skórki są podstawą każdej stylizacji bez względu na metodę wykonania. Wszystkie pazurkomaniaczki z dumą noszą na swoich paznokciach idealny manicure, który wygląda dobrze, ale również wykazuje się długotrwałością. Podstawą, która pozwala na stworzenie perfekcyjnej stylizacji, są dobrze opracowane skórki, dlatego tak dużym powodzeniem wśród stylistek cieszy się manicure kombinowany.

Manicure kombinowany - najważniejsze informacje

Ta metoda wykorzystywana jest w wielu salonach kosmetycznych i jak sama nazwa wskazuje, opiera się na kombinowaniu, a dokładniej łączeniu technik w drodze do celu. Skórki tak samo, jak paznokcie różnią się od siebie, dlatego dobranie odpowiednich narzędzi i technik pozwala na dokładne opracowanie wału około paznokciowego bez podrażnień i skaleczeń. Manicure kombinowany opiera się na pracy z frezarką, ale łączy również użycie narzędzi takich jak kopytko, cążki czy nożyczki, co pozwala na dokładność, ale również na skrócenie czasu pracy. Warto pamiętać o tym, że praca z urządzeniami i narzędziami wymaga wprawy oraz odpowiedniej wiedzy, dlatego przed podjęciem działania we własnym zaciszu domowym radzimy wybrać się na dedykowany kurs lub skorzystać z porad naszej instruktorki Natalii, które dostępne są na naszym Instagramie → @LaDiosa.pl.

Ulubiona metoda manicure

Głównym z powodów uwielbienia dla tej metody jest z pewnością estetyka, skórki pozostaną gładkie, bez podrażnień, przez co stylizacja wygląda perfekcyjnie. Kolejną z zalet jest kolor, który zaraz po wykonaniu manicure wygląda, jakby wyrastał razem z paznokciem spod wału około paznokciowego, a to wszystko dzięki tzw. tunelowi, który umożliwia dokładniejszą aplikację produktu. Taki sposób wykonywania stylizacji przyczynia się również do wydłużenia czasu jej świetności, odrost jest widoczny dużo później, a manicure trwalszy.

Bez względu na kolor czy fantazyjny wzorek podstawą ładnie prezentującego się manicure są dobrze przygotowane skórki. Do wykonania manicure kombinowanego niezbędna jest frezarka oraz narzędzia, które w swojej ofercie ma nasza hurtowania kosmetyczna La Diosa.

Frezarka do paznokci
Urządzenie w naszej ofercie jej dostępne w wielu odsłonach, przy wyborze polecamy kierować się mocą i ilością obrotów, im są wyższe, tym frezarka jest bardziej elastyczna i może być wykorzystywana również np. do pedicure. Praktycznym rozwiązaniem są frezarki do paznokci z wyświetlaczem, który pokazuje dokładną ilość obrotów w liczbach w przypadku pokręteł lub suwaków ustawienie nie jest tak precyzyjne.

Frezy do skórek
Dobranie frezów ma kluczowe znaczenie w pracy. Podczas opracowywania skórek istotny jest nie tylko kształt frezów, ale również ich gradacja, to pozwala na usunięcie martwego naskórka bez podrażnień, w tym pracę nawet z delikatną skórą.

Radełko do odsuwania skórek
To dobrze znane wszystkim narzędzie ułatwia pracę. Odsunięcie skórek w tak łatwy sposób znacznie skraca czas pracy. Do tej czynności można użyć również na patyczków drewnianych.

Cążki i nożyczki
Niesforne skórki, które nie ulegają frezom, można w łatwy sposób usunąć przy pomocy cążek lub nożyczek do skórek. Podczas pracy z tymi narzędziami należy uważać, by przypadkiem nie wyciąć zbyt dużo i nie doprowadzić do krwawienia.

Udostępnij:
Zostaw komentarz
Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Captcha
Loading...